Magazín

Swipe to the right

Inšpiratívne vstavané skrine maximálne využívajú priestory malého apartmánu​

Inšpiratívne vstavané skrine maximálne využívajú priestory malého apartmánu​

Tento apartmán nachádzajúci sa v novom komplexe v Taipei na Taiwane bol navrhnutý spoločnosťou Archlin Studio pre manželský pár s trojročnou dcérkou. Požiadavkou majiteľov bolo vytvorenie moderného obytného priestoru s maximálnou ukrytou odkladacou kapacitou a pritom ponechať existujúce vybavenie vrátane kúpeľní, kuchyne, stropu a povrchových úprav.

Dizajnérske štúdio dalo postaviť pozdĺž steny smerom od vchodu až po jedálenskú časť a otvorený obývací priestor niekoľko vysokých úložných/výstavných jednotiek. V blízkosti rohu vstavanej skrine boli inštalované dvere so zrkadlom, ktoré vizuálne odľahčujú dizajn tohto prvku.

modern apartment (3)

"Využitím prírodných materiálov ako je drevená dyha, kameň a sklo sa nám podarilo vytvoriť uvoľnený apartmán, ktorý je ideálny pre túto mladú trojčlennú rodinku," vysvetľujú dizajnéri. V otvorenom priestore obývačky a jedálne bola ako podkladová farba využitá biela polyuretánová farba, zatiaľ čo na definovanie jednotlivých častí boli použité dva rozdielne drevené odtiene.

Kuchyňa má byť podľa tradícií taiwanskej kultúry umiestnená mimo hlavného spoločenského priestoru. "Výzvou pre nás bolo otvoriť kuchyňu vo chvíli keď sa nevyužíva tak, aby spolu so spoločenskou časťou vytvorila jeden otvorený priestor," vysvetlil dizajnér. Preto nainštalovali posuvné sklenené dvere, ktoré zabraňujú výparom z kuchyne preniknúť do jedálenskej časti. [Fotografie a informácie poskytlo Studio Archlin]

modern apartment (6)

modern apartment (8)

modern apartment (9)

modern apartment (10)

modern apartment (11)

modern apartment (12)

modern apartment (12,4)

modern apartment (13)

modern apartment (14)

modern apartment (15)

plan

ZDROJ: Freshome

10. novembra 2017 od Lucia P. #apartman, #bývanie, #skrin, #vstavané skrine V kategórii: Inšpirácie