Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Naša spálňa snov

Naša spálňa snov

dream bedroom

Objavte čo podľa odborníkov Bighome potrebuje každá spálňa snov. Fotografia: Turnbull Griffin Heasloop

Predstavte si snívanie vo vašej spálni snov. V Bighome sme strávili množstvo času uvažovaním práve na tým. Keďže každý z nás je posadnutý dizajnom a dekoráciami, každý člen nášho tímu strávil čas, námahu a – áno – aj peniaze na vytvorenie tej úžasnej spálne, ktorá vyhovuje nášmu osobnému vkusu. Aj keď tieto spálne vyzerajú odlišne, predsa len majú zopár spoločných znakov. V skutočnosti existuje niekoľko prvkov, na ktorých sa všetci svorne zhodneme, že sú pre spálňu nevyhnutné.

Vďaka čomu je miestnosť ideálna na spánok, oddych a (môžeme byť k sebe úprimní) sledovanie maratónu najnovšieho seriálu na Netflixe? Ako sme už spomenuli, v závislosti od našich osobných preferencií sa spálne budú odlišovať v detailoch, avšak kľúčové prvky sú stále rovnaké. Predstavujeme vám “veľkú štvorku", ktorú by ste mali pre navrhovaní svojej spálne snov zvážiť.

dream bedroom - bed

Čalúnený rám postele dodá hrejivú atmosféru akejkoľvek miestnosti. Fotografia: Joss & Main

Príjemná a útulná posteľ

Nie je žiadnym prekvapením, že nikto z nás netúži po malej posteli z nášho detstva. Tím Bighome namiesto toho uprednostňuje manželskú postreľ (alebo ak chcete skutočne množstvo priestoru vyberte si posteľ California king), kde sa môžete natiahnuť a užívať si skutočne kvalitný spánok. Ak už kupujete veľkú pohodlnú posteľ, mali by ste sa pozrieť aj na jej rám. V prípade že skutočne chcete výrazný kúsok, náš tím je fanúšikom postele s baldachýnom.

V prípade že v spálni vytvoriť výnimočne útulnú atmosféru, vyskúšajte posteľ s čalúneným čelom od spoločnosti Pottery Barn, alebo čalúnený rám postele od spoločnosti Joss & Main. Vďaka dodatočnej výplni pozdĺž matraca budete mať pocit, že vaša posteľ sa premenila na pohodlný obláčik, kde si môžete oddýchnuť.

dream bedroom - bedding

Vďaka viacerým vrstvám posteľných prikrývok a doplnkov bude vaša posteľ pôsobiť luxusne a poskytne vám možnosť meniť zvýrazňujúce kúsky. Táto chladne ladená spálňa bude v jari pôsobiť teplejšie jednoduchou výmenou prikrývky a vankúšov. Fotografia: John Lewis & Partners

Luxusné a vrstvené posteľné prikrývky

Pokiaľ ide o posteľné prikrývky, podstatné je ich vrstvenie. Nájsť ten správny paplón je skvelé, avšak je to len začiatok. Následne je potrebné navrstviť rôzne vankúše, vrátane dekoratívnych vankúšov vo vašich obľúbených farbách a samozrejme prikrývky.

Keďže vaše preferencie sa budú meniť v závislosti od vášho vkusu a ročného obdobia, určite budete pri dekorovaní postele vankúšmi a prikrývkami potrebovať trocha flexibility. Preto navrhujeme využiť posteľnú prikrývku v neutrálnej farbe ako základ. Ak hľadáte jednoduchú prikrývku, ideálnym príkladom je táto deka od spoločnosti Target. Predstavte si svoju posteľ ako čisté maliarske plátno. Vy ste tým umelcom, ktorý môže využiť tento jednoduchý základ na vytvorenie postele snov! To jediné čo potrebujete je trocha fantázie. Pre vašu inšpiráciu sme dali dokopy niekoľko nápadov, aké prikrývky použiť počas chladného obdobia alebo ak máte záujem o luxusný vzhľad.

dream bedroom - storage

Uvoľnite priestor v šatníku pridaním iných úložných priestorov – a štýlu – pri nohách vašej postele. Fotografia: Pottery Barn

Krásny a priestranný šatník

Samozrejme, každý z nás by chcel samostatnú miestnosť slúžiacu ako šatník. Ak máte dostatok miesta, určite stojí za to vytvoriť si priestor, kde len vkročíte a vyberiete si oblečenie, alebo kde môžete obdivovať svoju garderóbu. Samostatné miestnosti je jednoduchšie udržiavať v poriadku a zároveň pridávajú vašej nehnuteľnosti na hodnote.

Čo však majú robiť tí z nás, ktorí majú menšie priestory? Aj keď možno nemáte dostatok miesta na vytvorenie samosta tnej šatníkovej miestnosti na spôsob Carrie Bradshaw, určite si zaslúžite pekný šatník, ktorý budete môcť využiť. Šatníkové organizéry ako práve sú tieto šikovné látkové od spoločnosti The Container Store vám pomôžu premeniť váš jednoduchý šatník na miesto, pri pohľade na ktorý budete žasnúť. Ďalším zo spôsobov ako skrášliť váš šatník je využiť štíhle vešiaky potiahnuté zamatovou látkou.

Stále sa vám šatník zdá preplnený? Získajte drahocenný šatníkový priestor vďaka lavičke s úložným priestorom a umiestniť ju k nohám postele. Ako príklad si môžete vziať lavicu od spoločnosti Pottery Barn , ktorú máte možnosť vidieť na fotografii vyššie. Nielenže získate skvelé odkladacie miesto na objemnejšie kúsky ako sú svetre a prikrývky, ale vďaka nej bude vaša posteľ vyzerať lepšie a budete mať praktické miesto na položenie tašiek a topánok.

dream bedroom - ambiance

Vytvorenie spálne snov je založené na veciach, ktoré milujete. Fotografia: Studio Revolution

Bohatá a pokojná atmosféra

Vaša spálňa je miestom pre oddych. Je to vaše útočisko pred ruchom každodenného života, kde si môžete vychutnať trochu ticha a pokoj, keď ho najviac potrebujete. Pri návrhu vašej spálne snov si predstavte ideálnu atmosféru, kde sa budete vedieť uvoľniť. Nemusí to hneď znamenať tlmené farby a slabšie osvetlenie. Možno vám viac vyhovuje množstvo výrazných farieb. Vaša spálňa je váš priestor, takže do toho!

Najviac sa nám páčilo vytvárať útulnú atmosféru za pomoci vonných sviečok, príjemných tkanín (ako je napríklad tento koberec s jemným vzorom od spoločnosti West Elm) a vhodného osvetlenia. Väčšina z nás sa zhodne na tom, že kľúčom k vytvoreniu upokojujúceho miesta na oddych je dostatok okien s výhľadom na vonkajšiu zeleň. Ak v spálni nemáte okná, môžete rovnaký efekt dosiahnuť za pomoci umeleckých diel alebo zrkadiel, ktoré dodajú spálni viac svetla. Koniec koncov, pointou vytvorenia spálne snov je využiť veci, ktoré vám robia radosť.

Čo by sme našli vo vašej spálni snov? Pletenú prikrývku príjemnú na dotyk? Zaujímavé umelecké dielo? Krásne osvetlenie? Prezraďte nám svoj názor v komentári nižšie!

ZDROJ: Freshome

26. februára 2019 od Lucia P. #čalúnený rám postele, #dekoratívne vankúše, #vrstvenie, #koberec s jemným vzorom V kategórii: Inšpirácie