4 Otázky ktoré by ste si mali položiť pred rekonštrukciou

 

Začať nový projekt rekonštrukcie môže na každého pôsobiť ohromujúco. Koniec koncov pri rekonštrukcii je potrebné brať do úvahy toľko detailov, že môže byť skutočne obtiažne vedieť kde začať a keď máte stanoviť ako má finálny výsledok vyzerať. Práve z toho dôvodu vám prinášame štyri otázky, ktoré by ste si mali položiť pred tým, než sa pustíte do svojho projektu rekonštrukcie. Využite ich na stanovanie základnej osnovy vašej rekonštrukcie.

Čo by ste na svojom priestore chceli zmeniť?

 

Pred tým než začnete s rekonštrukciou by ste mali mať v mysli konečnú víziu, ako by mal výsledok vyzerať. Pri jej návrhu by ste v prvom rade mali určiť čo vám na súčasnom priestore prekáža. Ako príklad možno vo svojej kuchyni nemáte dostatok pracovného miesta pre seba a pre svojho partnera ak chcete spolu variť, alebo vo vašej nemáte kúpeľni nemáte dosť miesta na všetku kozmetiku a toaletné potreby.

Následne si predstavte čo by ste tu namiesto toho chceli vidieť. Možno ste vždy snívali o väčšom kuchynskom ostrovčeku, kde by ste mohli variť a zároveň zabávať hostí, alebo ste vždy chceli zabudované skrinky, kam si môžete odložiť všetky vaše veci.

Čo sa vám na vašom súčasnom priestore páči?

 

Ako ďalší krok by ste mali porozmýšľať na tým, čo sa vám na súčasnom priestore páči. To vám pomôže určiť čo si ponechať aj počas rekonštrukcie. Okrem toho budete mať predstavu o tom, aký veľký rozpočet budete potrebovať. Rekonštrukcia kúpeľne kde len vymeníte zrkadlo a zameníte doplnky si bude vyžadovať úplne iné náklady ako v prípade, keby ste ju zväčšovali alebo menili jej dispozíciu.

Vďaka tomuto kroku sa budete vedieť rozhodnúť, či budete potrebovať pomoc. Ak realizujete veľké zmeny, pravdepodobne si na to najmete stavebnú firmu, ale ak plánujete len niekoľko malých úprav, možno ich zvládnete aj sami. Pri hodnotení aký je rozsah potrebných prác zaujmite realistický pohľad, aby ste určili v akej miere ich zvládnete realizovať sami a koľko finančných prostriedkov ste ochotní zaplatiť robotníkom za prácu.

Čo si reálne môžete finančne dovoliť?

V nasledujúcom kroku by ste mali dať dokopy rozpočet. Začnite tým, že sa pozriete na to, ako plánujete za tento projekt zaplatiť. Využijete svoje ušetrené peniaze alebo plánujete túto rekonštrukciu uhradiť z pôžičky alebo úveru? Následne sa sústreďte na to, aké sú očakávané reálne náklady na rekonštrukciu. Či už finálna suma je určená bankou ako je schválený úver, alebo si ju vypočítate sami, uistite sa že ju budete môcť dodržať ako absolútne maximum.

Keďže sa musíte držať stanoveného rozpočtu, vaším najlepším nástrojom je byť konkrétny. Čím viac detailov môžete stavbyvedúcemu poskytnúť ohľadom toho aký výsledok rekonštrukcie očakávate, tým presnejšie dokáže odhadnúť očakávané náklady. V ideálnom prípade je vašim cieľom byť natoľko konkrétny, že rozdiel v odhade jednotlivých stavebných firiem budú predstavovať len cena práce a poplatky.

Aký je váš osobný štýl?

 

Ako poslednú vec je potrebné stanoviť aký je váš vkus týkajúci sa štýlov v interiérovom dizajne. To vám pomôže rozhodnúť sa ako by mal výsledok vašej rekonštrukcie vyzerať ako aj to, aké produkty chcete pri jej realizácii využiť. Špecifikácia takýchto rozhodnutí je nesmierne dôležitá pri realizácii projektu.

Ak nemáte určený svoj osobný štýl, môžete začať práve tu. Tieto otázky vám pomôžu identifikovať to, čo je pre vás atraktívne. Až budete mať istú predstavu, môžete sa zamerať na stránky ako je Bighome aby ste získali inšpiráciu a začali meniť svoju víziu na skutočnosť.