Magazín

Swipe to the right

Ako premeniť pivnicu na extra miestnosť

Ako premeniť pivnicu na extra miestnosť

Hľadáte vo vašom dome miesto kam by ste umiestnili voľnú spálňu, domácu kanceláriu alebo detskú izbu pre deti? Pivnica, ktorá sa používa len na skladovanie môže byť odpoveďou. Pivnice sú excelentným spôsobom ako rozšíriť plochu obývateľnej oblasti vášho domu. Predtým ako rozvrhnete miesto, pozrite si tieto typy na premenu pivnice. Ušetrí vám to čas a energiu, predtým ako budete vynášať z pivnice množstvo škatúľ.

Zadefinujte si, čím chcete aby sa priestor stal : Pred samotnou premenou je tu zopár rozhodnutí, ktoré musíte urobiť. Čím chcete aby sa priestor stal? Domáca posilňovňa bude vyžadovať len zopár pridaných svetiel, elektrických vývodov a miesta na umiestnenie náčinia. Naopak, spálňa by si vyžadovala pridanie suchej steny na betónové múry, novú dlažbu, osvetlenie a estetické dotyky, aby sa z toho stal priestor vhodný na žitie. Tento krok je dôležitý a ušetrí vám peniaze. Plánujte dopredu a ušetríte.

Čistite a ukladajte : Teraz, keď sa chystáte žiť vo vašej pivnici, budete potrebovať prezrieť aktuálne škatule a začať čistiť. Určite, či sa budú všetky predmety používať alebo tam boli premiestnené z vášho predchádzajúceho domu. Pre tie veci, ktoré sa rozhodnete zachovať, nájdite im nové miesto v dome. Ak sú to veci len na skladovanie ako sviatočné ozdoby, nainštalujte organizačný systém. Môžu to byť skrinky, police alebo kreatívne ukladacie riešenia, ktoré vyzerajú esteticky.

Uistite sa, že je vaša pivnica bezpečná : Keďže sa chystáte premeniť pivnicu na obytný priestor, uistite sa, či je bezpečná. Vo veľa pivniciach preteká cez steny voda. V základoch môžu byť pukliny, potrubia môžu byť poškodené alebo do priestoru môžu zasahovať korene blízkych stromov. Pre pokoj mysle, zvážte zavolať si odborníka, aby sa pozrel na vašu pivnicu. Všetky nedostatky by sa mali starostlivo opraviť.

Premeňte váš priestor : Potom ako bude váš priestor zabezpečený, je čas aby ste ho začali premieňať na konečný priestor, ktorý ste si predstavovali. Čerpajte inšpiráciu z interiérových magazínov a online zdrojov, aby ste vedeli aké máte možnosti. Požiadajte o radu predajcov zo špecializovaných obchodov. Pri premene miestností, uistite sa, že je dostupné dostatočné množstvo vzduchu a tepla. Pivnice majú tendenciu byť chladné ak sú v podzemí a preto niekedy nie je potreba inštalácie klimatizácie. Uistite sa taktiež, či elektrické a vodovodné rozvody spĺňajú kritériá.

Máte šancu pridať vášmu domu priestor a hodnotu pomocou transformácie vašej pivnice. Extra priestor znamená viac flexibility pre vašu rodinu a vyššiu návratnosť vašej investície. Využite tieto tipy a uistite sa, že vaša pivnica je bezpečná a pohodlná a užívajte si nový priestor. Len si predstavte, o koľko viac toho teraz môžete urobiť. Freshome čitatelia už ste si pretvorili vašu pivnicu? Na aký účel teraz používate pivnicu, radi by sme to vedeli!

Zdroj: Freshome

21. decembra 2016 od Stanislav F. V kategórii: Poradňa