15 Kreatívnych a flexibilných závesných lámp, ktoré skrášlia vašu miestnosť

Závesné svetlá majú schopnosť skrášliť akúkoľvek miestnosť. Či už elegantne visia nad stolom alebo jemne rozptyľujú svetlo vo vašom čítacom kútiku, závesné svetlá už dávno nie sú len žiarovka a kábel. Dúfame, že sa vám táto prehliadka závesných svetiel, z ktorých niektoré sú umelecké, niektoré veľmi univerzálne, avšak všetky svojím spôsobom výnimočné, bude páčiť. Potom čo si ich všetky prejdete príde čas si vybrať tie, ktoré sa vám páčia najviac – stavíme sa, že by ste si so sebou chceli vziať domov aspoň tri dizajnérske kúsky.

1. Múdre závesné svetlo

Dizajnéri z Litvi zo spoločnosti Mammalampa využili na vytvorenie tejto ohromujúcej závesnej lampy duté jadro pňa stromu: „nakoľko sme už unudení plastami, zatúžili sme po živej kráse.“ Využitím prírodných materiálov a modernej technológie dokázali zmeniť časť stromu na krásne a elegantné tienidlo s jemný svetlom a prirodzeným dojmom.

2. Séria Betty

Toto nádherné biele závesné svetlo vytvorené z laminátového syntetického vlákna od spoločnosti Designlush vyzerá, akoby bolo vyrobené z rozprávkových pásikov jemne stočených stužiek. Závesné svetlo je časťou exkluzívnej značkovej Modernistickej línie spoločnosti Designlush a dokážete ho dokonale zakomponovať do obytných i komerčných priestorov.

3. Závesné svetlo MnM

Steve Jones navrhol toto závesné svetlo pre spoločnosť Innermost. Luster vyrobený zo 100% prírodnej vlny vyžaruje svetlo cez akrylový difúzer, ktorý je možné umiestniť do konvexnej alebo konkávnej polohy. Úzke otvory rozptyľujú svetlo, ktoré tak dopĺňa okolitý interiér. Tento luster je dostupný v štyroch farebných prevedeniach: uhľovo čiernej, prírodnej, červenej a fialovej.

4. Závesné svetlo NLC

Nasledujúce závesné svetlo LED navrhnuté dizajnérom menom Constantin Wortmann má viac než len moderný dizajn, vyzerá priam ako z iného sveta. Tento výtvor je jednoducho potešením pre vaše oči – jeho vzhľad sa mení v závislosti od uhla pohľadu pozorovateľa. Moderný a elegantný luster skrášli akýkoľvek priestor a dodá mu moderný vzhľad.

5. Závesné svetlo Obľúbené predmety

Závesné svetlo Obľúbené veci od dizajnéra menom Chen Karlsson je nielen zdrojom svetla, ale aj miestom, kde môžete vystaviť svoje obľúbené (malé) predmety. Pod svetelným zdrojom je tienidlo z číreho skla, ktoré je možné skrášliť malými dekoratívnymi objektmi. Luster je dostupný v troch farebných kombináciách: uhľovo čierna/pastelovo zelená, svetlo šedá/zlatá, horčicovo žltá/tmavo modrá.


6. Lampa Carbon 451

Táto lampa je výtvorom amerického umelca a dizajnéra menom Marcus Tremonto. Tento kúsok vyrobený z uhlíkového vlákna sa vyznačuje väčšinou dôležitých vlastností tohto materiálu – pevnosťou a ľahkosťou. Vďaka tomu bol dosiahnutý komplexný vzhľad kriviek, ktoré vytvárajú úžasný konečný efekt.

7. Luster Medené tienidlo

Luster Medené tienidlo od Toma Dixona dokáže elegantne rozptýliť intímne svetlo, čím vytvára romantickú atmosféru. Technológia schopná vytvoriť takto nádherné svetlo je prinajmenšom zaujímavá: „Medené tienidlo bolo vytvorené aplikovaním tenkej vrstvy čistého kovu na povrch polykarbonátovej gule. Výsledkom je vysoko lesklý povrch s hrejivou kovovou žiarou.

