Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Moderné tradície v jednom dome

Moderné tradície v jednom dome


Lesom opradený pozemok v provincii Ontário skrýva rozprávkovú rezidenciu Copper Corner. Samotný dom na prvý pohľad nepôsobí architektonicky výrazne, ale skrýva množstvo vynikajúcich prvkov. Tmavé masívne drevo, ktoré by za iných okolností pôsobilo tvrdým dojmom, zjemňuje svetlý kamenný obklad na fasáde. Zaujímavý efekt vytvára aj strecha vo farbe tmavého uhlia, ktorá je nadčasovým elementom, pretože s pribúdajúcim vekom bude meniť farbu na sivú až po medenú. Línia strechy je tradičná - sedlová a jedná sa o minimalistickú zložku domu (žiadne ostré črty či výrazné oblé hrany).Veľké francúzske okná presvetlia celý interiér a zároveň poskytujú oku lahodiaci výhľad na okolitú prírodu. Farebne sa celý vnútorný priestor nesie v jednotnom duchu, t.j. bledé steny v kombinácii s tmavými podlahami. Dizajn je síce moderný, ale jednoliaty, obsahuje len minimalistické a nekomplikované prvky. Honosne a exkluzívne pôsobia vysoké stropy a mohutné dvere. Azda najvýraznejším detailom je obklad v jednej z dvoch kuchýň a v okolí krbu.


V konečnom dôsledku spolu tradičné a moderné časti domu pôsobia harmonicky a celá rezidencia je dokonalo integrovaná do prirodzeného prostredia okolitej prírody.


zdroj: freshome

16. júla 2015 od Zuzana Boo #dizajn, #architektura V kategórii: Architektúra a Dizajn
simona 30. júla 2015 at 10:20
velmi pekny a vkusne zariadeny dom. Exterier vobec nevyzera fadne, ked ho porovnam so slovenkymi novostavbami, ktorym chyba vkus a jedinecnost. Vsetky slovenske domy su takmer na jedno kopyto... :)