Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

10 luxusných spôsobov ako skrášliť váš interiér travertínom

10 luxusných spôsobov ako skrášliť váš interiér travertínom

Materiály vášho domu sú tým, čo vytvára vaše okolie, čo vás upúta a čo prispieva k láske vášho domova. Travertín je jedným z tých povrchov, ktorý môže byť použitý nespočetným spôsobom v celom vašom interiéri a vyzerá nádherne bez ohľadu na to, ako ho použijete. Od stien kúpeľní a obloženie nad umývadlom v kuchyni až po skrášlenie podlahy vášho vonkajšieho bazéna, budete prekvapený ako travertínové dlaždice obohatia vzhľad vášho domu. Ak si myslíte, že travertín je vhodný len na podlahy, prehodnoťte znova svoj názor. Pozrite sa na týchto 10 luxusných spôsobov ako je možné skrášliť týmto nádherným kameňom celý váš interiér.

1. Výber vhodného travertínu pre vašu miestnosť

Travertín sa bežne zamieňa za mramor alebo vápenec, ale v skutočnosti je to druh skaly so sedimentárnymi vlastnosťami. Okrem toho má krásny naleštený matný povrch, ktorému sa mnohé ďalšie druhy prírodného kameňa nemôžu rovnať. Pri výbere vhodného travertínu pre vašu miestnosť sa informujte u profesionála ohľadom možností farieb, vzorov aké sú jeho odporúčania a návrhy aplikácie. Budete prekvapený skutočnosťou, že travertín môžete získať v podobe od malých mozaikových dlaždíc až po obrovské dosky určené na steny a pulty.

2. Hlavný vstup vytvorte použitím travertínovej dlažby

Pokiaľ hľadáte niečo, čím by ste pridali vašej nádhernej vstupnej hale na luxusnom a príťažlivom vzhľade, po vyskúšaní travertínu už nemusíte ďalej hľadať. Je známy pre svoje vzhľadom nerovnaké a tvarovacie kvality. Travertín vyzerá rovnako úžasne v tradičnom aj modernom type domu. Či si už vyberiete umiestnenie travertínových mozaikových kachličiek alebo využijete rozmerné dlaždice, neexistuje mnoho ďalších podlahových materiálov, ktoré dokážu vašej vstupnej hale dodať takýto rustikálny a predsa sofistikovaný vzhľad.

travertine main entry floor

3. Travertín s väčšími rozmermi pôsobí dramatickejšie

Ak sa by ste vašej kúpeľni radi dodali odvážny vzhľad, prečo nevyskúšať travertín vo väčšom formáte? Táto žilkovaná rezaná travertínová dlažba je predávaná v podobe dosiek a jej krása sa vyníma vďaka tomu, že každá doska je jedinečná a navrhnutá prírodou. Pokiaľ by ste uprednostnili ponechať travertín iba v jednej špecifickej časti kúpeľne, zamerajte sa na sprchu, dlaždice za umývadlom alebo v priestore šatne pri sprche. Pozrite si tento Travertínový dom v Singapure, akým nádherným spôsobom sa dá predviesť tento všestranný materiál.

4. Zdôraznite charakter vášho dizajnérskeho štýlu

Travertín je starobylý materiál, ktorého využitie siaha mnoho generácií do minulosti a bol použitý v mnohých veľkolepých stavbách po celom svete. Hoci travertín má isté historické spojenie, aj v súčasnosti je využitý vo väčšine luxusných a moderných domov. Stanovte aký štýl travertínu vyhovuje vášmu interiéru. Od elegantného a sexy dizajnu, kde je len zopár spojovacích škár až po tradičné rozmiestnenie s vytesanými hranami, vybrať len jeden druh travertínu pre váš interiér bude pre vás iste výzvou!

travertine floor bathroom idea

5. Aké sú odporúčanie pri výbere travertínu

Ku kráse tohto nádherného kameňa patria jeho rôznorodé farby a vzory, avšak jednou nevýhodou je ako ľahko sa dá odrieť a poškriabať. V závislosti od jeho povrchovej úpravy, vysoko leštený travertín môže byť odolnejší než ten s matnou úpravou. Travertín môže byť zároveň porézny a nemal by byť použitý na miestach, kde hrozí že sa do neho vsiakne olej a iné tekutiny a poškodia tak jeho krásu. Podobne ako pri mramore a granite, špecialista na dlažbu vás môže usmerniť pri výbere toho najlepšieho typu travertínových kamenných dlaždíc pre váš projekt.

