Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

50 Tvorivých nápadov ako zorganizovať váš domov

50 Tvorivých nápadov ako zorganizovať váš domov

Ak sa vám zdá že váš dom je plný neporiadku a nepotrebných vecí, máte problém. Možno len máte priveľa vecí, alebo ich nemáte kde uložiť. Väčšina domov nie je pri kúpe vybavená všetkými organizačnými nástrojmi, ktoré potrebujete. Preto sa pri rozhodovaní, čo vám najviac vyhovuje pri stanovení úložného priestoru a voľného priestranstva, musíte často spoliehať na vlastnú kreativitu. Začnite prechádzkou po svojom dome. Aké druhy vecí sú na zemi a na pultoch, alebo prevesené cez stolíky a operadlá stoličiek? Možno uplatňujete systém organizovaného neporiadku, ale je pravdepodobné, že okrem neupraveného životného priestoru sa zároveň oberáte o priestor, ktorý by ste mohli využiť aj inak, než len na provizórne skladovanie. Už ste sa vyhýbali organizovaniu večernej oslavy len preto, že vaša obývačka bola plná vecí, ktoré nemáte kam dať? Kedy ste posledný krát využili stoličku ako stoličku a nie ako vešiak na kabát? Keďže chcete vytvoriť úložný priestor, ktorý budete aj skutočne využívať, majte tento cieľ stále na mysli. Od neočakávaného skladu v menších priestoroch až po šikovné a inovatívne nápady, zapáčili sa nám tieto tipy využitia potenciálne nevyužitého alebo málo využitého skladovacieho priestoru.

Naše najlepšie nápady pre usporiadanie domu

  • Pod posteľou
  • Pod schodmi
  • Úložný priestor zabudovaný do nábytku
  • Na stenách
  • Skrine

Pod posteľou

large drawers under bed with neutral tones

Možno už používate časť priestoru pod posteľou na odkladanie vašich vecí, avšak stále ho nevyužívate naplno. Niektoré postele majú aj čelá postele, ktoré sú ponúkané spolu so zásuvkami a poličkami, a v prípade že ich vaša posteľ nemá, môžete si ich urobiť sami. Veci, ktoré používate iba v istú časť roka ako sú hrubé zimné svetre, alebo zriedkavo používané veci môžete odložiť do hlbokých zasúvacích zásuviek pod posteľou, ako sú tieto od spoločnosti Container Store. Ak ste si ešte nekúpili posteľ a máte nedostatok miesta, hľadajte kúsky so zabudovaným úložným priestorom.

Pod schodmi

entryway storage below stairs

Existujú dva rôzne spôsoby ako sa pozerať na skladisko pod schodmi: využitím samotných schodov ako funkčných zásuviek, alebo využitím zákutí a priestorov, ktoré vznikli schodišťom, ako svoj vlastný sklad. Prvá možnosť môže byť finančne náročná, ale predstavuje obrovský potenciál pre úložný priestor.

Úložný priestor zabudovaný do nábytku

bench with storage

Ak máte málo miesta, potom je dobrý nápad obhliadnuť sa po nábytku, ktorý môže slúžiť viacerým účelom, či je to už taburet, ktorý slúži na odkladanie deky, alebo gauč, vďaka ktorému vám nezavadzia diaľkový ovládač a ďalšie drobnosti z konferenčného stolíka.

Na stenách

clean lines open shelves

Nie každý dom má svoj vlastný zabudovaný skladovací systém, čo znamená, že si ho musíte vytvoriť vy sami. Ak je plocha vášho priestoru obmedzená, potom ďalšou možnosťou je zamerať sa na celé steny (alebo ich časti), kde môžete vytvoriť poličky od zeme až po strop tak, že ich usporiadate vy sami, alebo si zakúpite zakúpite jednu veľkú zostavu ako je napríklad regál z LAX série od 2modern. Možno je to však len záležitosť odpratania vášho bicykla spred vchodu využitím montovaného nástenného držiaka. Nech už potrebujete čokoľvek, na stenách nájdete množstvo miesta, ktoré môžete využiť na pridanie takých vecí ako sú závesné poličky, háčiky alebo celé skladovacie zostavy.

Skrine

wall mounted closets

Nie každá spálňa má skriňu. A aj v prípade, že ju má, nemusí byť efektívne navrhnutá. Ak je vaša dlážka v spálni pokrytá horami bielizne, potom možno nastal čas zapojiť svoju predstavivosť pri úprave vašej skrine. Či už to znamená pridanie ďalšej tyče aby ste mali kam vešať oblečenie, alebo začleniť systém poličiek a zásuviek.zdroj: freshome

22. augusta 2015 od Lucia P. #tieto od Container Store, #2modern V kategórii: Inšpirácie