Magazín

Swipe to the right

Nápady na 4 kovové armatúry, ktoré oživia vašu kúpeľňu

Nápady na 4 kovové armatúry, ktoré oživia vašu kúpeľňu

Všetci vieme, že dizajnérske trendy prichádzajú a odchádzajú, avšak najnovšou novinkou sú kovové armatúry pre kúpeľňu v hrejivých farbách. Dni studeného chrómu a nehrdzavejúcej ocele sú už preč. V súčasnosti sa dôraz kladie na vytvorenie útulného priestoru a to za pomoci využitia medi, bronzu, mosadze a zlata.

Ak máte obavy z toho, ako najlepšie začleniť tieto materiály do vášho dizajnu bez toho aby pôsobil príliš retro, nemajte strach. Máme pre vás niekoľko tipov ako použiť materiály v hrejivých farbách tak, aby ste dosiahli elegantný estetický vzhľad, ktorý budete v nasledujúcich rokoch milovať.

1. Zamerajte sa na zlato

Myšlienka využiť zlato v kúpeľni sa vám môže zdať zastaraná. Avšak v poslednej dobe tento vzhľad zažíva návrat a uisťujeme vás, že vašu kúpeľňu obohatí o luxusný vzhľad, ktorý od neho očakávate.

Kľúčom pri využití zlata v modernom kontexte je zamerať sa na tie najmodernejšie kúsky. Sústreďte sa na predmety ako sú vodovodné batérie a minimalistické ovládanie sprchy. Taktiež majte na pamäti, že v prípade zlata platí menej je niekedy viac. Využite ho skôr na zdôraznenie dizajnu než ako hlavný prvok.

2. Vyberte si meď

Niečo na tom ako sa svetlo odráža od medeného povrchu je obzvlášť pútavé. Z toho dôvodu je meď skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú zo svojej kúpeľne vytvoriť skutočne výnimočné miesto. Zauvažujte nad tým, že ju využijete ako centrálny bod v priestore ako sú napríklad obrovská vaňa, alebo ju môžete skombinovať s iným kovom.

Ďalšou skvelou vlastnosťou medi je jej nenáročnosť na údržbu. Na zájdenú batériu alebo medenú lampu väčšinou stačí teplá voda a prinavrátite im tak ich pôvodný vzhľad. Ak je potrebné dôkladnejšie čistenie, vyhnite sa agresívnym čistiacim prostriedkom a siahnite radšej po jemnejšom prostriedku ako je napríklad saponát na riad.

3. Rozžiarte miestnosť za pomoci mosadze

Mosadz je ľuďmi využívaná už celé storočia. Jeho prirodzená odolnosť a lesklý povrch dodá vašej kúpeľni majestátny vzhľad. Obzvlášť vynikne na tmavšom pozadí. Tento kov je skvelou voľbou a hodí sa do moderného aj tradičného priestoru.

Na druhej strane pred tým ako sa pustíte do zariaďovania kúpeľne mosadzou budete musieť zvážiť jednu vec a to je fakt, že si vyžaduje pravidelnú údržbu, aby si zachovala želaný vzhľad. Vždy je lepšie držať sa špecifických pokynov výrobcu a ošetrovať kovové prvky odporúčaným čistiacim prostriedkom.

4. Využite bronz

Zaujímavou voľbou pre kúpeľňu je aj bronz, pretože na rozdiel od ostatných kovov, s vekom získava ešte lepší vzhľad. Tento jav je u produktov označovaný ako „olejom čistený bronz“ alebo „ručne čistený bronz“, pretože nemajú žiadnu povrchovú úpravu ako ochranu pred vonkajšími vplyvmi. Postupom času sa na povrchu vďaka vystaveným elementom vytvorí jedinečný škvrnitý vzor, ktorý získava na atraktivite.

Z toho dôvodu by sme odporúčali bronz tým, ktorí preferujú starožitný charakter a eleganciu. Keďže bronz bol veľmi populárny aj počas revolučnej éry, veľmi dobre sa hodí do koloniálnych domov a stavieb s podobným tradičným dizajnom.

Ktorý kov by ste si vybrali vy pre svoju kúpeľňu?

ZDROJ: Freshome

17. júla 2017 od Lucia P. V kategórii: Architektúra a Dizajn