Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

6 Spôsobov ako zlepšiť dizajn vchodu do vášho domu

6 Spôsobov ako zlepšiť dizajn vchodu do vášho domu

Priestor vstupnej chodby môže byť jedným z najdôležitejších častí vášho domu, ktorý je však často prehliadaný. Koniec koncov, je to miesto kde vítate svojich hostí a v niektorých prípadoch to môže byť jediná časť domu, ktorú majú návštevníci možnosť vidieť. Tak prečo by ste mali vstupnú časť vášho domu zanedbať? Aby ste to zmenili, môžete využiť šikovné dizajnové prvky, ktoré vám uľahčia organizáciu priestoru, oživia priestor a vytvoria najlepší možný dojem na vašich návštevníkov. Využite viac, než len peknú rohožku a uistite sa, že vaša vstupná chodba bude pôsobiť želaným dojmom. Postupujte podľa našich rád a skutočne zapôsobte svojou vstupnou chodbou.

Všetko je na svojom mieste

Front entrance with bench

Zbavte sa neporiadku za pomoci šikovných riešení odkladacieho priestoru. Fotografia: Photographee.eu/Shutterstock

Ak ste ako väčšina majiteľov domov, vaša vstupná chodba môže byť zaplnená nepotrebnými vecami. Je to prvé miesto kde si vaše deti, hostia či dokonca domáci miláčikovia môžu zložiť veci, vďaka čomu je veľmi jednoduché nahromadiť ich na jednu kopu. Najlepším dizajnovým riešením pre vašu vstupnú chodbu v tomto prípade je zaistiť, že všetko bude mať svoje vlastné miesto. Pri plánovaní vstupnej chodby majte realistické očakávania: ak máte vo zvyku položiť poštu na prvé dostupné miesto hneď pri vstupe domov, uistite sa, že vaša pošta bude mať svoje vlastné miesto. Samozrejme, v ideálnom svete by si vaše deti zavesili svoje školské tašky vo svojej izbe, avšak zopár odkladacích háčikov vo vstupnej chodbe zabezpečí, že neskončia na zemi. Dokonca aj miesto na odkladanie topánok znamená, že sa nemusíte potkýnať o topánky a sandále – a skrinka na topánky nemusí byť dokonale organizovaná. Porozmýšľajte nad tým, ako vy a vaša rodina využívate vstupnú chodbu a podľa toho ju zorganizujte.

Ponúknite miesto na sedenie

Front foyer with bench and table

Lavica predstavuje pohodlné miesto kde si môžete vyzuť topánky. Fotografia: Svet_Feo/Shutterstock

Jedna z vecí, ktorá chýba vo väčšine vstupných chodieb je miesto, kde sa môžete posadiť. Samozrejme že nepoviete hosťom, aby si sadli na stoličku, ktorú ste doniesli z inej časti domu. Stále miesto na sedenie poskytuje vhodné riešenie v prípade, že sa potrebujete obuť alebo vytriediť poštu pri vstupe alebo odchode z domu. A čo viac, lavica môže spĺňať druhotný účel ako miesto na odkladanie topánok alebo búnd, vďaka čomu bude vstupná chodba vyzerať úhľadnejšie. Skúste sa poobzerať po laviciach s policami alebo laviciach s dvierkami.

Pozrite sa nahor

Wood accent front entrance

Využite steny na stanovenie atmosféry vášho domova. Fotografia: Vadym Andrushchenko/Shutterstock

Vaša vstupná chodba je ideálnym miestom na definovanie vášho štýlu. Aj keď možno ide o menší priestor, stále môžete plne využiť steny a stropný priestor na štýlové vylepšenie. Napríklad výrazný luster vaším návštevníkom naznačí, čo môžu očakávať od štýlu vášho domova. Alebo niekoľko fotografií na stenách im dodá na zaujímavosti. Veľa cestujete? Steny vstupnej chodby sú dokonalým miestom, kde môžete predviesť zaujímavé predmety a suveníry zo svojich ciest, vďaka ktorým vaši hostia budú mať predstavu čo je pre vás dôležité

Definujte priestor

Front entrance with rug and furniture

Na definovanie priestoru využite koberec. Fotografia: Ambient Ideas/Shutterstock

Ak bývate v dome s otvoreným dispozičným riešením, zariadenie vstupnej chodby môže byť trocha komplikované. Dôvodom je, že priestor chodby a zvyšku domu nie je jasne definovaný. Špecifikovať priestor môžete za pomoci farby a nábytku a vďaka tomu budú vaši návštevníci vedieť, kde sa končí vstupný priestor a kde sa začína priestor samotného domu. Za pomoci nábytku môžete jasne naznačiť hranicu medzi priestorom domu a vstupnej chodby. Vhodne umiestnená skrinka na knihy alebo stôl vám poskytne miesto, kam môžete odložiť kľúče. Okrem toho lavica a súprava skriniek poskytnú vašim hosťom miesto, kam si môžu odložiť svoje veci. Nezmestí sa vám nábytok do vstupnej chodby? V tom prípade využite na oživenie priestoru výraznú farbu alebo dokonca tapetu.

Odraz svetla

Front entrance with large mirror

Na optické otvorenie stiesneného priestoru využite zrkadlá. Fotografia: Photographee.eu/Shutterstock

Vstupné chodby predstavujú v niektorých domoch pomerne stiesnené priestory a v niektorých prípadoch nedisponujú dostatkom slnečného svetla. V tomto prípade môžete získať viac svetla za pomoci zrkadiel a ich schopnosti odrážať svetlo do priestoru. Toto riešenie sa ideálne hodí v prípade, že dvere vo vašom hlavnom vchode disponujú oknami. Ak nasmerujete svoje zrkadlo priamo oproti zdroju svetla, dokážete v podstate zdvojnásobiť množstvo prirodzeného svetla a dodať vstupnému priestoru pocit priestrannosti a vzdušnosti.

Pozvite hostí

Front entry with bench and storage entryway

Ponúknite svojim hosťom miesto na odloženie veci. Fotografia: Michael Higginston/Shutterstock

Pamätajte, že váš vstupný priestor by mal slúžiť na uvítanie hostí vstupujúcich do domu. Uistite sa, že im poskytne ten správny dojem a pomôže vašim hosťom uvoľniť sa. Ponúknite im miesto, kde si môžu pohodlne odložiť svoje veci a nemusia držať kabáty v rukách. Vďaka vonným olejom alebo vonným sviečkam bude váš dom nielen dobre vyzerať, ale aj dobre voňať. Ak budete mať po ruke nevyhnutné predmety ako sú nabíjačka na telefón, škrabku na ľad alebo dáždniky, vaši návštevníci budú mať všetko, čo môžu pri odchode prípadne potrebovať.

Skúste sa poobzerať po svojej vstupnej chodbe a položte si otázku: pôsobí tento priestor želaným dojmom? Keď začnete o vstupnom priestore uvažovať ako o osobnom priestore (a nielen mieste kde položíte veci), uvedomíte si ako sa vaši návštevníci cítia keď prejdú vstupnými dverami. Sústreďte sa na štýl a uistite sa, že váš vstupný priestor na nich skutočne urobí dobrý dojem.

ZDROJ: Freshome

30. apríla 2019 od Lucia P. #úložný priestor, #zrkadlo, #koberec V kategórii: Architektúra a Dizajn