Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

11 vecí, ktoré spôsobujú, že váš dom vyzerá chaoticky

11 vecí, ktoré spôsobujú, že váš dom vyzerá chaoticky

Každý chce mať čistejší a menej preplnený domov.

Ale väčšina ľudí tiež vie aj to, čo môže táto úloha hlbokého čistenia skutočne znamenať.Ak máte pocit, že máte trochu voľného času, je ťažké si vybrať či začnete žehlením prádla alebo usporiadavaním kuchárskych kníh.

Takže ako môžeme udržať poriadok v našich priestoroch bez prílišného premýšlania alebo úsilia či únosu Marthy Stewartovej? Pozrite sa na tieto tipy a triky pre udržanie toho, čo doma vyzerá najlepšie a nezaberie Vám to veľa času. Niektoré sú zrejmé, niektoré sú nezvyčajné a niektoré úplne zmenia spôsob, akým vidíte svoj priestor. Už ste zvedaví?

Tieto tipy sú perfektné a mali by ste ich mať na pamäti pri organizovaní domáceho chaosu alebo pri príprave domácnosti pre hostí čo sa ohlásia na poslednú chvíľu (najmä svokra). A ako každá domáca práca, čím častejšie ich robíte, tým ľahšie a rýchlejšie ich dokončíte. Koniec koncov, niekoľko minút tu a tam môže naozaj pomôcť udržať váš domov šťastný a pokojný.

11 vecí, ktoré spôsobujú, že váš dom vyzerá chaoticky

Neumyté riady

Problém: Aj keď už sme dojedli, špinavé riady stále ostanú na stole alebo v umývadle.

Riešenie: Umyte riady hneď potom ako dojete. Okamžite. Áno, toto je naozaj tak jednoduché. Ak máte umývačku riadu, rýchle opláchnutie a naplnenie je všetko, čo potrebujete. Ak umývate ručne, pekne sa pustite do čistenia a vytvorte si aj priestor na sušenie riadu. Čisté, sušiace sa riady na dreze vyzerajú oveľa lepšie ako umývadlo plné tanierov so zvyškami vajíčok.

Špinavý drez

Problém: Váš drez je mastný a špinavý.

Riešenie: Keď sa pozeráme na prázdne umývadlo, nemôžeme poprieť, že kuchynský drez so slizkými pruhmi nie je celkom čistý. Či už je vaše umývadlo z porcelánu alebo kovu, jednoducho ho opláchnite teplým saponátom a vodou a potom ho posipte práškom an pečenie. Pred opätovným opláchnutím počkajte niekoľko minúta je hotovo. A nezabudnite na umývadlá v kúpeľni!

Nepostlaná posteľ

Problém: Vaša posteľ vás osviežila cez noc. Vy ste jej ale ráno láskavosť neopätovali.

Riešenie: Bojujete s narovnávaním posteľného prádla? Nič neurobí zo spálne Fuj , spálňu Waw rýchlejšie, ako ustalnie postele. Natiahnite plachty, zložte periny a našuchorte vankúše.

Rozhádzané veci po podlahe

Problém: Hračky, časopisy a iné každodenné predmety divoko rozhodené po podlahe.

Riešenie: Poprechádzajte sa každou miestnosťou vo svojom dome a uistite sa, že všetko sa vráti na svoje pôvodné miesto. Ak nemáte miesto pre každú položku, je na čase ho vytvoriť.

Špinavé podlahy

Problém: Vaše podlahy každému bijú do očí namiesto toho aby splývali s miestnosťnou

Riešenie: Zoberte mop, metlu, vysavač alebo všetky tri naraz! Nemusíte ručne drhnúť svoje koberce alebo parkety každý týždeň, ale snažte sa aspoň vysať drobky a stopy z topánok z tvrdých podlahových krytín a vlasy alebo malé škvrny z kobercov. Podlahy sú jeden z najväčších prvkov vo Vašej domácnosti tak vyčistite parkety a vysajte koberce.

Nedostatok štýlových políc

Problém: Okrem neporiadku sa nieje na čo iné pozerať

Solution: Prune your bookshelves of worn paperbacks and add in a few decorative pieces. Plants, picture frames and a few trinkets give a once-stuffed shelf room to breathe while looking stylish.iešenie: Zredukujte z políc opotrebované časopisi či knihy a pridajte niekoľko dekoratívnych kúskov. Rastliny, rámčeky s fotkami a niekoľko malých drobností dodajú preplnenej poličke vizuálny priestor.

Jedálenský stôl či skládka odpadu?

Problém: Stôl v jedálni je v skutočnosti stôl na ktorý položite všetko možné.

Riešenie: Nájdite si nový priestor, ktorý využijete na odkladanie vecí. Naozaj. Zaobstarajte si malý zásobník na uloženie pošty a časopisov a háčiky na zavesenie kľúčov. Toto ide ruka v ruke s myšlienkou, že všetko by malo mať svoje miesto.

Nepoužité prádlo

Problém: Bielizeň začína vyzerat ako Vaša domáca výzdoba.

Riešenie: Zistili sme, že nie je možné prerušiť cyklus konštantného prania. Hromady čistej a špinavej bielizne v práčovni, v suterére alebo na posteli sú súčasťou nášho života. Pokúste sa obmedziť skladovanie špinavého prádla do jedného koša a to čisté poskladať a odložiť čo najskôr.

Nepoužívané kozmetické prípravky

Problém: Zdá sa, že otvárate múzeum nepoužívaných kozmetických výrobkov a potravín po záruke.

Riešenie: Zozbierajte všetky prebytočné fľaštičky a plechovky a buďte k sebe úprimní pokiaľ ide o to, čo budete používať. Darujte všetko, čo môžete, a zvyšok si pekne roztrieďte do skriniek.

Chladničková nástenka

Problém: Predná strana vašej chladničky sa stala neusporiadanou kolážou pozvánok, školských prác a pripomienok.

Riešenie: Najskôr všetko z chladničky odoberte a dobre ju umyte. Odložte si iba to, čo potrebujete (pozvánky na nadchádzajúce udalosti, čísla tiesňového volania, výkres alebo dva). Archivujte srdcovky recyklujte zvyšok. Opakujte mesačne.

Príliš silné osvetlenie.

Problém: Pod príliš silným svetlom , Vaše veci nevyzerajú moc dobre.

Riešenie: Všetko vyzerá trochu lepšie s večerným osvetlením, vrátane vášho polo neporiadku doma. Prepnite z jasného svetla nad hlavou do teplejšieho osvetlenia. To zahŕňa stolové, čítacie a stojace svietidlá v obývacích a spacích priestoroch a osvetlenie v kuchyni. Pretože v tme nemôžete vidieť neporiadok.

Aké sú vaše najlepšie tipy na to, aby sa váš dom nestal nadmerne preplnený a chaotický? Napíšte nám na sociálnych sieťach alebo v komentároch nižšie !


Zdroj:Freshome
13. marca 2018 od Dominika A. #ako na poriadok, #triky ako na to V kategórii: Poradňa