10 Tipov ako zakúpiť skladací nábytok

Najnovší trend v oblasti nábytku je míňať menej peňazí a stále získať na oplátku kvalitný produkt. Výhodou skladacieho nábytku je, že ho môžete objednať odkiaľkoľvek na svete a nechať si ho doručiť až domov. Hoci je skladanie nábytku pre niekoho vyhovujúce, iní môžu mať problém postupovať podľa návodu, strácajú potrebné časti, alebo nechápu ako dokončené časti do seba zapadajú. Tu je 10 tipov, ktoré by ste mali vziať do úvahy, ak sa chystáte kúpiť skladací nábytok.

1.) Pred kúpou sa spýtajte priateľa: Aj keď sa o tomto nábytku sa hovorí, že je „samo-skladací“, neznamená to, že ho dokážete poskladať len vy sám. Väčší nábytok ako napríklad police na knihy, komody a stoly si môže vyžadovať dodatočný pár rúk.

2.) Držte sa značiek, ktoré poznáte: Skladací nábytok je ponúkaný v širokej škále čo sa týka kvality a rôznych výrobcov z celého sveta. Vyberte si značku o ktorej ste už počuli, aby ste mali istotu kvality a v prípade potreby mohli pohodlne vrátiť tovar späť. Ak má váš nábytok chýbajúce časti, alebo potrebujete zákaznický servis, známy výrobca je určite plus.

3.) Pred kúpou si zistite úroveň obtiažnosti: Podobne ako je to pri projektoch pre domácich majstrov, kedy by ste sa do ničoho nepúšťali, pokiaľ by ste nevedeli obtiažnosť projektu, to isté platí pre nábytok. Overte si pokyny výrobcu a/alebo popis produktu pred tým, než ho kúpite.

4.) Poplatky za dopravu a manipuláciu: Ak kupujete skladací nábytok online, overte si koľko vás vyjde doprava k vám. Väčšina nábytku má tarifu za množstvo a bude si vyžadovať istý poplatok založený na jeho rozmeroch a váhe. Ak si najprv nezistíte cenu za dopravu, cena nábytku sa može zdať až príliš dobrá!

5.) Oboznámte sa s pravidlami vrátenia tovaru: Ak si kupujete skladací nábytok, zistite si kam máte v prípade potreby vrátiť tovar. Niektorí výrobcovia nábytku nemusia prijať tovar naspäť do obchodu a vy ho budete musieť odoslať do skladu alebo distribučného centra. Táto informácia by mala byť dostupná pri inštrukciách, alebo sa pri objednávaní obráťte na zástupcu oddelenia služieb zákazníkom.

6.) Buďte trpezliví: Zatiaľ čo niektorím sa podarí poskladať nábytok veľmi rýchlo, iní s tým môžu trocha bojovať a v tom prípade je veľmi dôležitá trpezlivosť. Ak nie ste práve trpezlivou osobou, alebo pracujete s priateľom, ktorý touto črtou nevyniká, mali by ste zvážiť zakúpenie vopred poskladaný nábytok. Pri skladaní nábytku by ste sa nemali ponáhľať, avšak až sa vám to podarí, výsledok bude stáť za to.

7.) Pred tým než načnete, spočítajte si všetky časti: Väčšina kvalitného skladacieho nábytku obsahuje aj grafickú schému každého kúsku, ako aj ich množstvo. Predtým než začnete, dôkladne si prepočítajte všetky kusy.

8.) Uistite sa, že máte správne nástroje: Jednoduchý skladací nábytok môže zahŕňať aj jednoduchý nástroj na utiahnutie skrutiek a matíc. Ten komplikovanejší nábytok si môže vyžadovať elektrické nástroje. Uistite sa, že ich máte, alebo že si ich môžete prenajať alebo požičať, aby ste mohli dokončiť projekt.

9.) Overte si reklamácie: Je prirodzené, že výrobcovia nábytku majú reklamácie. Avšak príliš veľa reklamácií od jednej spoločnosti môže byť pri kúpe nábytku výhražným znamením. Určite by ste si pri skladacom nábytku mali overiť reklamácie týkajúce sa bezpečnosti detského nábytku a pred kúpou si overiť nebezpečenstvo udusenia.

10.) Zebezpečte si pomoc pri nosení nábytku: Balíky obsahujúce nábytok môžu byť extrémne ťažké. Ak nakupujete nábytok z obchodu, požiadajte o pomoc pri odnesení nábytku do auta a naplánujte si, ako ho dostanete do domu. Často krát môže pomôcť, ak v aute otvoríte krabicu a odnesiete domov kúsok po kúsku.

Skladací nábytok je skvelým nápadom pre ľudí, ktorí chcú ušetriť peniaze a stále si zaobstarať kvalitný nábytok. Pri výbere nábytku pred tým, než do neho investujete svoj čas, energiu a peniaze, prejdite si týchto 10 odporúčaní. Výsledok procesu skladania nábytku môže byť na koniec skľučujúci alebo odmeňujúci. Nech je už výsledok akýkoľvek, skladací nábytok sa stále zdokonaľuje.

Zdroj: Freshome