Magazín

Swipe to the right

Luxusný a hravý minimalistický dom

Luxusný a hravý minimalistický dom

Tento rodinný dom predstavujúci štúdiu minimalizmu sa nachádza v Japonsku. Jednoduchý sparťanský dizajn navrhnutý v roku 2016 spoločnosťou Tukurito Architekti dovoľuje vyniknúť aj malým detailom.

Vzor rybieho chvosta na pracovnom pulte vytvára kontrast s rovnými drevenými podlahovými doskami a odhalenými trámami tiahnúcimi sa pozdĺž stropu. To všetko je vytvorené z podobných materiálov, vďaka čomu je rozdiel vo vzoroch o to viac ohromujúci. Jednoduché otvorené regály zo železa a dreva, kamenárske práce a odhalené osvetlenie by bez luxusnej detailnej práce pôsobili dosť sparťansky.

Okno vo výške očí umožňuje zazrieť len kúsok súkromného a pokojného nádvoria, vďaka čomu vytvára pocit súkromia. Kaskádovitý sklon strechy dodáva domovu horizontálny priestor a umožňuje jemný a prirodzený sklz dažďa a snehu.

V celom dome sa kladie dôraz na prírodné materiály ako je drevo a kameň s dôrazom na jemné tlmené farby v odtieňoch sivej a púdrovo modrej. Každý kúsok priestoru je dômyselne využitý tak, aby sa neplytvalo priestorom.

Najviac pozoruhodným a zvláštnym detailom je horolezecká stena vedúca k všestranne využiteľnému podkrovnému priestoru, ktorá dokazuje že minimalizmus môže poskytnúť luxus a hravosť zároveň.ZDROJ: Freshome

5. júna 2017 od Lucia P. V kategórii: Architektúra a Dizajn