Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Nápady na posteľné prestieranie pre dosiahnutie luxusnej, hotelovej postele

Nápady na posteľné prestieranie pre dosiahnutie luxusnej, hotelovej postele

Jednu tretinu svojho života trávime spánkom a nespočetnými hodinami ležaním v posteli, tak prečo by sme si z toho nespravili päťhviezdičkový luxusný zážitok? Chceme sa s vami podeliť o postelné nápady, aby ste si vašu posteľ spravili pohodlnou, modernou a krásnou, presne tak ako luxusná hotelová postel.

Keď experti odhalili tajomstvá, ktoré robia posteľ pohodlnou a lákavou, našli sme zopár prekvapivých a užitočných tipov ako vytvoriť krásny priestor pre spanie plný nápadov pre posteľné prestieranie. Všetky zistenia viedli k záveru, že tie najlepšie nápady na posteľné prestieranie obsahovali všetkých päť vrstiev postele.


Ako začať

bedding-ideas-17

Vaša posteľné prestieranie je perfektným miestom ako vdýchnuť farbu, vzory a luxus do vašej spálne. Keď uvažujete nad motívmi vašej posteľnej bielizne, venujte sa každej vrstve postele, od matraca až po ozdoby na posteli.

Jeden z najdôležitejších článkov dekoračného procesu postele je určenie si stratégie výberu farby. Vrstvite klasické neutrálne (biele) prestieradlá, kombinované s monochromatickou textúrou, výraznými farbami a súčasnými vzorovanými doplnkami, ktorú zahŕňajú:

- dekoratívne vankúše

- prehozy

- dodatočné prikrývky

Pre modernú spálňu, ktorá zvýrazní vašu posteľnú bielizeň, zlaďte vašu dominantnú farbu so zadným čelom vašej postele, tapetou za posteľou alebo výraznou a veľkou maľbou.

bedding-ideas-15

Výber klasických farieb pre hlavné časti a pridanie dekoratívnych predmetov vo výrazných farbách a vzoroch je tajomstvo k dobre navrhnutej posteli, ktorá je univerzálna po celý rok. S týmto prístupom môžete meniť look vašej spálne rýchlo a cenovo dostupne kedykoľvek sa zmení obdobie alebo vaša nálada.

Možno si napríklad želáte biely základ postele s modrými, tropickými tónmi v lete a s teplými, bohatými tónmi, vrátane doplnkovej prikrývky z umelej kože v zime, tak ako je na obrázkoch nižšie.

bedding-ideas-5

Tu sú tipy na posteľné prestieranie pre všetkých päť vrstiev, čím môžete spať štýlovo a luxusne

Prvá vrstva: Matrac a matracové prikrývky

Dobrý matrac je základom kvalitného spánku. Matrac môžete vylepšiť vrstvou pod prestieradlom čím dodáte posteli nadýchaný a lákavý vzhľad. Pridajte páperovú vrstu alebo pamäťovú penovú matracovú výplň pod vaše prestieradlá. Obe možnosti dodajú vašej posteli vrstvu pripomínajúcu marshmallow, ktorá vás bude lákať vkĺznuť do postele.

bedding-ideas-13

Druhá vrstva: Prestieradlá

Hotely utrácajú veľa času a peňazí zisťovaním, čo robí posteľ pohodlnou. Hilton, Hyatt and Marriott objavili jedno tajomstvo k lákavej posteli: prestieradlá s 300 bavlnenými niťami. Prekvapivo, zákazníci si myslia, že tieto prestieradlá sú tak isto pohodlné ako tie s väčší počtom nití. Dobrou správou je, že prestieradlá s 300 niťami sú často lacnejšie ako tie, ktoré majú viac nití.

Ale tajomstvom prestieradiel nie je len v počte nití. Krátko potom ako značka Westin Hotel predstavila Heavenly Bed, Westinov vnútorný prieskum celkovej zákazníckej vernosti a spokojnosti dramaticky stúpol. A toto skóre stále neprestáva rásť. Zákazníci Westinu majú radi bielu, nadýchanú Heavanly Bed.

Záverom tohto prieskumu, do ktorého hotely investovali je potreba investovať do kvalitných a bielych prestieradiel s 300 niťami.

Tretia vrstva: Vankúše

bedding-ideas-7

Vankúše na spanie

Vankúše sú dôležité ako pre komfort tak aj pre dizajn. Avšak musíte zachovať rovnováhu medzi pár vankúšmi a príliš veľa vankúšmi, ktoré by vás mohli zahltiť. Sleep Comfortably Foundation odporúča pre maximálny komfort dva vankúše v štandardnej veľkosti.

Four Seasons Hotel je slávny pre jeho luxusné vankúše vyrobené z páperie. Ale ak máte alergiu na perie, existujú alternatívy, ktoré sú hypoalergénne. Vyberte si vankúš, ktorý považujete za najpohodlnejší a zvoľte si dva na osobu.

Dekoratívne vankúše

Keď ste si vybrali správny vankúš na spanie, je na čase ozdobiť posteľ dekoratívnymi vankúšmi. Toto je vaša príležitosť pridať výrazný a jedinečný nádych vašej posteli. Vyberte si svoj obľúbený vzor a farbu, ktorá zvýrazní dizajn vašej postele a pridajte do vašej postele jednu z nasledovných kombinácií:

- veľký podlavník o dĺžke postele

- jeden pár štvorcových vankúšov (60x60 cm)

- súpravu dekoratívnych vankúšov (40-50 cm)

- jeden alebo dva menšie obdĺžnikové podhlavníky o dĺžke klasického vankúša na spanie

bedding-ideas-2

Štvrtá vrstva: Posteľná prikrývka alebo paplón

Páperový paplón je praktickou a luxusnou voľbou pre prikrývku. Perie je nadýchané a perfektne izolojúce počas leta aj zimy, takže investícia je to určite veľmi dobrá. Ako sme spomínali, ak máte alergiu na perie, na trhu existuje množstvo hypoalergénnych alternatív páperových prikrývok.

Zlaďte si vašu prikrývku s kvalitným prehozom. A počas letných mesiacov, kedy by ste sa najradšej vzdali vrstvy naviac, vyberte si ľahkú prikrývku namiesto páperového paplóna.

Piata vrstva: Dodatočná prikrývka

bedding-ideas-20

Dodatočná prikrývka sa stala obľúbeným doplnkom postelí. Je to nielen skvelá vrstva naviac, keď vám je chladno, ale je zároveň aj dizajnovým prvkom vašej postele. Preložte a umiestnite prikrývku ako pás pre docielenie dizajnérskeho vzhľadu.

Keď si vyberáte veci ako doplnkové prikrývky a dekoratívne vankúše, snažte sa ich vždy zladiť. Mali by byť výrazné, korešpondovať jeden s druhým a slúžiť ako záverečná úprava vašej krásnej, luxusnej hotelovej postele.


zdroj: freshome

14. augusta 2015 od Adriana Š. #posteľ, #nápady, #vankúše, #prestieradlá, #spálňa V kategórii: DIY Projekty