3 Šikovné vylepšenia vášho domova, ktoré ušetria vaše peniaze

smart home

Tieto tri kľúčové vylepšenia pre smart domov vám pomôžu znížiť náklady na energiu. Fotografia: Henywell Home

Budúcnosť je už tu. Vyvíjame lietajúce a samoriadiace autá, ktoré nás budú voziť. Máme množstvo digitálnych asistentov, ktorí sú nám kedykoľvek k dispozícii. Virtuálna realita sa stáva bežnou vecou. S technológiou ktorá neustále prichádza s novými inováciami preto nie je žiadnym prekvapením, že máme aj niekoľko šikovných vynálezov pre naše domovy. Vylepšenia pre smart domovy sú na vzostupe. Ale ako rozlíšiť čo je len populárna novinka a čo je skutočne užitočné?

Samozrejme vaše potreby a preferencie zohrávajú pri výbere svoju úlohu. Pravdepodobne budete chcieť ušetriť 16 000 Eur a skladať si bielizeň sami. Nevieme vám predstaviť stanovené pravidlá podľa ktorých sa rozhodnete na ktorú technologickú novinku sa oplatí minúť vaše peniaze. Avšak môžeme vás upozorniť na technologické vylepšenia, ktoré vám umožnia to najdôležitejšie: ušetriť peniaze. Tu je krátky zoznam vylepšení pre smart domy, ktoré vám pomôžu ušetriť vaše ťažko zarobené peniaze.

smart home - lighting

Smart osvetlenie ušetrí vaše peniaze a problémy so vstávaním z gauča aby ste ho vypli Fotografia: Ecolution Design Solutions

1. Skvelý nápad: smart osvetlenie

Smart osvetlenie dokáže znížiť náklady a je to zrejme to najjednoduchšie riešenie pre smart domov aké môžete zvládnuť aj sami. V porovnaní s klasickou žiarovkou využíva smart osvetlenie energiu oveľa efektívnejšie, takže ak ste ich ešte nezamenili za LED alebo CFL žiarovky, takto dosiahnete okamžitú úsporu. Konkrétne spôsob ako vám smart osvetlenie ušetrí peniaze je v jeho bežnom každodennom využití, alebo nevyužití. Už ste niekedy nechali zasvietené svetlo, pretože sa vám nechcelo vstať a vypnúť ho? To poznáme. Tento typ osvetlenia môžete ovládať aj na diaľku za pomoci telefónu.

Ak máte záujem posunúť hranice šetrenia vďaka osvetleniu ešte ďalej, pouvažujte nad zámenou klasických svetelných vypínačov za vypínače s pohybovým senzorom. Táto technológia priebežne skenuje miestnosť a ak v nej nikto nie je, jednoducho zhasne svetlo.

smart home - remote outlets<

Počas dovolenky už nikdy nezabudnete nechať zapnuté spotrebiče. Fotografia: Hive Home

2. Dosiahnite viac za menej: elektrické zásuvky na diaľkové ovládanie

Vaše osvetlenie nie je to jediné, čo môžete ovládať na diaľku. Smart elektrické zásuvky so zabudovaným wifi ovládaním vám umožnia vypnúť akékoľvek zapojené zariadenie.

Možno si myslíte, že táto novinky vašu peňaženku veľmi neovplyvní. Avšak tieto elektrické zásuvky si zaslúžia svoje miesto aj vďaka náhode a zábudlivosti obyvateľov domu. Poznáte ten pocit: Odišli ste z domu, ale nezabudli ste vypnúť kávovar? Ak máte inštalovanú túto elektrickú zásuvku, jej vypnutie je hračka. V tomto prípade nielenže ušetríte peniaze a predídete zbytočnému míňaniu elektrickej energie, ale zachováte si aj zdravý rozum. Predstavte si že sa už pri nástupe do lietadla nemusíte báť že ste nechali zapnutú rúru!

smart home - thermostat

So smart termostatom Dosiahnete pohodlný domov a plnú peňaženku. Fotografia: Nest

3. Chráňte svoju peňaženku: smart termostat

Všeobecne existujú dva typy ľudí: Tí ktorí nastavia termostat raz a už nikdy sa ho nedotknú a tí, čo sa s ním neustále hrajú. V každom prípade môžete takto strácať peniaze. Aj keď by ste boli typ ktorí ho zabudne priebežne nastaviť, mali by ste ho zmeniť podľa meniaceho sa obdobia. Odbor energetiky odporúča 68 stupňov Fahrenheita v lete (20 ℃ ) a 78 stupňov v zime (25,5℃ ). Ak svoj termostat neustále meníte, môžete to prehnať a to vás môže stáť nemalé peniaze.

Našťastie s pomocou technológie môžete maximalizovať svoje úspory a minimalizovať čas, ktorý strávite pred touto malou skrinkou pripevnenou na stene. Môžete naprogramovať smart termostat a a upraviť si teplotu počas dňa a celej sezóny tak, aby ste optimalizovali svoje úspory. Niektoré z nich vám môžu dokonca aj poradiť aké úpravy sú potrebné.

Ak vám tieto informácie nestačili aby sme vo vás vzbudili zvedavosť, zavolajte firme, ktorá vám poskytuje elektrickú energiu. Mnoho poskytovateľov ponúka zľavy pre zákazníkov, ktorí sa zaujímajú o inštaláciu týchto energeticky výhodných zariadení. V skutočnosti, niektoré spoločnosti plne uhrádzajú cenu termostatu. Tomu hovoríme vylepšenie pre smart domov.

So smart vylepšeniami ušetrite peniaze aj námahu

Toto je len veľmi rýchly prehľad vylepšení pre smart domovy, ktoré vám pomôžu ušetriť peniaze. Vo svojom prieskume však nemusíte prestať. Spomenuli sme len niekoľko užitočných technologických noviniek, avšak zoznam ďalších sa neustále zväčšuje. Už ste niekedy skončili s troma litrami mlieka pretože ste si v obchode nemohli spomenúť či ho máte doma? Pomôcť vám môže smart chladnička. Máte obavy o bezpečnosť vášho domova? Na trhu existuje množstvo bezpečnostných noviniek, ktoré vám umožnia neustále pripojenie na kamerový systém vo vašom dome prostredníctvom telefónu. Nech už máte akékoľvek ťažkosti v každodennom živote, vylepšenia pre smart dom vám pomôžu míňať menej a robiť menej.

Aké smart vylepšenia ste realizovali vy vo vašom vlastnom domove? Uľahčili vám život? Radi by sme o tom od vás počuli, zanechajte nám komentár nižšie.

ZDROJ: Freshome