4 jednoduché vylepšenia kuchyne, ktoré stihnete realizovať za víkend

Majitelia nehnuteľností pozor: Nedávny prieskum realizovaný časopisom Remodeling Magazine priniesol neočakávané novinky týkajúce sa populárnych vylepšení domácnosti. Zistilo sa, že vylepšenia kuchyne nezískavajú rovnakú návratnosť investícií ako v minulosti. Vzhľadom na túto skutočnosť navrhujeme, aby ste namiesto míňania množstva financií na kompletnú rekonštrukciu kuchyne radšej vybrali niekoľko šikovne zvolených kuchynských vylepšení.

Pokiaľ ide o to na čo je najlepšie sa zamerať, nemajte obavy. Nižšie uvádzame zoznam štyroch vylepšení, ktoré dokážete zrealizovať za víkend alebo aj skôr. Prečítajte si ich a postupne sa do nich pustite. Vo chvíli keď s nimi budete hotoví, vaša kuchyňa bude mať úplne nový vzhľad a len za zlomok nákladov.

painted cabinets

Natrite kuchynské skrinky novou farbou

Ubehla od posledného vylepšenia kuchyne dlhšia doba? Zdá sa vám že povrch kuchynských skriniek je staromódny? Začínate si na nich všímať škrabance a odreniny? Ak áno, možno nastal čas oživiť vzhľad skriniek novým farebným náterom. Aj keď sú neutrálne odtiene farieb nadčasové, pouvažujte nad tým zájsť ešte ďalej a využiť tohoročný trend odvážnych dvojfarebných kuchynských skriniek.

Kľúčom k úspešnému rýchlemu zvládnutiu tohto projektu je jeho organizácia. Na začiatku si označte dvierka a zásuvky číslami, aby ste vedeli kam presne patria. Potom ich odmontujte, očistite a odstráňte akúkoľvek mastnotu a špinu. Odstráňte lak a farbu a následne ich ošetrite niekoľkými nátermi rýchloschnúceho náteru a farby.

hardware

Zmeňte zariadenie

Ak je pre vás momentálne natieranie skriniek príliš náročný projekt, môžete svojej kuchyni dopriať vylepšenie v podobe výmeny zariadenia. Zamerajte sa na modernú povrchovú úpravu a vhodný tvar. Ak keď mnohí sú názoru že zlato zažíva návrat do módy, ak zvolíte minimalizmus v podobe chrómu alebo lešteného niklu, určite neurobíte chybu.

Čo sa týka náročnosti, tento projekt je v celku jednoduchý. Po tom čo kúpite nové zariadenie, to staré môžete odstrániť sa pomoci skrutkovača. Posúďte či diery, ktoré po ňom ostali budú vyhovovať umiestneniu toho nového a zvyšné diery zaplňte rovnako sfarbeným tmelom. Ak je to potrebné, vyvŕtajte nové diery a priskrutkujte nové zariadenie na správne miesto.

pendant lights

Pridajte závesné svetlá

V minulosti sme už hovorili o dôležitosti rôzneho osvetlenia, avšak v kuchyni je obzvlášť dôležité. Keď pracujete s nožmi, potrebujete vidieť presne čo robíte a pridanie niekoľkých závesných svetiel je praktickým a zároveň štýlovým spôsobom ako to dosiahnuť.

Väčšina závesných svetiel obsahuje v balení aj príslušenstvo na zavesenie, vďaka čomu sa predchádzajúci luster dá jednoducho nahradiť. Proces začnite vypnutím elektriny v príslušnej časti. Následne odskrutkujte kryt na pôvodnom lustri a odpojte káble. Potom môžete odstrániť samotný luster. Nakoniec postupujte podľa inštrukcií, ktoré sú súčasťou príslušenstva na zavesenie vášho nového lustra, aby ste ho bezpečne upevnili.

backsplash

Dajte stene za umývadlom nový vzhľad

Stena za umývadlom je bezpochyby najštýlovejšou časťou vašej kuchyne. Tento dizajnový prvok môže byť zameraný viac na vzhľad než na praktický účel, takže máte príležitosť využiť svoju kreativitu. S tým na mysli, od poslednej renovácie kuchyne ubehla už dlhšia doba a možno práve nastal čas na zmenu. Našťastie na to aby ste to dokázali nemusíte najímať špecialistu.

V súčasnosti si v akomkoľvek obchode s domácimi potrebami môžete zakúpiť súpravy na lepenie. Kľúčom k tomuto projektu je plánovanie. Pred nákupom si odmerajte priestor, ktorý chcete zmeniť, aby ste kúpili dostatočné množstvo materiálu. Až sa dostanete domov, pred tým než začnete pracovať s lepidlom si rozmiestnite pred sebou jednotlivé časti, aby ste zistili, či je potrebné urobiť nejaké dodatočné úpravy a aby do seba dobre zapadli.

kitchen upgrades

Trendy roku 2018 ukazujú, že kompletná rekonštrukcia kuchyne nemusí by vhodným riešením. Finančne výhodnejším riešeím je investovať do niekoľkých kuchynských vylepšení, ktoré dodajú vášmu priestoru nový vylepšený vzhľad. Za týmto účelom sme vám predstavili štyri jednoduché vylepšenia, na ktorých realizáciu potrebujete len jeden víkend. Majte ich na mysli až budete pripravení dodať vášmu priestoru nový vzhľad.

Aký je váš názor na tieto jednoduché vylepšenia? Pridáte si ich do svojho zoznamu úprav? O svoje názory sa môžete môžete podeliť v komentári.

ZDROJ: Freshome