Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

5 Spôsobov ako si v roku 2019 vytvoriť harmonický domov

5 Spôsobov ako si v roku 2019 vytvoriť harmonický domov

Ak ešte stále hľadáte vhodné predsavzatie na tento rok, potom pre vás máme jeden návrh: navrhnite si harmonický domov. Je to skvelé predsavzatie, pretože požadovaný výsledok je pomerne jednoduché dosiahnuť. Stačí len vo vašom dome urobiť zopár úprav a zvyšok roka si môžete užívať výsledok vašej práce.

Vzhľadom na to, aký vedieme mimo domova hektický život, ešte nikdy sme nepotrebovali upokojujúcu oázu tak naliehavo, ako práve teraz. Ak si viete doma viac oddýchnuť, budete mať následne viac energie pustiť sa do problémov, ktoré so sebou prináša každodenný život. V nasledujúcich riadkoch nájdete niekoľko spôsobov, ako dosiahnuť vo svojom domove pokojnú atmosféru.

Calm Home Spa Bathroom

Kúpeľné prvky môžu vo vašom dome v okamihu navodiť uvoľnenú atmosféru. Fotografia: ImageFlow/Shutterstock

Napodobnite dispozíciu kúpeľov

Jedným zo spôsobov ako dosiahnuť harmonickejší domov v roku 2019 je napodobniť dispozíciu kúpeľov. Ako príklad sa pozrite na kúpeľňu na fotografii vyššie. Kúpele niekedy disponujú samostatne stojacimi luxusnými vaňami. Takže ak ste už dlhšiu dobu pokukovali po novej vani, toto môže byť skvelý prídavok vášho domova.

Dokonca aj keď neplánujete realizovať rozsiahlu rekonštrukciu, stále máte k dispozícii viacero možností, ako dosiahnuť vzhľad kúpeľov. Jedným z príkladov ako môžete dosiahnuť želaný efekt je využiť nenápadné prírodné prvky ako je napríklad lístok paprade, ako máte možnosť vidieť na fotografii vyššie. Okrem toho sa môžete inšpirovať niektorými kúpeľmi a začleniť do svojej kúpeľne umenie z prírodného kameňa. Alebo do nej umiestniť vonné sviečky. Skúste sa rozpamätať na návštevu vašich obľúbených kúpeľov a napodobniť ich štýl aj doma.


Vyskúšajte uvoľňujúcu a pokojnú farebnú schému. Fotografia: Photographee.eu / Shutterstock

Svetlé odtiene a modré farby

Ak chcete vo svojom dome vytvoriť uvoľnenú atmosféru, pravdepodobne sa budete chcieť pohrať s farebnou paletou interiéru. Príchod nového roka predstavuje ideálnu príležitosť ako dosiahnuť svieži vzhľad opätovným namaľovaním stien.

Na okamžité vytvorenie upokojujúceho domova na rok 2019 môžete využiť svetlé odtiene ako je napríklad bledomodrá farba. Príkladom je fotografia uvedená vyššie, kde steny vo svetlej modro šedej farbe a bielymi okrajmi vytvárajú otvorenú upokojujúci priestor.

Okrem toho sa môžete poobzerať po farbách, ktoré pôsobia špecificky upokojujúco práve na vás. Pomerne obľúbené sú zemité tóny. Alebo môžete preferovať upokojujúcu levanduľovú farbu. Vytvárate si upokojujúci priestor pre seba, takže by ste sa mali uistiť, že vás vybrané farby skutočne oslovia.

Calm Home Plant Life

Upokojujúcim prvkom je aj príroda. Fotografia: PlusONE / Shutterstock

Živé rastliny

V neposlednom rade nesmiete zabudnúť na živé rastliny, ktoré pripomínajú oddych v prírode. Pre milovníkov prírody neexistuje nič lepšie, než byť obklopený prírodou aj vo vnútri domu. Ako príklad si vezmite fotografiu vyššie. Tento umelecky ladený priestor je príkladom, ako môže niekoľko črepníkových rastlín zapadnúť aj do najmodernejšieho štýlu prostredia.

Okrem toho môžete umiestniť rastliny aj na miesta ako je jedálenský stôl, bočné stolíky, rímsy a police. Čím viac prírodných prvkov využijete, tým viac vylepšíte atmosféru miestnosti. Ak však nemáte šťastie udržať rastliny nažive, môžete ich zameniť za realisticky vyzerajúce umelé rastliny.

Calm Home Buddha Statue

Pre dosiahnutie okamžitého pokoja skúste využiť prvky Zen. Fotografia: Eva Hawker / Shutterstock

Pokojný domov a prvky Zen

Pomerne rýchlym spôsobom ako vo svojom dome vytvoriť upokojujúcu atmosféru je využitie prvkov Zen. Tento štýl je zameraný na dosiahnutie atmosféry pokoja. Dosiahnuť tento cieľ je až prekvapivo jednoduché. Príkladom tohto prístupu je malá soška Budhu na fotografii vyššie, ktorá podčiarkuje celkový vzhľad záhrady.

Čo sa týka interiéru domu, môžete využiť prvky ako sú japonské umenie, vnútorné zen záhrady alebo akváriá. Taktiež sú pre tento štýl pomerne bežné ázijské architektonické prvky ako je dlážka tatami alebo papierové steny, ktoré môžete využiť na rozdelenie priestoru izby. V podstate tento štýl môže zahŕňať čokoľvek, čo podnieti meditatívnu atmosféru. Zen bol navrhnutý za účelom vytvorenia pokojnejšieho domova. Ak máte záujem o ďalšie nápady pre zen štýl, nájdete ich tu.

Calm Home Water Feature

Získajte upokojujúci zvuk bublajúceho prameňa za pomoci vodných prvkov. Fotografia: RodClementPhotography / Shutterstock

Prvky vody

Ďalším spôsobom ako vytvoriť pokojný domov je využitie prvkov vody. Zvuk tečúcej vody má okamžité upokojujúce účinky. Ako máte možnosť vidieť na fotografii vyššie, skvelým spôsobom ako dokážete tento element využiť je napríklad vodná stena. Síce si vyžaduje počiatočnú investíciu, ale na oplátku získate upokojujúcu atmosféru a pocit luxusu. Viac nápadov týkajúcich sa interiérových riešení s vodnými prvkami môžete vidieť tu.

Ak si nemôžete dovoliť minúť peniaze na vodnú stenu, máme pre vás vodné fontány, ktoré sú finančne dostupnejšie. Fontány zvyčajne pozostávajú z vody, ktorá tečie cez kamene alebo bambusové rákosie. Keďže vytvárajú rovnako upokojujúci zvuk tečúcej vody ako väčšie vodné prvky, predstavujú pre váš domov ideálne riešenie.

ZDROJ: Freshome

5. februára 2019 od Lucia P. #harmonický domov, #kúpele, #farebná paleta, #živé rastliny