10 spôsobov, ako vdýchnuť život starým skriniam

Domáce skrinky sú najdrahšou súčasťou výbavy domácnosti. Či už si vyberáte kuchynské alebo kúpeľňové skrinky, vdýchnutie života do starých skriniek ušetrí peniaze a zlepší vzhľad vášho domova. Keď sa skrinky inovujú, môžu zlepšiť hodnotu vašej domácnosti a viac zapôsobia na budúcich kupcov. Aj keď sa nesťahujete, chcete stráviť viac času v kuchyni alebo kúpeľni po tom ako ste inovovali skrinky. Tu je 10 spôsobov ako vdýchnuť život do starých skriniek a osviežiť vašu domácnosť.

1.) Namaľujte skrinky : Zvážte namaľovanie starých skriniek s čerstvým polo-lesklým náterom. Uistite sa, že ste odstránili starý náter. Aby ste dosiahli najlepšie výsledky, choďte si pre radu do obchodu s domovými potrebami.

2.) Zmeňte/pridajte dvere : Bez zmeny fyzických dverí, kľučky a gombíky dodajú vašim skrinkám nový vzhľad a funkcionalitu. Vyberte si moderné kovy ako brúsený chróm, nikel, meď alebo nerezovú oceľ. Štýly sa líšia od minimalistických, tenkých kľučiek až po oblé gombíky.

3.) Pridajte vypuklé lišty : Ak sú vaše kuchynské skrinky v dobrom stave, ale len potrebujú trochu vylepšiť vzhľad, pridajte lišty a zárezy. Drevené detaily pridávajú výšku a majestátnosť. Aby ste trafili farbu nového dreveného štýlu – namaľujte všetky komponenty v rovnaký čas.

4.) Pridajte sklenené dvere : Aby ste pridali skrinkám vidiecky šarm, vymeňte plné dvere za sklenené. Ak sa rozhodnete pridať sklo, zvážte aj pridanie dekoratívnych tanierov alebo výstavných predmetov. Pridajte skrinkám aj podsvietenie na zvýraznenie vizuálneho záujmu.

5.) Zmeňte fasádu skriniam : Skrinky, ktoré sú zastarané, ale majú dobrú štrukturálnu integritu sú ideálnym na vonkajšiu premenu. Zmena fasády zahŕňa výmenu dverí a kľučiek. Čo sa týka farieb, na skrinku sa môže prilepiť materiál s dreveným vzorom.

6.) Úplne odstráňte dvere : Čiastočne otvorte poličky a skrinka sa stane vhodnou pre tých, ktorí chcú vystaviť taniere. Kuchyni môžeme dodať dekoratívny nádych použitím otvorených políc. Zvážte namaľovanie vnútra skriniek, aby ste dodali tanierom pekné pozadie.

7.) Podsvietenie skriniek osvieti kuchyňu : Obnova starých skriniek znamená taktiež vylepšenie ich funkcionality. Vdýchnite im život pomocou vnútorného alebo vonkajšieho podsvietenia. Svetlo môže pridať atmosféru.

8.) Pridajte vybavenie do existujúcich skríň : Pre tie skrinky, ktoré stále vyzerajú dobre, zvážte pridanie rôznych predmetov ako držiaky na taniere, víno a vystavte poličky. Pre nápady sa zastavte v najbližšom špecializovanom obchode alebo hľadajte online.

9.) Pridajte skrinkové panely : Potom, čo ste esteticky vylepšili vaše skrinky, pohľadajte zariadenia so sediacimi panelovými skrinkami. To je dobrý nápad pre tých, ktorí chcú obmeniť svoje skrinky výmenou predných dverí alebo kľučiek zásuviek. Chladničky alebo umývačky riadu majú k dispozícii rôzne panely na vyvolanie integrovaného dojmu.

10.) Rozšírte skrinky: Ak vám chýba úložný priestor, rozšírte svoje skrinky do priľahlých miestností. Najmite si odborníka, ktorý to urobí za vás. Pre niektorých, sú náklady na pridanie 3-4 skriniek nižšie než ich výmena. Každá rodina má špecifické požiadavky a kuchynské skrinky vám môžu vytvoriť priestor.

Vaše skrinky sú symbolom vášho štýlu a zaviazania sa kvalite a dlhovekosti vášho domu. Staré skrinky a šetrenie peňazí by nemali byť problémom, ktorý sa nedá zvládnuť. Riaďte sa týmito 10 krokmi a pozrite sa ako dokážete vzkriesiť vaše skrinky. Len do toho ... vaše skrinky čakajú.


Zdroj: Freshome