4 Jednoduché spôsoby ako využiť tapetu v spálni a dosiahnuť nový vzhľad

Mnoho ľudí sa už pokúsilo oživiť svoju spálňu za pomoci tapety, avšak len zopár z nich dokázalo maximálne využiť potenciál tohto materiálu. Tapetu by sme nemali využívať len na to, aby sme zakryli bielu stenu. Namiesto toho by tapeta mala zohrávať hlavnú rolu pri stanovení celkového dizajnu miestnosti.

Z toho dôvodu vám prinášame niekoľko nových a jednoduchých spôsobov ako využiť tapetu v priestore spálne. Pozrite si, ktorý z nami navrhovaných nápadov by sa najviac hodil k dizajnu vašej spálne. S trochou šťastia sa stane tapeta najobľúbenejším prvkom celej miestnosti.

wallpaper in a bedroom

Dovoľte tapete stanoviť farebnú paletu miestnosti. Fotografia: Photographee.eu/Shutterstock

Stanovte si farebnú paletu

Jedným zo spôsobov ako využiť tapetu v spálni je stanoviť si farebnú paletu celého projektu. Ako príklad si vezmite fotografiu vyššie, kde máte možnosť vidieť monochromatickú farebnú paletu. V tomto prípade všetko, počnúc od tapety cez prikrývky a posteľnú bielizeň až po ozdobné vankúše, vytvára jednotný celok.

Ak si zvolíte tento prístup, kľúčom k úspechu je vybrať si na začiatku tapetu, ktorá sa vám skutočne páči. Následne môžete na základe toho navrhnúť zvyšok miestnosti. V prípade že je to možné, vyberte si motív ktorý sa vám páči najviac. Majte pri tom na pamäti, že na veľkosti vzoru skutočne záleží. Jeho veľkosť by mala korešpondovať s rozmermi miestnosti, čím väčšia miestnosť, tým väčší vzor môžete použiť a naopak.

accent

Využite tapetu na vytvorenie pútavej zvýrazňujúcej steny: Fotografia: Photographee.eu/Shutterstock

Vytvorte zvýrazňujúcu stenu

Keďže tapeta zvykne udávať celkový štýl dizajnu, je úplne prirodzené využiť ju na vytvorenie zvýrazňujúcej steny. Úlohou zvýrazňujúcich stien je upútať pozornosť, takže toto je miesto, kde by ste mali využiť najväčšie vzory a najodvážnejšie farby. Nebojte sa a pustite uzdu svojej fantázii.

V tomto prípade je najdôležitejšie vziať do úvahy umiestnenie tapety. V ideálnom prípade zvýrazňujúca stena zdôrazňuje centrálny bod pozornosti v miestnosti a okamžite upúta pozornosť návštevníka. V prípade spálne to najčastejšie znamená vybrať si stenu za čelom postele. V niektorých prípadoch, ako to máte možnosť vidieť na fotografii vyššie, je možné urobiť aj výnimku. Najmä ak ste si vybrali tapetu s námetom maľby.

headboard

Ak nemáte čelo postele, vytvorte si ho za pomoci tapety. Fotografia: Photographee.eu/Shutterstock

Vytvorte provizórne čelo postele

Povedzme si pravdu, nábytok zvykne byť dosť drahý. Ak sa necítite na investíciu v podobe kvalitného čela postele, tapeta pre vás môže predstavovať pomerne finančne nenáročné riešenie. Rolka tapety vás bude stáť len zopár centov a navyše si môžete vybrať so širokej ponuky vzorov a farieb presne to, čo vyhovuje vášmu vkusu.

V tomto prípade bude vaším najväčším problémom samotná aplikácia tapety. V prvom rade budete potrebovať správne rozmery tapety. Čo sa veľkosti týka, tapeta by mala byť o niečo väčšia ako je šírka vašej postele. Vo všeobecnosti platí, že by sme mali po stranách nechať 5-8 cm okraj. Ďalším problémom je jej umiestnenie. Snažte sa tapetu umiestniť na stenu, ktorá má hladký povrch bez poškodení a škár. Vďaka tomu sa vyhnete možným vzdušným bublinám pri jej aplikovaní.

Ak bývate v podnájme a nechcete si robiť starosti s odstraňovaním tapety až sa budete sťahovať, nemusíte mať obavy. Stále môžete využiť túto možnosť. Stačí si zakúpiť odstrániteľnú tapetu.

texture

Využite tapetu aby ste obohatili interiér o textúru. Fotografia: 2M media/Shutterstock

Pridajte textúru

V neposlednom prípade môžete tapetu využiť na obohatenie miestnosti o textúru. Majte na pamäti, že pod textúrou chápeme to, ako niečo vizuálne pôsobí na dotyk. Využitie rôznorodých textúr v miestnosti predstavuje jeden z hlavných princípov interiérového dizajnu, nakoľko textúra pridáva miestnosti na zaujímavosti.

Bez ohľadu na použitý vzor, vaša tapeta bude disponovať istou textúrou. Tá je čiastočne ovplyvnená použitými materiálmi. Na umocnenie pocitu textúry si môžete vybrať tapetu s drsne vyzerajúcim vzorom, ako máte možnosť vidieť na fotografii vyššie.

V tomto prípade odporúčame vyberať vzory inšpirované prírodnými materiálmi. Prírodou inšpirované vzory ako sú drevo a kameň predstavujú najnovší trend a dobre vám poslúžia aj pri vytvorení domova, ktorý bude vyzerať moderne a unikátne zároveň.

ZDROJ: Freshome