Mesačné archívy: September 2021

 1. Ako nájsť dobrého interiérového dizajnéra

  Ako nájsť dobrého interiérového dizajnéra

  Či už si chcete prerobiť svoj súčasný príbytok alebo si vytvoriť svoj vysnívaný domov, je asi dosť nereálne, aby ste to zvládli sami. Možno momentálne nežijete v blízkosti obydlia alebo pracujete príliš dlho na to, aby ste mali úplnú kontrolu nad realizáciou návrhu. Alebo možno len potrebujete pomoc odborníka, ktorý vám dokáže vytvoriť nádherný priestor.

  Čítaj viac »
 2. Úchvatné interiéry v klasickom štýle

  Úchvatné interiéry v klasickom štýle

  Tieto interiérové návrhy vypracovala firma Shelley Klausman Interiors, dizajnérska firma so sídlom vo Winter Parku na Floride. Sčasti rozprávkové, sčasti klasické, navodzujúce očarujúcu atmosféru, avšak s dotykom niekoľkých moderných prvkov. Navyše, každý jeden dizajn je nasiaknutý troškou hravého zmyslu pre humor.

  Čítaj viac »
 3. Plážový dom snov v San Salvadore vám odhalí svoje rustikálne detaily

  Plážový dom snov v San Salvadore vám odhalí svoje rustikálne detaily

  Tento prekrásny plážový dom v republike El Salvador len nedávno dokončilo architektonické a dizajnové štúdio Cincopatasalgato. Projekt s názvom Casa Azul bol predovšetkým určený na odpočinok pre štvorčlennú rodinu.

  Čítaj viac »
 4. Moderná "kocka" uprostred lesa

  Moderná "kocka" uprostred lesa

  Nie, toto určite nie je len taká priemerná drevená chatka skrytá uprostred lesa. Dom s výstižným názvom The CUBE z dielne dizajnového štúdia Yakusha Design Studio bol navrhnutý s cieľom využiť optickú ilúziu. Nedajte sa preto zmiasť jednoduchým tvarom kocky - na prvý pohľad menší, nenápadný domček so snahou nevzbudzovať príliš veľkú pozornosť, no interiér domu vás ohromí svojou veľkosťou a dostatkom priestoru. Aj vás zaujíma, kde na takýto moderný a zároveň flexibilný domček môžete natrafiť? Prezradíme, že sa musíte vybrať do lesa v ukrajinskom Kyjeve.

  Čítaj viac »
 5. Meníme otvorený dom - Gap House

  Meníme otvorený dom - Gap House

  Projekt dizajnového štúdia STORE MUU s názvom Gap House postavili v novovybudovanej štvrti s výhľadom na záliv Sagami v prefektúre Kanagawa v Japonsku. Mierna klíma s jemným morským vánkom, ktorá tu vládne počas celého roka, bola ideálnym miestom na realizáciu takéhoto vzdušného, otvoreného, viacpodlažného domu efektívne využívajúceho priestor a životné prostredie, čo z neho robí úplne ideálny domov.

  Čítaj viac »
 6. Projekt Cove Hollow spája rôzne štýly

  Projekt Cove Hollow spája rôzne štýly

  Projekt Cove Hollow spoločnosti Yankee Barn Homes je umiestnený v East Hampton v New Yorku. Cieľom bolo vybudovať štruktúru medzi dvoma existujúcimi budovami s tým, že okolité prostredie zostane neporušené. Dom svojim vzhľadom zapadá do susedstva.

  Čítaj viac »
 7. Dom v severnej Kalifornii splývajúci s krajinou

  Dom v severnej Kalifornii splývajúci s krajinou

  Architekti Jensenovi postavili Turnerovu rezidenciu ako skupinu otvorených voľných plôch tak, aby samotná štruktúra zanikla v krajine. Obyvatelia vrchného podlažia môžu odsunúť posuvnú sklenenú stenu, aby otvorili obývací a jedálenský priestor. Toto je skvelý prvok, ktorý sa hodí k miernemu podnebiu severnej Kalifornie a panoramatickému výhľadu na hory.

  Čítaj viac »
 8. Taiwanský minimalistický dom s otvoreným medziposchodím

  Taiwanský minimalistický dom s otvoreným medziposchodím

  Firma HAO Design prerobila tradičný dva a pol poschodový dom svojich zákazníkov v meste Pingtung v minimalistickom štýle. Konečný návrh s názvom Blank je ľahký a vzdušný a to vďaka veľkým oknám a otvorenému medziposchodiu. Okrem toho biele steny a jednoducho zariadený interiér ešte viac zväčšujú priestor, ktorý už aj tak má 158 m2.


  Čítaj viac »
 9. Anglická vila z polovice 19. storočia opäť majestátna

  Anglická vila z polovice 19. storočia opäť majestátna

  Murovaná vila s názvom „The Pilot's House" je hotovým architektonickým skvostom. Rezidencia s nachádza v Anglicku, v meste Winchester a má zaujímavú históriu, pretože patrí medzi rodinné sídla, ktoré boli v polovici 19. storočia postavené pre zámožných ľudí a nachádzali sa v blízkosti najstaršej školy Winchester College v Anglicku.

  Čítaj viac »
 10. Tradičné austrálske sídlo pretvorené na viacúčelový rodinný domov

  Tradičné austrálske sídlo pretvorené na viacúčelový rodinný domov

  Architekti pôsobiaci ako Those Architects pretvorili tradičný vidiecky dom z konca 19. storočia na moderný domov. Rezidenciu v mestečku Armidale v Austrálii, pôvodne so štyrmi izbami obohatili o veľkorysú spoločenskú zónu a ďalšiu obývaciu izbu. Cieľom tohto projektu bolo vytvoriť plochu o výmere 165 m2 určenú pre vonkajšie aktivity a zábavu.

  Čítaj viac »
Page
© 2022 Bighome.sk - Všetky práva vyhradené