Magazín

Swipe to the right

Ako vytvoriť z nástenného umenia centrálny bod pozornosti v miestnosti

Ako vytvoriť z nástenného umenia centrálny bod pozornosti v miestnosti

Už ste si niekedy zakúpili nástenné umenie len aby ste si uvedomili, že v izbe nevynikne tak, ako ste si predstavovali? Často krát kupujeme nástenné umenie samostatne ako také, bez ohľadu na to, ako bude vyzerať v miestnosti, alebo ako ho budú naši hostia vnímať pri vstupe do priestoru. Ak chcete urobiť z nástenného umenia ústredný bod pozornosti, mali by ste pri zariaďovaní miestnosti, rozmiestňovaní nábytku a kúpe nástenného umenia zvážiť tieto tipy.

Inšpirujte sa: Podstavou umeleckých diel je vyvolať emócie alebo pocit u človeka, ktorý ho obdivuje. Vyberte si umelecké dielo, ktoré vám robí radosť a vďaka ktorému váš priestor prezradí svoj príbeh. Zaiste, farby a kontext by sa mali hodiť do dekoračného štýlu, avšak pocit ktorý toto umelecké dielo vyvolá je tým najdôležitejším faktorom, vďaka ktorému bude mať každý pozorovateľ radosť z umeleckého diela. Inšpiráciu hľadajte vo vašom priestore, či už sú to farby, architektonické línie, alebo nádherný výhľad z okna na oceán alebo zalesnenú krajinu. Aby sa z umeleckého diela stal ústredný bod, všetci obyvatelia domu by sa mali vďaka nemu cítiť ako súčasť priestoru.

Netradičné umenie: Kto povedal, že ústredným bodom miestnosti musí byť zarámovaný kus nástenného umenia? Vaším nástenným umením môžu byť trebárs kuchynské skrinky v tej najmodernejšej trendovej farbe, alebo vyžite vaše akvárium pozdĺž steny obývacej miestnosti ako „nástenné umenie“. Tieto kúsky sa v okamihu stanú centrálnym bodom každej miestnosti len za využitia farby, dramatického efektu a samozrejme žive rybičky sú umeleckým dielom samo o sebe!

Umiestnenie nábytku: Pomoc pri vytvorení ústretného bodu po ktorom túžite vám zabezpečí ak smer, v ktorom je váš nábytok orientovaný. Ak máte stenu v dramatickej červenej farbe so zaveseným nástenným umením, umiestnite svoj nábytok tak, aky mu priamo čelil a vytvoríte tak v miestnosti výrazný centrálny bod. Podobne aj kozuby, rozsiahle sklenené steny s výhľadom a steny vykladané kameňom môžu byť nádherným pozadím pre nástenné umenie. Stačí k nemu otočiť nábytok. V závislosti od vášho priestoru môže byť samotné pozadie umeleckým dielom, ktoré potrebujete.

Abstraktné nástenné umenie: Ak chcete dosiahnuť iný druh atraktívneho vzhľadu, zvážte využitie abstraktného nástenného umenia, ktoré nemusí zobrazovať nejakú konkrétnu tému alebo obraz, ale je výnimočné svojimi farbami a odtieňmi, ktoré milujete. Abstraktné umenie sa môže stať ústredným bodom pozornosti tým, že umocňuje pekne ucelený vzhľad všetkých prvkov. Abstraktné umenie je často akýmsi lepidlom, ktoré spája všetky textílie, nábytok a povrchové úpravy bez toho, aby ste sa o to snažili. Ak máte problém nájsť ten posledný kúsok, vďaka ktorému by vaša miestnosť vyzerala dokonalo, skúste sa pozrieť na abstraktné umenie a možno nájdete ten posledný kúsok skladačky.


Ak sa snažíte dosiahnuť ucelený vzhľad miestnosti, skúste sa pozrieť na umelecké diela, ktoré vám môžu poskytnúť ústredný bod. Možno je to práve to, čo práve potrebujete. Využitím vlastnej inšpirácie a umiestnením nábytku sa umelecké dielo vo vašej miestnosti stane niečím výnimočným. Pre niekoho je ľahšie najprv zakúpiť umelecké dielo a následne navrhnúť priestor okolo neho. Čerpať farby z umeleckého diela je niekedy jednoduchšie než nájsť ten dokonalý gauč v žltej farbe! Každý z nás má k dizajnu odlišný prístup. Skúste nájsť ten svoj, aby vaše umelecké dielo zapadalo do vášho priestoru.

Zdroj: Freshome

14. marca 2017 od Lucia P. #miestnosti, #interier V kategórii: Architektúra a Dizajn