Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

30 Rýchlych nápadov na dekoráciu kupeľne

30 Rýchlych nápadov na dekoráciu kupeľne

Ak ste už unavený zo svojej zastaranej kúpeľne a snívate o novej, máme pre vás finančne nenáročné nápady na dekoráciu kúpeľne, ktoré je jednoduché zrealizovať.

To najdôležitejšie vylepšenie, ktoré môžete vo svojej kúpeľni urobiť sa týka jej osvetlenia. Na základe švédskej štúdie bolo zistené, že osvetlenie skombinované s tou správnou farbou dokáže ovplyvniť našu náladu. Zmeniť osvetlenie nie je obtiažne, ani drahé a táto zmena dokáže vo vás vyvolať pocit väčšej a novej kúpeľne.

Staršie svietidlá a žiarivkové osvetlenie vrhajú neatraktívne tiene a zvláštne farebné odtiene na našej pokožke. Ak nie je možné zmeniť osvetľovacie teleso, môžete osvetlenie vylepšiť výmenou obyčajnej žiarovky za žiarivku, ktorá má podobnú farbu ako prirodzené svetlo slnečného dňa.

Až zlepšíte kvalitu osvetlenia kúpeľne, ďalším krokom ako rýchlo a ľahko vylepšiť vzhľad vašej kúpeľne je nová farba. Pre väčšie plochy akými sú steny vyberte svetlé farby a tmavšie, bohatšie odtiene použite na zvýraznenie. Pre tým než začnete maľovať, overte si , ako vami vybratá farba bude vyzerať pod vaším vylepšeným osvetlením, keďže teplota farby osvetlenia môže ovplyvniť jej odtieň.

Stanovte si jeden víkend, pozvite k sebe priateľov a vyskúšajte niekoľko týchto nápadov na "facelift" kúpeľne.

Tu je prehľad našich nápadov na rýchlu a ľahkú premenu kúpeľne:

Náter

Natrite steny vybraným dokonalým odtieňom. Už dávno si do kúpeľne nemusíte vyberať farbu s leskom, aby ste sa ubránili pred vlhkosťou. Stačí jednoducho požiadať v predajni farieb o pridanie prísady do matnej farby, aby ste ju uchránili pred plesňou.

Nenatierajte len steny - zakúpte pololesklú farbu odtieňa eggshell a natrite aj skrinky.

bathroom-decorating23

Vymeňte svietidlá

Na trhu existuje široký výber cenovo dostupných svietidiel. Zameňte staré za nové. Projekty týkajúce sa elektriny je najlepšie nechať na profesionálov, pod správnym vedením by však výmena svietidla nemala byť pre domácich kutilov ťažká.

Pri vylepšení osvetlenia buďte originálny. Trendy v kúpeľňovom osvetlení zahŕňajú visiace lampy a svetelné tyče, ktoré rozptyľujú svetlo v miestnosti. Vyberte si LED osvetlenie, keďže šetrí najviac energie a nevyhrieva kúpeľňu.

bathroom-decorating25

Umelecké diela pre kúpeľňu

Neexistuje dôvod prečo by ste v kúpeľni mali pozerať na holé steny. Ošetrené maľby na plátne sú odolné voči vlhkosti a cenovo dostupné. Pre najlepší vizuálny dojem zvoľte veľké rozmery. Pre jedinečný vzhľad požiadajte miestnu tlačiareň o pretvorenie vašej obľúbenej fotografie na nástenné umenie podľa vašich prianí. V súčastnosti môžu tlačiarne vytvoriť obrazy na plátne a dokonca ich vložiť do laminátu, aby boli odolné voči vode.


Keď uvažujete nad umeleckými kúpeľňovými dekoráciami, neobmedzujte sa len na maľby na plátne. Nástenná galéria vytvorená z obľúbených predmetov ako sú morské hviezdice alebo košíčky môže predstavovať ďalší spôsob ako ozdobiť steny vašej kúpeľne.

bathroom-decorating16

Znovu vymaľujte existujúce dlaždičky

Ak sú vaše kúpeľňové dlaždičky nudné a nemáte veľa možností čo s nimi urobiť, skúste odnímateľné lepiacej dlaždice ako vidíte na obrázku nižšie. Dajú sa ľahko rezať a nasadiť, vyzerajú ako tie pravé a dajú sa odstrániť bez poškodenia povrchu pod nimi.

bathroom-decorating31

Zdokonalenie vybavenia, a nehovoríme o laptope

Ľahkým a jednoduchým nápadom pre kúpeľňu je výmena vybavenia ako sú vyťahovacie zásuvky, sušič na uteráky a držiak na toaletný papier. Najmä v prípade, ak je vaša kúpeľňa "vyzdobená" zlatou mosadzou zhruba z roku 1978.

