Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

10 spôsobov ako pridať technológie do letnej záhrady

10 spôsobov ako pridať technológie do letnej záhrady

Leto...čas na relax, užívanie si prírody a trávenie času s priateľmi a rodinou. Existuje lepšie miesto na tieto aktivity ako váš vlastný záhradný raj? Obzvlášť ak je vylepšený najnovšími technológiami.

Vaša záhrada nemusí zostať v úzadí inteligentným technológiam, ktoré sa dostávajú do našich domovov a životov. Pridaním technológie do vašej záhrady si môžete urobiť svoj život jednoduchším, bezpečnejším a oveľa zábavnejším. Pozrite sa na nasledujúce záhradné technologické trendy. Určite si nájdete nejakú inšpiráciu pre vašu záhradu alebo terasu.


outdoor seating pergola

Pridaním technológie do vašej záhrady si môžete urobiť svoj život jednoduchším, bezpečnejším a oveľa zábavnejším. Zdroj obrázka: Brewer Robert

1) Robot na sekanie trávy

Ak bývate v dome s trávnikom, veľmi dobre viete, ako čerstvo pokosená tráva vyzerá. A ak ste osobou, ktorá je za kosenie trávnika zodpovedá, taktiež viete aká je to únavná a intenzívna práca.

Máme pre vás dobré správy. Technický majster trávnika! Tak ako existujú robotické čistice podláh pre interiér vášho domu, v súčastnosti existuje aj outdoorová verzia, ktorá za vás pokosí váš trávnik. Čo poviete na túto inšpiráciu?


Tak ako existujú robotické čistice podláh pre interiér vášho domu, v súčastnosti existuje aj outdoorová verzia, ktorá za vás pokosí váš trávnik. Zdroj obrázka: Robot Mower

2) Staňte sa majstrom grilu

Voľnosť pridať sa k zvyšku párty je daň, ktorú platíte za to, ak ste osoba, ktorá obsluhuje gril. Je zložité odísť od grilu a začať hrať petánque, keď sú žalúdky všetkých ľudí závislé na vás a vašich kliešťoch.

Spálenie jedla nie je riešením, no našťastie existuje jedna aplikácia. V súčasnosti existujú digitálne teplomere, ktoré monitorujú vaše jedlo, až dokým nedosiahne vami želanú teplotu a následne vám pošle upozornenie na vaše zariadenie aj vtedy ak ste práve 50 metrov od grilu. Aký skvelý spôsob grilovania!

outdoor grill cooking patio

Spálenie jedla nie je riešením, no našťastie existuje jedna aplikácia! Zdroj obrázka: Olive Branch

3) Porozumejte vode

Už ste stretli osobu, ktorej zavlažovací systém sa spusti keď....začne pršať? Ak máte záhradné technológie, znamená to, že to osobou byť nemusíte. Aj udržiavanie trávnika zeleným môže byť ovládané inteligentným spínačom.

Inteligentný zavlažovací spínač dáva pozor na počasie a zavlažovanie s vhodným množstvom vody spustí len vtedy, ak to trávnik naozaj potrebuje. Tento pôsobivý kúsok technológie vás nielen ušetrí od nudnej práce zavlažovania trávnika, ale vám zároveň zníži spotrebu vody a účet.


Inteligentný zavlažovací spínač dáva pozor na počasie a zavlažovanie s vhodným množstvom vody spustí len vtedy, ak to trávnik naozaj potrebuje. Zdroj obrázka: Gaturf Irrigation

4) Všetko na diaľkové ovládanie

Ak chcete veci naozaj vylepšiť a mať kontrolu nad celým systémom (zábava, osvetlenie, voda, bezpečnosť atď.), potom by ste mali zvážiť nainštalovanie systému pre celý dom. Ak ste dobrý domáci kutil, zapojenie tohto systému zvládnete aj sami.

Predstavte si, že ste pri bazéne a chcete zapnúť hudbu. Vezmite svoj diaľkový ovládač a hotovo! Sú svetlá pre váš večierok vo vnútri vášho domu príliš jasné? Stlmte ich. V závislosti od toho, ako komplexný váš systém je, môžete dokonca zastrieť i závesy pred očami zvedavých susedov. A to všetko bez nutnosti opustiť párty. A teraz už len potrebujete ovládač na doplnenie drinkov vašich hostí.


backyard patio deck chairs

Ak chcete veci naozaj vylepšiť a mať kontrolu nad celým systémom (zábava, osvetlenie, voda, bezpečnosť atď.), potom by ste mali zvážiť nainštalovanie systému pre celý dom Zdroj obrázka: Highhate House

5) Život zachraňujúce technológie

Záhradná technológia vám môže zabezpečiť pokoj na duši. Ak máte záhradný bazén, môžete si pridať záhradný alarm, aby ste ochránili vašu domácnosť a okolie.

