Magazín

Swipe to the right

Moderný rodinný dom s výhľadom na kanadskú rieku

Moderný rodinný dom s výhľadom na kanadskú rieku

Moderný rodinný dom Dunrobin Shore navrhnutý spoločnosťou Christopher Simmonds Architekti je definovaný svojou jednoduchosťou a výrazným spojením s okolitou zeleňou. Dom slúži ako osobná oáza v blízkosti zaľudnenej mestskej oblasti. Unikátny a na objednávku navrhnutý dizajn domu bol architektom predstavený ako súkromné útočisko pre rodinu žijúcu v ňom, kde sú priestory prispôsobené modernému životnému štýlu.

Vo svetlom a vzdušnom priestore je veľmi jednoduché sa orientovať. Tento moderný kanadský dom má neustály vizuálny kontakt s okolitou zeleňou Dunrobinu v Ottawe a vyznačuje sa kombináciou skromnosti a jednoduchého štýlu, ktorým sa môže pochváliť len zopár domov. „Sklenená stena sa plynule tiahne pozdĺž obývačky, jedálenskej miestnosti a kuchyne, čo umožňuje plný výhľad na rieku počas všetkých ročných období.“

Bezpochyby je tento dom očarujúci vo svojej jednoduchosti aj dojme, ktorý čerpá zo svojho výhľadu, priestoru a praktickosti. Mimo vody je výhľad ohraničený jednoduchou verandou. Strecha verandy je otvorená tak, aby sa vytvoril priestor mimo prírody, kde sa na pozadí čierneho cédrového obloženia domu vyníma jednoduchý japonský javor. Garážová časť je odlíšená od zvyšku domu šedým obložením z cementovej dosky. Bližšie k rieke sa nachádza jednoduchá konzolová forma paluby obklopená bez-rámovým sklom.

Priestor obývacej miestnosti je obohatený o dodatočnú plochu v exteriéri vďaka verande a terase umiestnenými oproti sebe, ktoré ponúkajú rôzne možnosti – slnko, tieň, úkryt aj výhľad. Vďaka pozornosti venovanej výnimočným prírodným a priemyselným materiálom má budova upokojujúci efekt. Na prízemí bambusové schody skvele dopĺňajú leštenú betónovú podlahu, zatiaľ čo bambusové podlahy a skrinky zaplavujú hlavnú spálňu hrejivým teplom.

ZDROJ: Freshome

14. júla 2017 od Lucia P. V kategórii: Architektúra a Dizajn