Magazín

Swipe to the right

Pokojný dom nenáročný na údržbu v Amagansette v New Yorku

Pokojný dom nenáročný na údržbu v Amagansette v New Yorku

Spoločnosť MB Architecture dokončila návrh domu s názvom House in the Lanes. Jedná sa o modernú rezidenciu v Amagansette, NY s rozlohou 7 300 štvorcových stôp so skutočne inšpirujúcim pôdorysom. Zákazníci požadovali dom nenáročný na údržbu, ktorý by vydržal aj počas nasledujúcich desaťročí. Stavitelia využili materiály a povrchovú úpravu ako je pálené cyprusové drevo, surový betón a zinok, ktoré majú schopnosť vekom prirodzene starnúť.

Ulice v Amagansette v New Yorku sú kolmo orientované na Hlavnú ulicu. Po oboch stranách ich lemujú domy v rôznych štýloch, ktoré sa nachádzajú len na skok od oceánu," vysvetľujú architekti. “Na rozdiel od nedávno postavených prírastkov na ulici, kde sa domy tiahnu od jednej strany parcely až na druhú, kde zaberajú jej celú plochu, sme sa rozhodli orientovať úzku bočnú fasádu smerom do ulice. Vďaka tomu je dlhšia strana domu orientovaná smerom na juh a je vystavená priamemu slnku a zároveň si dokáže udržať patričnú vzdialenosť od susedov."


“Nádvorie na južnej strane domu a dobre osvetlená studňa v severnej časti prerušujú rovinatý pozemok a umožňujú, aby svetlo prúdilo aj do nižšej časti domu, vďaka čomu premieňajú suterén na dobre osvetlenú obývačku so súkromným vonkajším priestorom," dodávajú architekti.

Na prízemí domu sa nachádzajú obývacie priestory a hosťovská spálňa. Okrem toho sa tu nachádza množstvo miesta na sedenie, ktoré je orientované smerom k oknám tiahnucim sa od stropu až po zem, ktoré vytvárajú ideálny priestor pre rodinu. Druhé poschodie je trocha viac stranou a ukrýva v sebe zvyšné spálne. Fotografie poskytol Matthew Carbone.ZDROJ: Freshome

4. januára 2019 od Lucia P. #cyprusové drevo, #beton, #nádvorie V kategórii: Architektúra a Dizajn