Magazín

Swipe to the right

Dôvod prečo musíte namaľovať svoje steny úplne na šedo

Dôvod prečo musíte namaľovať svoje steny úplne na šedo

Šedá farba je horúcou novinkou. Je používaná v popredí a v strede, uprednostňuje sa pred jej neutrálnymi bratrancami, tmavošedou, béžovou a slonovinovou. Šedá farba predstavuje malé čierne šaty pre Váš domov. Je to nová základná farba, ktorá je moderná, nadčasová a klasická. Je to dokonalý chameleón, ktorý vyhovuje každej izbe, sedí ku každej nálade a každému prostrediu.

grey modern luxe kitchen

André Gide raz povedal: "farba pravdy je šedá"

Môžete sa za ňou schovať alebo sa môžete pred ňu postaviť a nechať ju žiariť. V psychológii farieb, šedá je farba, ktorá predstavuje pokoj a rovnováhu.Je pokojná a bezpečná. Je praktická, jednoduchá a spoľahlivá. Je to klasika. Je ideálne neutrálna. Prečo potom sme nevideli viac tejto nádhernej farby, perfektnú kombináciu čiernej a bielej?

grey pale

Šedá je farba mrakov, ale aj oblaky majú strieborné obloženie

Šedá je tichá a upokojujúca a hoci sa spája s daždivými a zamračenými dňami, v domácnosti je šedá opakom pochmúrnosti. Šedá sa prezentuje ako perfektná kulisa k akémukoľvek štýlu od klasických až po súčasné moderné. Všetky nábytkové štýly vyzerajú dobre so šedou a všetky druhy farieb od ružovej, modrej, fialovej a citrusových plodov, príjemne ladia s touto novou neutrálnou farbou. Christian Dior povedal, že "odtiene šedej, bledo tyrkysovej a ružovej vždy zvíťazia."

grey modern bedroom midtone

Miestnosť, ktorá je šedá môže znamenať veľa vecí pre veľa ľudí

Šedé farby sú naozaj perfektné neutrálne. Pohybujú sa v rozsahu neformálnej elegancie po najvyššiu prepracovanosť. Ľahšie, mäkšie odtiene majú viac ženský nádych, zatiaľ čo tmavšie, ťažšie odtiene majú silnejší mužský efekt. Spárujte niekoľko odtieňov šedej dohromady a dosiahnite tak zložitejší, tzv. vrstvený efekt.

grey industrial

Šedá nie je len šedá ...

Šedé farby samy o sebe sú veľmi zložité, keďže odtiene pridávajú ružovú, modrú, levanduľovú a zelenú, a všetky dokopy pridajú ďalšiu vrstvu zložitosti, kultivovanosti a energie. Niektoré odtiene šedej pripomínajú krásne staré katedrály Európy, navodzujú pocit histórie, dlhú životnosť a silu. Ostatné odtiene šedej sú pocitovo moderné s priemyselným vkusom. Tie odtiene šedej so zelenými a modrými odtieňmi nás môžu priviesť späť k moru ... ružové a tmavošedé odtiene majú oveľa teplejší efekt. Nikto nemôže považovať túto farbu ako jednoducho šedú, pretože znamená oveľa viac!

grey dark

Neexistuje dokonalejšia farba pozadia

S odtieňmi od takmer bielej až po takmer čiernu, každý si tu nájde svoju farbu, bez ohľadu na životný štýl, umiestnenie alebo osobnosť. Šedá ponúka oveľa väčší a hlbší rozmer než jej neutrálne náprotivky. Béžové a biele boli prekonané v priebehu rokov. Tieto farby je najlepšie ponechať na kabáte. Domy, ktoré sú len béžové vyzerajú ako by boli skopírované zo stránok zásielkových katalógov. Možno sa budete čudovať, no väčšina z nich aj je skopírovaná. Buďme trochu jedinečný - poďme vyčnievať z davu. A aj keď "to robia všetci ostatní" každý odtieň sivej je tak unikátny, že vaša farba bude rovnako individuálna ako vy. Či už máte radi byť odvážnymi alebo ste viac plachí, je tu odtieň sivej, ktorý je pre vás ideálny.

Amazing Grey Accents Wooden Bedroom Ideas For Wall Interior Design

Predstavte si vzhľad a snažte sa ho dosiahnuť

Pri maľovaní stien na šedo myslite na odtieň, ktorý sa snažíte dosiahnuť ... náladu, ktorú dúfate, že vyvoláte. Svetlo šedá vo vaječných škrupinách odráža mäkšiu atmosféru - ako naduté mraky na oblohe a to je tak trochu ženské a vyhovuje viac spálni, rodinnej izbe alebo aj detskej izbe. Naopak, svetlo šedá v lesku je oveľa súčasnejšia, prirovnáva seba k nerezovej oceli, k modernému a ostrejšiemu vzhľadu. To je skvelý vzhľad pre kancelárie alebo kuchyne. Tmavšie, teplejšie, plochejšie šedé, ako vlnený oblek sa dokonale hodia do knižnice alebo do spálne, zatiaľ čo farba uhlia vo vysokom lesku, má oveľa viac elegantný, sofistikovanejší a dramatický účinok a je vhodný aj pre salóny, jedáleň alebo obývačku.

grey living room

Zahrajte sa so svojimi svetelnými zdrojmi

Šedá má toľko prirodzených a nádherných odtieňov, ktoré naozaj ožívajú v správnom osvetlení. Využite svojich prirodzených svetelných zdrojov na zdôraznenie a hrajte sa s prirodzenými odtieňmi, ktoré sa menia s osvetlením v priebehu dňa. Uistite sa, že máte viac ako jedno stropné svetlo v priestore, dva zdroje alebo viac dostatočne osvetlia váš priestor. Vylepšite svoje osvetlenie so svietnikmi a dobre umiestnenými a úmerne dimenzovanými lampami. Táto farba odtieňa je farba, ktorá v skutočnosti prispieva k osvetleniu.

grey w undertones

Je tu niečo pre každého

Na záver pri všetkých odtieňoch od takmer bielej až po takmer čiernu, je tu odtieň sivej, ktorý iste poteší chuťové bunky každého. Či už ste v klasickom štýle, eklektickom, modernom, tradičnom alebo prechodnom, je tu odtieň pre vás. Či už ste zberateľ, minimalista - či už ste opatrní, alebo moderní, je tu odtieň práve pre vás. Či už ste vyhradení alebo spoločenskí, je tu odtieň práve pre vás. Či už dávate prednosť mäkšej pokojnejšej neutrálnej alebo väčšej, odvážnejšej farbe , je tu odtieň sivej práve pre vás.

Zdroj: freshome

1. novembra 2016 od Stanislav F. #šedá, #farba, #moderny dizajn, #steny V kategórii: Poradňa