Magazín

Swipe to the right

5 cenovo dostupných spôsobov ako dosiahnuť luxusne vyzerajúci domov

5 cenovo dostupných spôsobov ako dosiahnuť luxusne vyzerajúci domov

Zmeniť váš domov na luxusne pôsobiace útočisko sa na prvý pohľad zdá ako drahý a neuskutočniteľný cieľ. Pri slove „luxus“ sa nám v predstave vynorí honosný nábytok a drahá výzdoba, ale skutočnosť môže byť iná. Za pomoci niekoľkých nepatrných zmien môžete zmeniť svoj domov na luxusné miesto a to bez míňania celého majetku.

Neveríte nám? Tu je päť z našich najobľúbenejších spôsobov ako luxusne obohatiť váš domov za cenovo dostupných podmienok.

declutter

Zbavte sa nepotrebných vecí a zjednodušte vzhľad

Vezmime to po poriadku. Ak chcete vo vašom dome vyvolať pocit luxusu, budete ho musieť zjednodušiť. Je pomerne jednoduché to s doplnkami prehnať, a preto by ste mali svoj priestor účelovo využiť. Aplikovanie minimalistického prístupu v každej miestnosti sa vzhľadom na snahu vylepšiť priestor môže zdať nelogické, avšak v realite pri tvorbe luxusného domova je menej skutočne viac.

Pouvažujte na elimináciou nepotrebného nábytku. Objemný nábytok na nožičkách alebo bočné stolíky navyše len pridávajú k zbytočným veciam. Pokiaľ daná vec nemá skutočný účel, zbavte sa jej a nechajte svojim výrazným kúskom dosť priestoru na to, aby zapôsobili. Ako ďalší krok sa môžete pustiť do doplnkov. Dobrým spôsobom ako začať je zhromaždiť zvýrazňujúce kúsky do skupiniek po troch. Skúste trojfarebné sklenené fľaše na stolíku pri vstupe, alebo využite len tri vankúše na pohovke.

Až skončíte s úpravou vecí ktoré máte po ruke, ustúpte do zadu a zamerajte sa na to, ako na vás tento priestor pôsobí. Skúste niekoľko úprav: pridajte alebo uberte predmety podľa potreby, až kým nebudete pocit, že ste dosiahli ideálnu rovnováhu.

window treatments

Oživte okná elegantnými závesmi

Doprajte vašim oknám dostupný luxus vďaka jednoduchému kroku. Zameňte svoje okenné ozdoby a doprajte svojim oknám okamžité vylepšenie vďaka kvalitným látkam a textúram. Ak nahradzujete lacno vyzerajúce rolety za unikátne a štýlové závesy, veľmi rýchlo uvidíte, ako sa zmenila celá miestnosť. Vyskúšajte hodváb, ľan, alebo textúrované záclony, ktoré omladia celú miestnosť.

Tmavé okenné dekorácie spôsobujú, že miestnosť pôsobí tmavo a ponuro. Radšej zvoľte svetlejšie odtiene a štýlové garniže. Ak máte vysoký strop, vaše závesy by mali byť dostatočne dlhé, aby nerušili miestnosť. Ak máte možnosť najať si krajčírku pre skutočne individuálny štýl, v tom prípade len zakúpte látku podľa možností svojej peňaženky.

Luxusné bývanie je založené na extravagancii a detailoch, takže to majte na pamäti ja pri výbere okenných ozdôb. Myslite na svoje závesy nielen ako na čiste praktický doplnok, ale ako na umelecké dielo. Vzory so zlatými alebo inými kovovými odtieňmi dodá miestnosti skutočne luxusný dotyk.

light fixture

Začleňte bohato vyzerajúce lustre

Nič neobohatí váš domov o pocit luxusu viac ako veľkolepý luster. Začnite s rozmernými závesnými lustrami pre vašu obývaciu a jedálenskú miestnosť. Je to skvelý spôsob ako vytvoriť dojem a zvýrazniť priestor. Pridaním nového osvetlenia dodáte svojmu priestoru štýl a to bez obetovania funkcionality.

Nebojte sa využiť výrazné osvetlenie aj v nečakaných častiach domu. Kryštáľový luster v hlavnej kúpeľni prakticky umocňuje okázalý dizajn. Rad kovových vysiacich lustrov nad kuchynským ostrovom premení celú miestnosť. Buďte pri svojom dizajne odvážni.

Osvetlením dosiahnete viac než len skrášlenie miestnosti. Osvetlenie určuje atmosféru celého priestoru. Ak sa vyhnete ostrému fluorescenčnému svetlu, okamžite to zmení dojem celého domova. Vyberte si osvetlenie, ktoré vyžaruje jemné svetlo a okamžite si všimnete rozdiel: je viac lichotivé a dodáva priestoru luxusnú atmosféru.

flowers

Pridajte kvety a zeleň

Dekoratívne vázy plné nádherných kvetov a zelene dodajú vášmu priestoru eleganciu a farbu, vďaka čomu dosiahne váš domov luxusný vzhľad. Keď vstupujete do drahej nehnuteľnosti, prvá vec ktorú si všimnete sú prírodné dekorácia. To skutočne vytvára esenciu luxusného bývania. Rôznorodé, čerstvo narezané kvety v každej miestnosti sú nevyhnutnosťou ak chcete, aby váš dom pôsobil honosne a draho. Pri vstupe do domu si rozdiel všimnete nie vďaka atraktívnemu vzhľadu kytíc, ale jemnej aróme kvetov.

Keďže je dôležité vytvoriť vo vašom dome pocit luxusu v rámci vašich finančných možností, mať doma čerstvé kvety každý týždeň môže byť mimo možností vášho rozpočtu. Preto namiesto toho využite nenáročné rastliny ako sú orchidei, ktoré kvitnú v cykloch alebo kaktusy, ktoré vydržia roky.

layers

Vrstvite svoj dekor

Až sa zbavíte zbytočných vecí, môže sa vám zdať že namiesto bohatého a upokojujúceho raja máte prázdny a nudný dom. Riešením problému je vrstvenie nábytku a dekoračných prvkov, vďaka čomu dosiahnete pohodlie a luxus bez zbytočného chaosu.

Vaše vyleštené plávajúce podlahy môžete jednoducho obohatiť o štýlový koberec. Pohovky a stoličky oživíte nadýchanými okrasnými vankúšmi. Vzhľad jedálenského stola môžete oživiť elegantným obrusom, ktorý zavŕši vzhľad miestnosti. Vďaka vrstveniu povrch nevyzerá chudobne a je to skvelý spôsob ako dodať miestnosti na hodnote a elegancii bez zbytočných doplnkov.

affordable luxury

Keď počujeme slovo „luxus“, je jednoduché predpokladať že je to niečo mimo nášho dosahu. Nemusí to tak byť. Pokiaľ ide o interiérový dizajn, luxus môžeme nájsť v malých detailoch, pričom väčšina z nich je pre nás dosiahnuteľná aj s úplne zanedbateľným rozpočtom. Neveríte nám? Vyskúšajte niektorý z týchto piatich rád ako zaviesť do svojho domova trocha luxusu a pripravte sa na to, že budete príjemne prekvapení.

Pomohli vám tieto rady dosiahnuť luxusný vzhľad domova? Radi by sme počuli ako sa tešíte zo svojich výnimočných doplnkov. Nechajte nám svoj komentár nižšie.

ZDROJ: Freshome

20. júna 2018 od Lucia P. #luxus, #dostupné riešenia V kategórii: Poradňa