Bazénové alarmy sa dajú prispôsobiť, takže sa nespustia ak napríklad do bazéna spadne hračka. Spustí sa len vtedy, ak do bazéna bez dozoru vojde dieťa alebo domáci miláčik. V kombinácii s bazénovým krytom sa bazénový alarm môže stať skutočným záchrancom života.


outdoor pool patio

Ak máte záhradný bazén, môžete si pridať záhradný alarm, aby ste ochránili vašu domácnosť a okolie. Zdroj obrázka: Bonick Landscaping

6) Vaše vlastné outdoorové kino

Čo môže byť lepšie ako stráviť večer pod hviezdami pozeraním filmov s vašimi priateľmi a rodinou? Vonkajšie projektory a obrazovky vám prinesú kino priamo do vašej záhrady.

Existujú projektory, ktoré sa napoja na vaše Apple zariadenie, čim pôjdete za hranice bežného pozerania DVD. Filmy môžete púšťať priamo z vašeho zariadenia (ako na vašej poslednej dovolenke) alebo aplikácií ako je Netflix. Všetko, čo potrebujete spraviť je pocorn!


outdoor projector movie theatre

Existujú projektory, ktoré sa napoja na vaše Apple zariadenie, čim pôjdete za hranice bežného pozerania DVD. Zdroj obrázka: AIA

7) Pridajte do vašej záhrady obývačku

Možno vo vašej záhrade nepotrebujete kino. Možno potrebujete len veľkú obrazovku na pozeranie zápasov. Určite nechcete váš televízor vynášať von. Veď čo ak príde neočakávaná prehánka?

Žiadny strach. Teraz môžete do vášho zábavného arzenálu pridať vode odolnú vonkajšiu obrazovku. A ak vám televízor neladí s vašou záhradou, existuje veľa spôsobov ako váš televízor zladiť s vašim dekorom.


outdoor television patio deck

Vonkajšie televízory sa dajú dokonale zladiť s vašou vonkajšou terasou. Zdroj obrázku: Anthony Wilder

8) Pridajte hlasitosť

Jemný jazz, veselý dance, cool reggae - nech máte radi akúkoľvek hudbu, nie je dôvod, aby ste vašu hudbu nechali hrať vo vnútri. Pre každý hudobný štýl existuje vonkajšia reproduktorová technológia.

Môžete mať vode odolné reproduktory, prenosné reproduktory, reproduktory na solárny pohon, subwoofery schované pod zemou a mnoho ďalších možností. Hudba na báze bezdrôtovej technológie môže vychádzať z každého kúta vašej záhrady, dokonca i z bazéna!


Hudba na báze bezdrôtovej technológie môže vychádzať z každého kúta vašej záhrady, dokonca i z bazéna! Zdroj obrázku: Big Sky Landscaping

9) Skrytá záhradná technológia

S reproduktormi sme ešte neskončili, pretože existujete veľké množstvo riešení. Vaša hudba môže vychádzať z reproduktorov ukrytých priamo medzi vašimi kvetmi a v trávniku.

Existuje veľké množstvo kvalitných reproduktorov, ktoré vyzerajú ako kamene, takže bez problémov zapadnú do vášho vonkajšieho priestoru. Nikto neuhádne odkiaľ tá úžasná hudba prichádza, no určite si vychutnajú atmosféru, ktorú vaša hudba vytvorí.


outdoor rock speakers

Existuje veľké množstvo kvalitných reproduktorov, ktoré vyzerajú ako kamene, takže bez problémov zapadnú do vášho vonkajšieho priestoru. Zdroj obrázku: Boozagon

10) Rozsvieťte svetlo

Vneste si do vášho bazéna a vonkajšieho priestoru trochu Vegas pomocou vášho vlastného osvetlenia a fontánovej show. Je to perfektný spôsob ako spraviť váš bazén stredobodom pozornosti vašej záhrady, aj vtedy, keď ho práve nepoužívate. Existuje široký výber plávajúcich zariadení, ktoré oživia ten krásny modrý priestor.

Možno sú pre vás fontány príliš veľa, no stále môžete pridať farebné svetlá a tým kompletne zmeniť náladu vášho bazénu a vášho letného záhradného stretnutia.


outdoor pool seating bar

Bazén sa môže stať hlavným bodom vašej záhrady vďaka vonkajšiemu osvetleniu, fontánam a rôznym vodným zariadeniam. Zdroj obrázku: Darren James

Súčasná technológia má potenciál spraviť z vašej záhrady všetko, čo len chcete. Ak chcete, aby bola vaša záhrada oázou pokoja alebo strediskom večierkov, určite existuje zariadenie, ktoré vám pomôže vyťažiť z leta čo najviac. Ktoré si vyberiete vy?


zdroj: freshome

20. augusta 2015 od Adriana Š. #technológia, #záhrada, #osvetlenie, #bazén V kategórii: Poradňa