Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Nevyhnutné dekorácie pre vaše Airbnb

Nevyhnutné dekorácie pre vaše Airbnb

airbnb Sofa ideas

Menšia neutrálne sfarbená pohovka ako je Soma Fremont Square Arm sa dokonale hodí pre priestory na krátkodobý prenájom. Fotografia poskytnutá spoločnosťou Pottery Barn

Dovolenkové a rekreačné prenájmy ako sú Airbnb ponúkajú cestovateľom pocit domova aj keď sú na cestách. Najobľúbenejšie domy na prenájom ponúkajú nielen pohodlie domova, ale ešte niečo naviac. Prenajímatelia sa snažia vytvoriť dokonalé miesto, kam sa hostia budú (po zanechaní skvelých recenzií) radi znova a znova vracať. Ak patríte k hosťom využívajúcim dovolenkový prenájom a zaujíma vás, čo si poskytovanie tejto služby vyžaduje, alebo prevádzkujete Airbnb a hľadáte nové nápady na vylepšenie vašej ponuky, máme pre vás niekoľko inšpiračných nápadov.

5 Hlavných prvkov, po ktorých túži každý hosť:

  • Skvelé wifi: V súčasnosti mnoho hostí pracuje aj počas dovolenky, alebo potrebujú internet na zdieľanie fotografií zo svojich ciest. Z toho dôvodu má pomalý internet veľký vplyv na ich spokojnosť.
  • Pohodlné postele: Bez ohľadu na to aké je vaše Airbnb skvelé alebo moderné, nepohodlná posteľ dokáže vašim hosťom pokaziť celý pobyt a môžete si byť istý, že o tom vo svojej recenzii zmienia.
  • Informácie ako veci fungujú: Tí najlepší hostitelia majú pripravený zoznam v prípade, že ich dom má menšie chybičky. Príkladom je, ak má batéria v kúpeľni opačne označenú teplú a studenú vodu. Ak sú vaši hostia vopred informovaní o detailoch, určite to obmedzí počet nočných telefonátov od znepokojených hostí. Na druhej strane sa to snažte neprehnať. Hostia sa pomerne často sťažujú na to, že všade nachádzajú rôzne poznámky, vďaka čomu majú pocit, ako keby mohli každú chvíľu niečo pokaziť.
  • Vešiaky a priestor v skrini: Hostia, ktorí sa chcú zdržať dlhšie než len na jednu noc potrebujú miesto, kam si môžu zavesiť oblečenie, aj keby to mala byť len menšia skriňa alebo vešiak.
  • Káva: Aj keď vaše priestory na prenájom nemajú kuchyňu, väčšina cestovateľov by uvítala alebo dokonca potrebuje pred odchodom šálku kávy. Jednoduchý kávovar je preto príjemným doplnkom služieb.

Skrášlenie priestoru na krátkodobý prenájom má vplyv na viac, než len spokojnosť návštevníkov. Dôležitým faktorom úspechu hostiteľov sú aj fotografie, ktorými sa snažia zaujať novú klientelu. Vzhľad fotografií je skutočne dôležitý v prípade začínajúceho podnikania alebo ak prerábate svoje priestory. Skúste uvažovať ako majiteľ domu, ktorý sa snaží svoj dom predať. Na upútanie pozornosti nových zákazníkov bude váš priestor potrebovať rovnakú pozornosť a venovanie sa detailom ako je to v prípade predaja. Tu je niekoľko obľúbených rád ako skrášliť vaše Airbnb alebo priestory na krátkodobý prenájom.

Skrášlite obývačku svojho Airbnb

Short Term Rental Sofa

Pohovka na spanie ako je táto pohovka Tandom Sleeper od spoločnosti CB2 poskytuje štýlovým spôsobom dodatočné miesto na spanie. Fotografia poskytnutá spoločnosťou CB2

Vaše Airbnb môže disponovať obývacou miestnosťou alebo mať štúdio s miestom na posedenie. Hostia uprednostňujú mať priestor, kde môžu prijať návštevu alebo pozerať televíziu a ktorý im nepripomína atmosféru hotelovej spálne. V tomto prípade je pohovka nevyhnutnosťou. Veľkosť pohovky je určená rozmermi miestnosti, nakoľko by mala maximálne využiť jej priestor. Ak sa do obývacej miestnosti zmestí len dvojmiestna pohovka, je vhodné doplniť ju taburetkou alebo výraznou stoličkou. Ak si váš dom prenajíma viacero osôb, vaša obývačka by mala mať dostatok miesta na sedenie pre všetkých, aj keby to znamenalo, že si z kuchyne musia doniesť stoličku alebo lavicu.

Čo sa týka výberu farieb pohovky a väčších kusov nábytku, ideálne sú neutrálne farby ako je hnedá a tmavo šedá, nakoľko zvládajú znaky opotrebenia lepšie než svetlé farby. Pestrofarebné a vzorované stoličky a dvojmiestnu pohovku môžete následne využiť na vytvorenie štýlového priestoru s charakterom.

