Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Nápady obkladu steny za drezom, ktoré oživia váš kuchynský priestor

Nápady obkladu steny za drezom, ktoré oživia váš kuchynský priestor

Kuchyňa môže vyzerať dokončená aj bez obloženia steny za drezom a niekedy čerstvá vrstva (umývateľnej) farby je to, čo najlepšie vystihne dizajn. Avšak zároveň je tu možnosť využiť priestor, ktorý môže celkový dizajn miestnosti upevniť.

Zatiaľ čo pulty, podlaha a skrinky sú všeobecne veci, ktoré majú jednoduchý vzhľad, obloženie steny za drezom predstavuje skvelé miesto na prejavenie osobného štýlu, či už mozaikovými prvkami alebo odvážnou farbou. A keďže stena doslova spája pult s kuchynskými skrinkami, je to miesto ktoré viaže všetko dokopy.

Skutočne nejaké potrebujete? Odpoveď znie nie. Avšak počas varenia alebo umývania riadov stenu zaručene zašpiníte a ľahko umývateľný povrch vám uľahčí upratať ten neporiadok, najmä ak váš sporák nemá zabudovaný kryt. Od bambusu až po korkové dosky - využiť môžete takmer ktorýkoľvek materiál, pokiaľ je patrične uzavretý.

Či už prestavujete vašu kompletnú kuchyňu, alebo sa snažíte len oživiť jej priestor, zúžili sme pre vás výber na tieto odlišné nápady pre obloženie kuchynskej steny.

Naše najlepšie nápady pre obloženie kuchynskej steny za drezom

  • Keramické dlaždice
  • Nehrdzavejúca oceľ
  • Mozaika a ťažisko miestnosti
  • Kameň
  • Tehla
  • Pevné sklo
  • Nezvyčajné materiály

Keramické dlaždice

Berúc do úvahy dostupné množstvo tvarov, veľkostí a farieb, keramické dlaždice sú pravdepodobne tou najviac univerzálnou možnosťou (rovnako je považovaná za nadčasovú). Pri ich aplikovaní máte k dispozícii množstvo priestoru na hru so vzormi a stále uchovať ich čisté línie: uložiť dlaždice v stĺpcoch, v podobe šachovnice alebo pod istým uhlom. Väčšina dlaždíc si vyžaduje len minimálnu údržbu. Uistite sa však, že ste ich dobre utesnili maltou, aby sa na nich neurobili fľaky alebo neabsorbovali vodu.

ceramictile

Nehrdzavejúca oceľ

Väčšina ľudí chce mať vo svojej kuchyni nerezové spotrebiče, ktoré k sebe pasujú. Prečo? Pretože vyzerajú rafinovane a vynímajú sa v modernom aktuálnom dizajne. Využitie nerezovej ocele ako krytia steny – či už v podobe dlaždíc alebo pevnej dosky – je pokračovaním celkovej atmosféry a vytvára elegantný a jednotný vzhľad. Tento materiál sa dá jednoducho umyť, nevyžaduje si maltu a vydrží večnosť.

stainlessteel

Mozaika a ťažisko miestnosti

T Najlepším miestom pre ťažisko miestnosti je sporák. Vytvorte ťažisko miestnosti zmenou vzoru alebo farebnej schémy materiálov, či už je to ukladaním dlaždíc pod určitým uhlom, alebo miešaním a kombinovaním navzájom sa doplňujúcich farieb. Pokiaľ máte obmedzené financie, zainvestujte do steny za sporákom a na zvyšok použite lacnejší materiál.

mosaictile

Kameň

Prírodný kameň na stenách má zreteľne odlišnú textúra ako dlaždice a ponúka kontrast oproti hladkým pultom a kuchynským skrinkám. Na druhej strane je kameň porézny, vďaka čomu je ťažšie ho vyčistiť a je náchylnejší k odštiepeniu. Alternatívou k využitiu menších, naukladaných kameňov je použiť na celú stenu rovnaký granit alebo mramor, ktorý bol použitý aj na kuchynské dosky.

stone

Tehla

Bez ohľadu či sa ponechá v pôvodnom stave, alebo je len namaľovaná, tehla predstavuje jeden zo spôsobov, ako môže kuchyňa pôsobiť teplejšie. Podobne ako kameň, tehlu je o niečo ťažšie umyť, ale v prípade že je dobre utesnená a pravidelne sa čistí, jej údržba je veľmi ľahká.

brick

Pevné sklo

Sklo v kuchyni sa stáva stále viac a viac populárnejším aj v dizajne kuchýň a to hneď z viacerých dôvodov: nie je finančne náročné, je moderné, nevyžaduje si náročnú údržbu a je veľmi ľahké prispôsobiť ho vlastným požiadavkám. Sklo ponúka neprerušený povrch bez akýchkoľvek medzier a ponúka ďalší bonus navyše v podobe odrazu svetla, vďaka čomu rozžiaruje miestnosť.

solidglass

Nezvyčajné materiály

Od klepanej medi až po bambus a korkové dosky, využitie rôznorodých materiálov na tento účel nemá žiadne obmedzenia.

uncommon


Pri výbere vhodného obkladu na stenu je najlepšie najprv sa rozhodnúť, čo chcete mať v priestore kuchyne. Často varíte? Budete si vyžadovať niečo, na čom neostanú škvrny a nevyžaduje si hodiny drhnutia. Máte obmedzený rozpočet? Skombinujte drahšie dlaždice, ktoré sa vám páčia s lacnejšou možnosťou. Chcete dosiahnuť vyššiu hodnotu pri predaji? Vynechajte ťažisko miestnosti a namiesto toho sa držte jednoduchých čistých línií. Ste nervózny z jeho farby? Tak potom na okolité steny vyberte výraznú farbu.zdroj: freshome

14. októbra 2015 od Lucia P. #obloženie kuchynskej steny V kategórii: Poradňa
Lienka 20. februára 2017 at 22:30
Nadherne a "netradicne" keramicke obklady nielen do kuchyne robi aj slovenske keramicke studio www.mmosaics.sk :-)