Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Nápady na zväčšenie priestoru obývacej miestnosti

Nápady na zväčšenie priestoru obývacej miestnosti

Obývacia izba je často prvá miestnosť, ktorú vaši hostia uvidia hneď pri vstupe do vášho domu a jej priestor navodí náladu, ako sa vaši hostia budú cítiť vo zvyšku vášho domova. Vaša obývačka je zároveň miestom, kde zabávate hostí a kde s rodinou relaxujete a práve jej dizajn by mal túto skutočnosť odzrkadľovať.

Zatiaľ, čo fyzické zväčšenie priestoru si vyžaduje drahú prestavbu, existuje mnoho jednoducho realizovateľných a finančne nenáročných spôsobov ako docieliť, aby miestnosť vyzerala väčšie. Pozrite si nasledujúce ľahké a kreatívne nápady pre obývaciu izbu.

Sústreďte sa na dlážku

flowing dark hardwoods

Značnú časť využiteľnej plochy zaberá dlážka a preto má najväčší vplyv na priestor vo vašej obývačke. Na celú obývačku a susediace miestnosti použite podlahový materiál ako je drevo, alebo koberec, aby ste opticky zväčšili priestor a vytvorili splynutie s vaším dizajnom. Zároveň sa snažte vyhnúť rušeniu dojmu kontrastnými podlahovými krytinami. Využite pohovky a skrinky na nožičkách, aby sa dlážka strácala pod nábytkom namiesto toho, aby sa jednoducho zastavila pri stenách z dreva alebo látky.

Využite výhodu, ktorú predstavujú steny

multicolored walls and light hardwoods

Miesta, kde sa stretávajú steny s dlážkou, definujú veľkosť miestnosti fyzicky aj opticky. Umiestnenie stien nemôžete len tak zmeniť bez stavebných robotníkov. Môžete však v obývacej izbe využiť dekorácie, ktoré zdôraznia výšku stien, budú lákať oči aby sa pozerali smerom nahor a vytvoria tak pocit, že miestnosť je väčšia než v skutočnosti. Aby ste dosiahli tento efekt, zaveste záclony dlhé od stropu až po zem, využite vysoké regály na knihy, aby ste prinútili hostí pozrieť nahor, alebo namontujte zaujímavú stropnú lištu.

Zabezpečte ľahký prechod

hardwoods and distinct living areas

Jedným zo znakov veľkého priestoru je možnosť neprerušeného pohybu. Preto usporiadajte svoj nábytok takým spôsobom, ktorý umožňuje jednoducho prechádzať z miesta na miesto. Stanovte, ako človek vstúpi do miestnosti a miesto, kam pravdepodobne pôjde, ako je napríklad pohovka alebo stolička písacieho stola. Následne usporiadajte nábytok tak, ľudia mohli tieto cestičky využiť bez akejkoľvek prekážky. Uistite sa, že ste vytvorili dostatok miesta na vykonávanie bežných činností ako je odtiahnutie a zatiahnutie okenných žalúzií a natiahnutie sa za spínačom svetla.

Umiestnite v izbe centrálny bod

Zdôraznite centrálny bod alebo zvýraznite určité miesto, aby ste odlákali pozornosť ľudí od veľkosti miestnosti. Môže to byť čokoľvek počnúc od zaujímavej funkčnosti steny až po prikrývku, alebo odvážny kus nábytku, ktorý so stenami vytvorí kontrast. Ďalšou možnosťou je umiestniť v izbe kontrastný doplnok. Hľadajte objekty, ktoré majú odlišný štýl než zvyšok vášho zariadenia. Napríklad ak sa v prvom rade sústreďujete na tradičné kúsky, vyskúšajte niečo avantgardné z moderného umenia. Ak uprednostňujete minimalistický moderný nábytok, skúste ako centrálny bod niečo tradičné, ako je napríklad starožitný šatník.

Na odraz svetla využite zrkadlá


mirror above simple seating area

Zrkadlá opticky posúvajú steny smerom dozadu a odrážajú svetlo, vďaka čomu miestnosť vyzerá väčšia. Postavte ich pred najkrajšiu dekoráciu v miestnosti, ako sú kvety, bohaté závesy alebo okná, aby ste odrazili ich krásu a potešili vaše oči. Vyhnite sa skleneným stenám, ktoré môžu vyzerať príliš "retro" a zmeniť estetický zážitok z obývačky. Namiesto toho sa spoľahnite na obrovské zarámované zrkadlo opreté o stenu, alebo skupinku viacerých menších zrkadiel na stene.zdroj: freshome

18. augusta 2015 od Lucia P. #podlahové krytiny, #stropná lišta, #kontrastný doplnok, #starožitný šatník, #centrálny bod V kategórii: Poradňa