6. Travertín vo vašej luxusnej kúpeľni

Travertín využívaný ako stavebný materiál bol odskúšaný už pred mnohými storočiami. Práve teraz je vaša kúpeľňa tým pravým miestom aby ste predviedli jeho všestrannosť. Od travertínových mozaikových dlaždíc na stenách vášho sprchovacieho kúta až po dlaždicové obkladačské vzory na objednávku, obľúbite si jeho univerzálnosť. Travertínové dlaždice umiestnené diagonálne dokážu vytvoriť nádhernú diamantovú geometriu, ktorá v spojení s ich prirodzenou matnou povrchovou úpravou pretvorí akýkoľvek obyčajný sprchovací kút na luxusný.

travertine_shower room

7. Doprajte vonkajšej časti vášho domu sofistikovanosť

Travertín dokáže skrášliť nielen váš interiér, ale aj exteriér domu. Či už hľadáte niečo pre nášľapné kamene záhradného chodníka, staviate nízke dekoratívne steny alebo hľadáte niečo pre podlahu okolo bazénu na schladenie domu v čase leta, obľúbite si jeho všestrannosť. Travertín ako mnohé ďalšie prírodné kamene si udržuje krásu aj počas dlhých období leta a zimy a s vekom bude krásne starnúť.

travertine_exterior paver swimming pool

8. Leštený travertín dodá luxusný charakter

Keď vnesiete do svojho domu leštený travertín, prinášate s ním aj ovzdušie luxusných detailov. A čo je lepšie než použiť ho vo vnútornej/vonkajšej miestnosti? Veľké dlaždice použité s tenkými linkami malty vyvolávajú ilúziu rozľahlého výhľadu na travertín až kam oko dovidí. Spojte ho s vaším obľúbeným záhradným nábytkom, letnou kuchyňou a vonkajším krbom a váš dom si bude užívať nadšené recenzie vašich hostí, ktorí navštívili tieto priestory.

travertine_outdoor lanai

9. Pre dramatickejší vzhľad skombinujte svetlý a tmavý povrch

Aby ste vo vašom dome dosiahli luxusnú hravosť medzi materiálmi, pre dramatický vzhľad zvážte spojenie svetlejších odtieňov travertínu s tmavším drevom nábytku. Kontrast medzi farbami a textúrou jednotlivých povrchov v kuchyni, kúpeľni alebo v obytnom priestore si priam žiada pozornosť. Podobne postupujte aj s nábytkom v obývačke a jedálni. Skvelý jedálenský stôl alebo konferenčný stolík z bohatého mahagónového dreva bude oproti svetlejšej rôznorodosti travertínovej podlahy vyzerať dynamicky.

travertine kitchen mixing light and dark

10. Travertín dokáže vytvoriť kuchyňu , ktorá bude klenotom vášho domu

Vaša kuchyňa je jedinou miestnosťou, kde v plnej paráde môžete predviesť spotrebiče a blýskavé povrchy. Travertín použitý na obklad stien, pulty a dlažbu sľubuje poriadnu párty! Pri travertínovej mozaike, ktorú máte na stene okolo sporáka, sa sústreďte na zákazkové detaily. Možno by ste mohli zvážiť získať umelca, ktorý by vám vytvoril obložené steny z travertínových dlaždíc, ktoré budú jediné svojho druhu. Vaše možnosti sú neobmedzené a moc predefinovať váš luxusný dom za pomoci tohto všestranného materiálu je len vo vašich rukách!

Milí čitatelia Bighome. Radi by sme počuli, ako ste vo svojom dome využili travertín vy. Máte pre nás nejaké atraktívne návrhy?



zdroj: freshome

13. októbra 2015 od Lucia P. #Travertínový dom v Singapure V kategórii: Poradňa