Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Moderný dom v Bulharsku, v ktorom je hlavnou hviezdou auto

Moderný dom v Bulharsku, v ktorom je hlavnou hviezdou auto

Spoločnosť I/O Architects dokončila dizajn Domu Pagoda v Bulharsku v meste Sofia. Dvojposchodový dom pre jednu rodinu sa nachádza na vrchole kopca, odkiaľ má z jednej strany panoramatický výhľad na mesto a z druhej výhľad na hory.

„Klient, ktorým bol bulharsky investičný bankár, mal dve dôležité požiadavky,“ vysvetľuje architekt. „Chcel dom, v ktorom by mohol hrdo predviesť svojho veterána a ktorý by zároveň poskytol jeho malej rodine pohodlie.“

architecture modern residence

Na vyššom poschodí sa nachádza hlavný obývací priestor obývačka, jedálenská miestnosť, kuchyňa a časť pre deti ako aj tri spálne a dve kúpeľne. Nižšie poschodie tohto moderného domu ukrývajúce úžitkové miestnosti je č iastočne zapusten é do horského svahu.

„Vďaka tomu že sme sa držali jednoduchej, ale starostlivo vybranej palety materiálov a vďaka starostlivej úprave tohto rozsiahleho priestoru, sme dokázali vytvoriť útulný a rodinne orientovaný domov, ktorý oplýva otvoreným, moderným a pohodlným dojmom“, znie vyjadrenie architektov.

Betónová dlažba a čierne kovové rámy boli inšpirované práve vozidlom, ktorým je veterán značky mercedes. Auto sa nachádza v osobitne vyhradenom átriu. [Informácie boli poskytnuté spoločnosťou I/O Architects, fotografie poskytol Assen Emilov]

design modern residence

modern residence (2)

modern residence (3)

modern residence (4)

modern residence (5)

modern residence (7)

modern residence (8)

modern residence (6)

modern residence (9)

modern residence (10)

modern residence (11)

ZDROJ: Freshome

13. februára 2018 od Lucia P. V kategórii: Architektúra a Dizajn