Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Maľovanie obývačky: Kreativita v srdci domova

Maľovanie obývačky: Kreativita v srdci domova

Obývacia izba je jednou z najviac spoločenských izieb vo vašom dome. Je to miesto, kam pozývate hostí, a prostredníctvom ktorého môžete svojim priateľom a rodine vyjadriť svoju osobnosť. Či preferujete odtiene výrazné a energické alebo jemné a ukľudňujúce, vaša obývačka by mala byť tak výnimočná ako ste vy.

Jednoduchý spôsob ako vdýchnuť obývačke osobnosť je použitím nového náteru farby. Farba je univerzálnym prostriedkom, ktorý celkovo zmení váš dizajn bez toho, aby vám nabúral rozpočet. Nechajte sa inšpirovať týmito nápadmi a premeňte jednu z najdôležitejších miestností vo vašom dome.

Zvoľte výraznú stenu

dark

Ak máte radi výrazné odtiene, no bojíte sa ich použiť na všetky štyri steny, namaľovanie jednej steny výraznou farbou je skvelý nápad, ako izbe vdýchnuť farbu a vytvoriť hlavný bod. Takéto steny zvýraznia architektonické črty alebo podčiarknu kolekciu vašich obrazov. Majte na pamäti, že takto namaľovaná stena nemusí byť obmedzená len na jednu farbu. Pásy sú skvelým spôsobom, ako spojiť dokopy niekoľko farieb vo vašej dekoračnej palete.

Vytvorte kontrast so stropom

Not So Boring Beige

Strop býva často prehliadaný. Pridaním výraznej farby na váš strop vytvoríte vizuálne zaujímavý kontrast so stenami a priestor vo vašej obývačke spravíte viac dynamický. Ak si vyberiete tlmenú farbu, efekt bude jemný. No pomocou výraznej farby rozžiarite bielu izbu. Ak máte nízke stropy, odtiene ako modrá alebo orgovánová stropy opticky zvýšia, čím oči privediete do omylu, že je izba väčšia, aj keď v skutočnosti nie je.

Namaľujte podlahu

Bright

Namaľovanie podláh vám dokáže otvoriť svet dizajnérskych možností, hlavne ak sa rozhodnete namaľovať alebo sfarbiť betónovú dlážku. Výrazná farba v jednom odtieni alebo žiarivá biela vytvoria moderný a jednoduchý dizajn. Napodobniť dokonca môžete tradičný šachovnicový look použitím dvoch kontrastných farieb. Betónové dlážky vyzerajú obzvlášť elegantne so žiarivým epoxidovým náterom, ktorý odráža svetlo späť do priestoru. Betónovú dlážku je možné sfarbiť pre dosiahnutie jemnejšieho a prírodného výsledku, ktorý imituje vzhľad lomového kameňa alebo mramoru

Vytvorte textúru

Light

Pre ešte zaujímavejší vzhľad, použite niektoré z uvedených nápadov a skombinujte ich s textúrovanou maľbou. Medzi tradičné techniky textúrovania patrí rolovanie handry, bodkovanie so štetcom a mramorovanie. Takéto techniky vytvoria vzhľad o viac ako len jednej farbe. Aj keď tieto techniky vyžadujú veľa tréningu, zvedaví domáci kutili si môžu zakúpiť špeciálne štetce a valčeky, ktoré pomôžu vytvoriť takýto vzhľad za veľmi krátky čas. Pridaním textúry na steny alebo strop dodáte vašej obývačke luxusný vzhľad, hlavne ak textúru použijete len na jednu stenu a zvolíte neutrálne farby s jemným stupňom kontrastu.

Vytvorte si nástennú maľbu

acrylic inspired

Jedným z najodvážnejších nápadov je vytvorenie jedinečnej nástennej maľby. Takáto maľba môže byť buď malá a decentná alebo veľká, rozprestierajúca sa na celej stene. Zvoľte monochromatickú farebnú škálu alebo nastriekajte dúhové farby cez celú stenu. Nemusíte sa držať žiadnych pravidiel. Imitujte prácu vášho obľúbeného umelca, vytvorte si vašu vlastnú tému, alebo si zavolajte profesionála, ktorý do maľby zapracuje farby obývačky a osobnosti celej vašej rodiny, čím vytvorí jedinečný hlavný bod obývacej izby. Ak na vytvorenie takejto maľby nemáte zručnosti alebo sa obávate o hodnotu bytu v prípade, že sa ho rozhodnete v budúcnosti predať, odporúčame vám na stenu zavesiť veľký obraz alebo maľbu.zdroj: freshome

30. augusta 2015 od Adriana Š. #obývačka, #farba, #nápady, #maľovanie, #inšpirácia V kategórii: Inšpirácie