Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Ako vo vašom dome využiť čiernu stenu tak, aby vyzerala dobre

Ako vo vašom dome využiť čiernu stenu tak, aby vyzerala dobre

Hľadáte nový, dobre vyzerajúci trend pre svoj domov? Potom sa určite budete chcieť pozrieť na čierne steny. Na prvý pohľad sa môže zdať, že čierne steny sú príliš deprimujúce, môžu uzatvárať priestor alebo vytvárajú nesúlad s ostatnými prvkami miestnosti. Navyše majú reputáciu, že sú prvou voľbou rebelujúcich tínedžerov.

Na druhej strane ak viete ako s čiernymi stenami pracovať, môžu predstavovať elegantný a impozantný doplnok akéhokoľvek dizajnu miestnosti. Čítajte ďalej ako využiť tento odvážny a kreatívny trend. Ak sa aj necítite na to, aby ste tento štýlový prvok vo svojom domove využili, môžete sa aspoň nechať inšpirovať a sledovať skúsených dizajnérov, ako vedia využiť čiernu stenu a vytvoriť odvážny štýl.

Black Walls Bright Bed Color

Odvážne farby dokážu oživiť priestor s čiernou farbou. Fotografia: ImageFlow/Shutterstock

Využite v miestnosti pestrofarebné prvky

Ak sa pri navrhovaní dizajnu nevezme do úvahy zvyšok miestnosti, čierne steny môžu vytvoriť dojem uzatvoreného priestoru a navodiť pochmúrny až strašidelný pocit. Na fotografii vyššie však máme možnosť vidieť, ako je čierna stena kompenzovaná zvyškom farebného zariadenia miestnosti a doplnkami ako je posteľná bielizeň.

Farbu môžete do svojho priestoru zapracovať viacerými spôsobmi. Jedným zo spôsobov je využitie žiarivého, neónovo sfarbeného nábytku, ktorý miestnosti opäť vdýchne farbu. Takýmto spôsobom dosiahnete moderný a umelecky ladený štýl. Alebo môžete využiť svetlejšie kúsky v bielej farbe ako je rozmerný kalendár alebo nástenné umenie. Na fotografii vyššie máte možnosť vidieť, ako môže kombinácia čiernej steny a veľkých okien vytvoriť rovnováhu medzi svetlom a tieňom v miestnosti.

Black Walls Accent Wall

Pre miernejšie využitie tohto trendu natrite čiernou farbou len jednu stenu, alebo len jej časť. Fotografia: PlusONE/Shutterstock

Využite výrazné steny

Ak chcete vyskúšať natrieť steny čiernou, nemusíte do toho skočiť rovnými nohami a natrieť čiernou všetky štyri steny. Na fotografii vyššie máte možnosť vidieť, ako vďaka jednoduchej zvýrazňujúcej stene získate elegantný a impozantný vzhľad bez toho, aby ste to prehnali. Ako vidíte na fotografii, zvýrazňujúca stena sa skvele hodí k čiernym prvkom miestnosti ako je napríklad rohožka alebo rám dverí.

Aby miestnosť nebola príliš tmavá, zvyšok miestnosti môžete zariadiť nábytkom vo svetlejších neutrálnych farbách. Neutrálne sfarbené prvky ako sú sivá pohovka alebo biela podlaha vytvárajú spolu s čiernymi prvkami ideálnu rovnováhu.

Black Walls White Accents

Biela farba dokáže s čiernou farbou stien vytvoriť príjemnú rovnováhu. Fotografia: Pablo Scapinachis / Shutterstock

Využite čierno bielu farebnú schému

Ďalší spôsob ako zabezpečiť aby ste to s čiernou neprehnali je pracovať s čierno bielou farebnou schémou. Využitie tohto princípu v praxi máte možnosť vidieť na fotografii vyššie. Výrazné biele prvky umiestnené pred stenou sú skvelým riešením. Všetky tieto prvky vedú k dosiahnutiu rovnováhy geometrie priestoru.

V tomto prípade môžete mať okrem čiernej steny aj čiernu dlážku, pokiaľ sú však obe vykompenzované bielym nábytkom a bielymi lištami na strope. Môžete pritom využiť moderný štýl, ako je vidieť na fotografii vyššie. Alebo pridajte klasické elementy ako je čierno biela kresba, ktorá vám pomôže vytvoriť rafinovaný štýl.

Black Walls Wallpaper Style

Maľované vzory sú ideálnym spôsobom ako dodať textúru a štýl priestoru v blízkosti čiernej steny. Fotografia: Photographee.eu/Shutterstock

Skombinujte čierne steny a výrazné priľahlé steny

Ďalším nápadom je skombinovať čiernu stenu s výraznou tapetou alebo farbou na priľahlej stene. Tento štýl skvele vynikne ak skombinujete čiernu stenu so striebornou tapetou s abstraktným vzorom, ako máte možnosť vidieť na fotografii vyššie. Vďaka abstraktnému dizajnu má priestor zaujímavý a moderný vzhľad.

Ďalším nápadom je skombinovať čiernu stenu s čierno bielou tapetou s geometrickým vzorom, ktorá je umiestnená na priľahlej stene. Vďaka tomu dodáte priestoru dizajn, ktorý s čiernou stenou ladí a ktorý vďaka svetlým odtieňom dokáže vytvoriť dojem rovnováhy. Do tejto farebnej schémy sa napríklad hodí aj rozmerná čierno biela fotografia.

Black Walls Tile Style

Oživte čiernu stenu tým, že využijete čierne kachličky s bielou maltou. Fotografia: HamsterMan/Shutterstock

Využite textúru

Ak máte záujem o čierne steny, nemyslite si žinou možnosťou je natrieť ju čiernou farbou. Fotografia vyššie je príkladom toho, že na čiernu stenu môžete využiť aj dizajn tmavých kachličiek. Za pomoci bielej malty medzi jednotlivými kachličkami zároveň zabezpečíte, že nebudete maľ len čisto čiernu stenu a dodáte jej tak ľahšiu textúru a štýl. Biela malta zároveň ladí s bielym umývadlom a vaňou. Svetlejšia farba napomáha malte a vzyšku priestoru pôsobiť ako jeden vizuálny celok.

Na fotografii je vidieť ako sa tento štýl skvele hodí aj do kúpeľne. Tento kachličkový dizajn však môžete využiť aj v kuchyni, kde sa obzvlášť hodí na stenu za umývadlom.

Aký je váš názor na trend čiernej steny? Prezraďte nám svoj názor v komentári nižšie.

ZDROJ: Freshome

5. apríla 2019 od Lucia P. #kachličky, #stena za umývadlom, #tapeta V kategórii: Inšpirácie