Výmena je tak jednoduchá ako odmontovanie starého vybavenia a pridaním nového. Aby bol tento projekt jednoduchý a rýchly, uistite sa, že nové vybavenie má medzery na upevnenie skrutiek v rovnakej vzdialenosti ako to staré, najmä ak ide o vyťahovacie zásuvky, ktoré si vyžadujú skrutky. Pre vás to znamená menej dier, ktoré budete musieť vyvŕtať (a skryť) do skriniek a stien.

bath-hardware

Od zeme nahor

Existujú podlahové krytiny, ktoré sú moderné a pracuje sa s nimi tak ľahko, že to zvládne aj domáci kutil. Cenovo dostupné, pružné vinylové podlahové dosky sú dostupné vo väčšine obchodov s domácimi potrebami a to v podobe rozličných drevín a vzorov. Vyzerajú realisticky (biely dub na obrázku dole) a sú v nich zahrnuté aj textúry a nedokonalosti na povrchu, ktoré by ste videli aj na skutočnej drevenej podlahe alebo kamennej dlažbe. Jej kladenie je jednoduché ako vyrezanie s čepeľou, šúpanie a lepenie. Tou najlepšou časťou je, že sú vode odolné a majú dlhú záruku voči opotrebeniu a poškriabaniu.

Tkaná vinylová podlahová podložka od spoločnosti Chilewich ponúka ešte jedna možnosť. Tieto podložky sú priemyselne pevné, dajú sa objednať v požadovanej veľkosti a majú gumovú podložku, ktorá dodáva výplň a pohodlie vašej kúpeľňovej podlahe.

vinyl

Maximalizujte úložný priestor

Zbavenie kúpeľne všetkých zbytočností dodá vašej kúpeľni čerstvý moderný vzhľad. Ak máte nedostatok miesta, pozrite sa ako môžete zdokonaliť už existujúci skladovací priestor. Pridaním vyťahovacích zásuviek (ktoré pomáhajú usporiadať veci) do skriniek je jednoduché vylepšenie, ktoré zvládnete aj počas jedného víkendu. Vyťahovacie zásuvky v štandardnej veľkosti sú dostupné vo väčšine obchodov s domácimi potrebami.

Ďalšie spôsoby ako maximalizovať úložný priestor:

- Meniteľné poličky

- Košíky upevnené na stenu

-Pridanie skrinky v štýle malého nábytku

bath-pullouts

Obnovte textílie

V tejto fáze ste už vo finále v dekorovaní kúpeľne. V tejto časti už len viažete obrovskú mašľu na darček. Darujte alebo vyhoďte vaše staré neladiace uteráky a pridajte nové, jemné veci do vašej kúpeľne. Moderným dizajnérskym dotykom je zvýraznenie farby alebo nejakého vzoru. Pridajte do svojej kúpeľne niektoré z nasledujúcich nových textílií:

–Uteráky
–Podlahová rohož
–Sprchový záves. Ak máte farbu, ktorou sa snažíte zladiť uteráky a rohož, vyberte si vzorovaný alebo tlačený sprchovací záves, ktorý obsahuje niektorú z týchto farieb, aby ste zvýraznili vašu kúpeľňu.


textiles

Moderné skrášlenie

Vaša kúpeľňa by už teraz mala vyzerať moderne. Nastal čas dať jej osobnosť. Niektoré nápady na dekoráciu kúpeľne, ktoré ju dotvárajú zahŕňajú:

– Odpadkový kôš, kúpeľňové mydlo alebo pumpa na tekuté mydlo
– Hodvábnu kvetinu alebo živú rastlinu ak máte k dispozícii prirodzené svetlo. Orchidey sú kvetiny priam stvorené pre kúpeľňu - milujú vlhkosť a svetlo
– Prvky ako sviečky alebo osviežovať dodajú miestnosti príjemnú vôňu

accessorizezdroj: freshome

Iveta 8. októbra 2015 at 9:45
Prajem krásny deň, kde prosím zoženiem kúpiť morské hviezdice na stenu ako je na foto. Ďakujem
Michal - Bighome.sk 14. októbra 2015 at 18:45
Dobry den,
aj ked trochu ine ale skuste si pozriet u nas na www.bighome.sk kategoriu dekoracie. Konkretne z morskej tematiky mame od nemeckeho dodavatela Heine taketo nieco aj ked nie presne to co je na ilustracnom obrazku. http://www.bighome.sk/set-wandhaken-3-stck-51619/

Pripade si skuste pozriet nieco z tychto dekoracii. http://www.bighome.sk/doplnky/dekoracie/dekoracie-na-stenu/?dir=desc&order=newest

Kompletnu ponuku dodavatela Heine:

http://www.bighome.sk/catalogsearch/result/?cat=0&q=heine