8. Neónový systém Ignazu

Názov tohto závesného svetla Ignazu bol inšpirovaný vodopádmi Ignazu nachádzajúcich sa na hraniciach Brazílie a Argentíny, ktoré ľudia využívajú na výrobu prírodnej elektrickej energie. Zdrojom svetla tejto závesnej lampy je studená neónová žiarivka, takže sa jej môžete dotknúť aj ju premiestniť. Toto kruhovité svetlo navrhnuté Dizajnovým štúdiom Iris je krásne a moderné zároveň.

9. Závesné svetlo Stealth

Úžasný luster využíva svoj dizajn na to, aby zachytil vizuálny moment explózie. Závesné svetlo Stealth je charakterizované svojou zdanlivo chaotickou formou, ktorá je vytvorená z jediného kusu hladkého plexiskla, ktoré je poskladané do formy origami pripomínajúcej pyramídu. Jeho jedinečný tvar vhodne dopĺňajú rôzne farebné kombinácie: čierna/medená, čierna/ružová alebo biela/medená.

10. Závesné svetlo kovová vetvička

Nasledujúce závesné svetlo s názvom Kovová vetvička od spoločnosti Designlush ste už v Bighome mali možnosť vidieť. Jeho nádherný vzhľad imitujúci prírodu si však zaslúži, aby ste ho videli znova a znova. Ja som ho už zaradila do môjho Vianočného zoznamu prianí. Luster vyrobený zo sochárskej hliny pokrývajúcej kovovú armatúru je dostupný v štyroch prevedeniach povrchovej úpravy: medenej, paládiovej, zlatej alebo s práškovým nástrekom.

11. Celeziová lampa

Séria Celesius od spoločnosti Lima de Lezando kombinuje sklo a plast, aby dosiahla očarujúci efekt, ktorý sa vyznačuje predvádzaním úžasných tvarov. Tri maxi LED svetlá umožňujú simuláciu 16 000 farebných svetiel. Okrem toho obsahuje aj reostat na tlmenie svetla, takže môžete slobodne skúmať celú škálu dojmov, ktoré vám tento luster poskytne.

12. Závesné svetlo Neutron

Tieto cylindrické závesné svetlá vytvorené spoločnosťou LBL Ligtning majú kovovú základňu, ktorá drží akrylické svetlo. Tieto nízko voltážne LED svetlá sa vyznačujú čistými modernými líniami, ktoré zdôrazňujú myšlienku čistej modernosti. Ak obľubujete modernistické interiéri, v to prípade by ste toto svetlo mali zvážiť aj pre váš domov.


13. Lampa Púpava

Nasledujúce závesné svetlo Púpava pôsobí na prvý pohľad žensky, avšak ak sa naňho pozriete znova, jeho dizajn vám umožní vidieť jeho výnimočnosť. Lampu vytvoril Richard Hutten, takže nám neostáva nič iné len sa mu poďakovať za jeho kreatívny prístup k dizajnu lampy.

14. Závasné svetlo Dragonfly .MGX

Tento originálny dizajn pochádza od dizajnérov menom Jan Wertel a Gernot Oberfell zo Štúdia Platform. Závesné svetlo bolo vyrobené z Epoxidu pomocou technológie 3D tlače. Dragonfly napodobňuje zaoblenú šesťhrannú štruktúru očí hmyzu. Luster vyžaruje príjemné svetlo a tým pádom je viac než len pekná vec visiaca zo stropu vďaka svojej štruktúre, ktorá je zhora uzavretá a ktorá sa smerom nadol postupne otvára.

15. Kamenné závesné svetlo Alma

Kamenné závesné svetlo Alma s výstredným tvarom bolo navrhnuté dizajnérmi menom Novell a Joseph Puig. Zjavne modernistické svetlo, tento luster má bielu epoxidovú povrchovú úpravu a môže byť zavesený až do výšky 2 metrov. Káble je možné prispôsobiť vďaka automatickému systému blokovania. Takže okrem toho, že budete mať luster vo forme, ktorá pripomína prírodný okruhliak, si ho môžete aj prispôsobiť.

Zdroj: Freshome