40 spálni s ozdobnými baldachýnovými posteľami

V minulosti pridávali bohatí ľudia svoje baldachýnové postele do záveti, aby si ich milovaní mohli užívať ríšu snov a aby ich postele mohli obdivovať budúce generácie. V súčas

nosti si môžeme užívať tieto výdobytky minulosti a prispieť histórii našimi vlastnými dizajnmi tejto fascinujúcej postele.

Bohatí či nie, všetci snívame

Baldachýnová posteľ bola pôvodne postavená ako funkčná časť nábytku, no neskôr sa stala plátnom, z ktorého sa vytvárajú inšpirujúce dizajny v rozličných luxusných rezidenciách. Od postelí so štyrmi závesmi, ktoré udržiavajú teplo vo vnútri a hluk vonku, až po postele bohatých, tento veľmi jednoduchý posteľný dizajn zaznamenal návrat do súčasného interiérového dizajnu.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (1)

No mali by sme sa vrátiť do reality. Leto je preč a my sa rútime do zimného obdobia. Preto by sme mali vonkajšie baldachýnové postele odložiť a vrátiť sa k útulným posteliam vo vašej spálni. Páperové postele mávali podobu vriec bez rámu, ktoré sa museli perím napĺňať každé ráno. V súčasnosti si vychutnávame jemné ale pevné matrace s luxusnými prestieradlami pod sviežimi baldachýnmi.

canopy beds (2)

Súčasný dizajn je ukrytý v detailoch. Pre veselý vzhľad, vyberte si otvorenú baldachýnovú posteľ, ktorá vám bude ladiť s veľkými oknami. Týmto spôsobom sa vám svetlo dostane do každého rohu vašej izby, tak ako na obrázku vyššie. Návrh je od Cleare Interiors.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (3)

Od kráľovskej zastávky k cestovnej inšpirácii

Inšpirácia pochádza odvšade. Dizajnéri sa pohrali s textúrami a materiálmi a vytvorili krásny, bohémsky luxus v hoteli San Giorgio Hotel v Mykonos, tak ako môžete vidieť na obrázku vyššie. Tento hotel je súčasťou Design Hotels a víta hostí sviežimi baldachýnovými posteľami, aby ste si dokonale užili teplé grécke počasie a nechali sa inšpirovať.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (5)

Existuje mnoho spôsobov ako vytvoriť krásnu posteľ so závesom a užívať si pokojné noci. Povinnosťou je v tomto prípade spraviť posteľ stredobodom vašej izby.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (4)

Na obrázku vyššie môžete vidieť ako ďaleko sme zašli v navrhovaní luxusných spální, ktorých hlavným prvkom je baldachýnová posteľ. Sme si istí, že sa vám bude páčiť posteľ rezidencie La Quinta od Willetts Design and Associates.

Návrat konceptu baldachýnovej postele

With a vertical column in each corner, the structure of oak beds in the 1600s was supporting a rectangular panel. Variations on this original theme range from imposing solid wood canopy beds with curtains draped across the rectangular frame to stunning wrought iron beds with luminous, breezy curtains.

Štruktúra dubových postelí v rokoch 1600 bola podopieraná obdĺžnikovým panelom a vertikálnych stĺpom v každom rohu. Variácie na tento pôvodný koncept v súčasnosti siahajú od veľkolepých baldachýnových postelí z masívneho dreva a so závesmi, ktoré sú upevnené na obdĺžnikovom ráme až po krásne opracované železné postele s jasnými a sviežimi závesmi.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (6)

Táto spálňa navrhnutá Echelon Custom Homesom ukazuje návrat železných baldachýnov. Štvorstranné železné postele so zdvihom na vrchu pripomínajú korunu a okamžite ma vezmú na cestu do rozprávok z detstva.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (7)

Roztomilé baldachýnové postele pre malé princezné

Ak vaša malá princezná bude mať rozprávkovú spálňu, prečo sa do toho nepustiť naplno a nenavrhnúť jej luxusnú súkromnú posteľ ako Silk Damask Room od AFK Furniture?

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (10)

Otvorené baldachýnové postele pre viac svetla

Nadčasové dizajny sú plné jednoduchosti a táto nádherná práca od Peggy Del Rosario je jednoznačným kandidátom. Z farieb a svetla vyžarujú skvelé vibrácie, ktoré znásobujú pocit pokoja. Kovový rám sa krásne vyníma pod nakloneným stropom, a tým sa podkrovie zrazu stane obľúbeným miestom v dome.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (11)

Ak vidíte baldachýnovú posteľ ako miesto, kde by ste si radi vychutnali skvelý spánok, dizajnérka Susan Jamieson vytvorila skvelú kombináciu modrej, šedej, krémovej a zlatej a na záver zvolila zlatú baldachýnovú posteľ s luxusným matracom Savoir.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (12)

Maison baldachýnová posteľ z Pottery Barn Teen (obrázok vyššie) má štýlový železný rám s hladkými oblúkmi a ostrými uhlami. Otvorený baldachýn môže byť dozdobený závesmi, no môžete ho nechať tak ako je a bude stále krásny.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (13)

Otvorený baldachýn so vzorovanou tapetou v pozadí prináša šancu vytvoriť eklektickú spálňu tak ako na fotografii od Miles Redd.