Nevyhnutnými doplnkami v prípade priestoru na prenájom sú dekoračné vankúše a prikrývky. Tieto doplnky nielen vyjadrujú štýl vášho domova, ale poskytujú vašim hosťom potrebné pohodlie.

Nápady na skrášlenie kuchyne a jedálenskej časti

Dishes for Vacation Rental

Pekný a farebný jedálenský riad ako je tento Melaminový 16 kusový set Ingrassia predstavuje ideálnu voľbu pre krátkodobý prenájom. Fotografia poskytnutá spoločnosťou Joss &Main

Pravdepodobne ste si vedomí, že najlepšie Airbnb majú kuchyne vybavené vhodnými kuchynskými potrebami, avšak jedálenský riad je tiež veľmi dôležitý. Váš výber riadu môže odrážať vašu farebnú schému a zdôrazniť dekorácie v priestore. Kuchynské doplnky je napríklad držiak na servítky alebo obrus, ktoré farebne ladia s jedálenským riadom vytvárajú ucelený vzhľad, ktorý si vaši hostia zapamätajú.

Zamerajte sa na spálne – pretože tie sú pre hostí dôležité

Short Term Rental Bedding

Pestré zvýrazňujúce farby oživili aj túto obojstrannú posteľnú bielizeň Borchet. Fotografia poskytnutá spoločnosťou Wayfair

Jedným zo skvelých spôsobov ako otestovať svoje Airbnb je stráviť v ňom aspoň jednu noc ako hosť. Takto budete vedieť, či sú postele dostatočne pohodlné, či posteľné prikrývky vyhovujú teplote miestnosti a či všetko v hosťovskej izbe funguje ako má. Pokojne môžete vlastniť to najkrajšie Airbnb, avšak ak sa v ňom hostia nebudú môcť poriadne vyspať, nebude na tom vôbec záležať.

Využitie jednej kompletnej sady posteľného prádla v spálni je pomerne jednoduché a finančne nenáročné riešenie. Môžete ho obohatiť o ďalšie doplnky ako sú vankúše a prikrývky. Ak zariaďujete viacero izieb, môžete zakúpiť viacero druhov posteľného prádla v rovnakej farebnej schéme ale s rôznymi vzormi. Následne môžete doplnky v rámci týchto miestností kombinovať a vytvoriť tak úplne nový štýl.

Nevyhnutné kúpeľňové doplnky

Vacation rental bathroom ideas

Kúpeľňový záves Brundage s neutrálnym vzorom opticky zväčšuje inak malú kúpeľňu. Fotografia poskytnutá spoločnosťou Wayfair

Pred tým než si kúpite uteráky pre svoje Airbnb je najlepšie ich u vás doma vyskúšať. Ak u vás nebudú mať úspech, môžete si byť istí, že sa nebudú páčiť ani vašim hosťom. Ak si chcete vytvoriť klientelu spokojných hostí, ktorí sa k vám budú vracať, mäkké a dostatočne savé uteráky sú nevyhnutnosťou. Naplánujte si kúpu aspoň dvoch sád uterákov vo výraznej farbe, ktorá sa hodí k farbe posteľnej bielizne.

Skrášlite vonkajší priestor

Airbnb decorating ideas outdoors

Zariaďte si pestrofarebné vonkajšie posedenie za pomoci okrúhleho jedálenského stola Abbott, ktorý poskytne vašim hosťom dostatok miesta. Fotografia poskytnutá spoločnosťou Pottery Barn

Nápady ako skrášliť vaše Airbnb by sa nemali obmedzovať len na interiér. Ak vaša nehnuteľnosť na prenájom ponúka hosťom k dispozícii aj vonkajší priestor, určite mu bude tiež potrebné venovať pozornosť. V prípade menšieho Airbnb môže vonkajší priestor ponúknuť hosťom ďalšie miesto na relax.

Vonkajší priestor môže slúžiť ako izba navyše, kde môžete uplatniť svoj štýl a farebnú schému a v dôsledku toho bude vaša nehnuteľnosť pôsobiť na hostí priestrannejšie. Pridanie vonkajšieho miesta na posedenie skutočne dokáže maximalizovať váš priestor na prenájom, najmä v prípade že ho nemáte vo vnútri domu. Pestrofarebné stoličky, dekoračné vankúše, koberčeky a bočné stolíky dokážu veľmi jednoducho premeniť terasu na vonkajšiu obývaciu miestnosť. Pri jej zariaďovaní sa poobzerajte po nábytku a doplnkoch nenáročných na údržbu, ktoré sa v prípade nepriaznivého počasia dajú jednoducho uskladniť.

Ak máte záujem začať svoje vlastné AIrbnb, zečnite práve s týmto článkom.

ZDROJ: Freshome

25. apríla 2019 od Lucia P. #jedálenský riad, #terasa, #miesto na posedenie