Nech už je vaša spálňa akýchkoľvek rozmerov, tieto nápady ako zorganizovať vašu izbu vám ušetria miesto a urobia spálňu prehľadnejšou a praktickejšou.

1. využite priestor pod posteľou

Priestor pod posteľou môžete využiť na skladovanie posteľnej bielizne, či sezónneho šatstva v zásuvkách. Jedným z riešení je taktiež posteľ s úložným priestorom, ktorá takúto možnosť ponúka.

Under-Bed Drawers

pod posteľou je často nevyužitý priestor, využite ho!

2. multifunkčný toaletný stolík

Problém s priestorom vyrieši malý toaletný stolík, ktorý môže poslúžiť aj ako malá pracovná plocha. Toaletný stolík môže mať taktiež funkciu nočného stolíka, pod ktorý šikovne zasuniete lavicu čím ušetríte ešte viac miesta.

Bedside Work Surface

multifunkčný toaletný stolík je štýlový, no hlavne praktický

3. šikovné uskladnenie bižutérie

Bižutériu ľahko a prehľadne uskladníte ak ju zavesíte na rôzne nápadité stojany, ktoré lahodia oku. Môžete taktiež využiť zásuvku do ktorej jednoducho vložíte šálky či iné nádoby.

Stylish Jewelry Storage

využite zásuvky nápadito

4. závesný kôš na bielizeň

Kde so špinavou bielizňou? Ušetrite miesto a namiesto klasického koša, ktorý zaberá značný priestor ho nahraďte košom, ktorý zavesíte na dvere.

Ever-Open Laundry Bag

kôš na bielizeň umiestnite na dvere

5. rebrík namiesto police

Využite každý voľný kútik kreatívnym spôsobom. Nahraďte nudný nočný stolík stolíkom v podobe rebríka, ktorý hravo poslúži aj ako polica na knihy, budík či lampu.

Stepladder Bed Stand

nápaditý rebrík namiesto police

6. poličky pri strope

Zvyšné knihy a drobnosti môžete uskladniť na policiach, ktoré umiestnite tesne pod strop. To ušetrí miesto na stenách, ktoré môžete využiť kreatívnejšie.

poličky pri strope zaberajú nulový priestor

7. posteľ a gauč v jednom

V prípade, že potrebujete ušetriť ešte viac miesta, rozkladací gauč, ktorý sa za pár sekúnd zmení na posteľ je pre vás ako stvorený.

rozkladací gauč je praktickým riešením aj pre hostí

8. poličky nad posteľ

Poličky nad posteľou sú praktickým riešením a náhradou za klasické samostatne stojace skrinky, ktoré zaberajú zbytočne veľa priestoru.

ušetrite miesto s poličkami nad posteľou

9. dekoratívne vešiaky

Priniesli ste si z dovolenky suveníry a neviete čo s nimi? Zaveste ich na stenu!

zabudnite na nudné vešiaky a nahraďte ich nápaditými!

10. zaveste lampu na stenu

Namiesto lampy, ktorá zaberá miesto na stolíku či vedľa postele, zvoľte lampu, ktorú zavesíte.

takmer akúkoľvek lampu môžete použiť aj ako luster

Tieto zaručene nápadité triky ako ušetriť každý kúsok miesta vo vašej spálni vo vás určite prebúdza tvorivosť. Tak teda do toho! Do čoho sa pustíte najskôr?


zdroj: freshome