Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Dom manželského páru dôchodcov ktorí milujú umenie

Dom manželského páru dôchodcov ktorí milujú umenie

Rezidencia Laman v Texase bola nedávno aktualizovaná spoločnosťou A Gruppo Architects pre manželský pár dôchodcov. Po 40 rokoch výučby umenia a interiérového dizajnu na Štátnej univerzite v Texase, chceli zo svojho domova urobiť galériu a štúdio zároveň, aby dodali svojmu domovu nádych modernosti z roku 1970.

Majitelia umiestnili pôvodný dom v hustom poraste živých dubov a cédrových stromov na kopci v San Marcos v štáte Texas. Za posledných 30 rokov vytesali sériu vonkajších miestností, tajné záhradné a sochárske diela okolo svojho domova a nechali len jednu logickú oblasť na doplnenie - miesto pred domom.

The program called for an exhibition gallery, a painting studio, a library and a new master suite. Its shape is defined by paired towers (gallery and studio) flanking a foyer and upper level library.Program si vyžiadal výstavnú galériu, maliarske štúdio, knižnicu a nové majstrovské diela. Jeho tvar je definovaný spárovanými vežami (galériou a štúdiom) lemujúcimi vstupnú halu a v hornú úroveň knižnice.

Atmosféra vo vežiach je oživená prostredníctvom dvoch odlišných stratégií osvetlenia. Okolité svetlo je filtrované cez severné priesvitné steny, zatiaľ čo svetlíky projektujú svetlo cez sériu stropných priehradiek počas celého dňa.

[Informácie poskytnuté A Gruppo Architects; fotografie; Dror Baldinger, Mark Menjivar]Zdroj:Freshome

18. apríla 2018 od Dominika A. #rezidencia, #texas, #umenie V kategórii: Inšpirácie