canopy beds (1)

Ak sa rozhodujete či chcete zložitú, opracovanú, gotickú baldachýnový posteľ alebo princeznovskú prikrývku v jemnej ružovej farbe, dizajnéri pracujú na nových spôsoboch ako vytvoriť tento klasický posteľný dizajn.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (8)

Korunové baldachýnové postele a kráľovská inšpirácia

V izbe, ktorú by si zaslúžila aj princezná, dekadentné ženské baldachýnové postele odzrkadľujú najjemnejšiu verziu baldachýnu od talianskej spoločnosti Giusti Portos. Ukradne srdce každému, kto kedysi veril, že rozprávky sú naozajstné.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (9)

Skulptúrne opracované baldachýnové postele vyzerajú skvelo v ozajstnom živote, tak ako aj v interpretácii krásneho bytu v Petrohrade od Antona Valieva.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (14)

Exotické odkazy, ktoré vám dovnútra vnesú prírodu

Bohato zdobené baldachýnové postele pre kráľov sú neustálou inšpiráciou a pripomienkou, že zložito vyrezávané drevené rámy a stĺpy môžu stále dekorovať aj moderné domy. Ak použijete tmavé farby ako je čierna alebo fialová, vytvoríte vo vašej spálni romantickú atmosféru a vašu baldachýnovú posteľ to ešte viac zvýrazní.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (15)

Luxusná spálňa pre dievčatko vo veselých farbách

Spálňa Lucy Wasserstein, ktorá bola uverejnená vo Vogue spája svet fascinujúcich farieb a vzorov s realitou každodenného života. Živá a riasená posteľ v Garden Pattern tkanine od Hungry Palette tróni uprostred slnkom zaplavenej izby. Čo kedysi bývala posteľ pre bohatých dospelých ľudí, sa po rokoch stalo akousi vizuálnou uspávankou pre deti.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (16)

Ťažké materiály a sofistikovaný blahobyt

Možno natrafíte na hodváb, eben a pozlátka predtým, než pochopíte, že ste v prítomnosti luxusného nábytkového kúsku. Pôvabná baldachýnová posteľ na obrázku vyššie bola odfotografovaná na dizajnérskom panstve Anouska Hempel vo Wiltshire v Anglicku.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (17)

Nariasené postele v pokojných, slnkom zaplavených spálňach sú pripomienkou zámkov a obrázok vyššie je súčasť írskeho zámku, ktorý vlastní Rytier z Glinu - Desmond FitzGerald. Táto krásna spálňa bola uverejnená v knihe "The Irish Country House" od Jamesa Peilla, ktorým spoluautorom bol samotný Rytier. Spálňa evokuje súčasnú krásu, ale zároveň aj uchováva historické hodnoty.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (18)

Baldachýnové postele zmenia každú spálňu na kráľovskú komoru pokiaľ jej doprajete dostatok priestoru. V zámku je veľmi jednoduché dekorovať veľké spálne s krásnou baldachýnovou posteľou, ako tá, ktorá bola nájdená v barónskom Škótskom kaštieli - Inverlochy Castle Hotel.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (19)

Exotické inšpirácie taktiež používajú baldachýnové postele ako hlavné body. Tento Marokánsky spálňový dizajn prekvitá pod bohatými farbami a pôsobivým osvetlením. Textúry a vzory sa miešajú v úžasnom spálňovom dizajne.

Canopy-beds-For-the-Modern-Bedroom-Freshome-201-950x1376

Od kráľovstva k zábave

Willow Smith si užíva relax a spánok v jej Californskej spálni s exotickým dizajnom od Judith Lance. Železný, štvortyčový rám je prikrytý s baldachýnom zo vzorovaného hodvábu, ktorý siaha až nad posteľ a vytvára tak nádherný efekt.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (21)

Kreatívne baldachýnové postele pre rojkov

Od veľkej, tri metre širokej Great Bed of Ware postele, na ktorú sa zmestia štyri páry (ako bolo predvedené na Victoria and Albert Museum), až k minimalistickým dizajnom, ktoré vidíme dnes, naša fascinácia baldachýnovými posteľami prichádza v rôznych tvaroch a veľkostiach. K posteli môžu byť pridané aj plachty na vytvorenie ilúzie baldachýnu, čím zlomíte stereotyp spálňových dizajnov, presne tak ako to spravili Fabrizia Frezza Architecture na obrázku vyššie.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (22)

Malá, biela baldachýnová posteľ by bola perfektná pre dospievajúce dievča. Posteľ je dostatočne veľká nato, aby poskytovala komfort, ale zároveň malá, aby robila izbu útulnejšou. Ak ste hľadali spôsoby ako spraviť vašu spálňu väčšiu, Ronique vás privedie k tomu najlepšiemu výsledku.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (24)

Ďalším príkladom bielej baldachýnovej postele je tentokrát nadekorovanie celej spálne nabielo. Výsledným efektom bude sviežosť a pohodlie, perfektné pre noci, kedy ste úplne vyčerpaný a len dobrý spánok je jediná vec, ktorá vás môže zachrániť. Použiť jednu farbu (alebo žiadnej farby v tomto prípade) na dekorovanie postele je veľmi zložité, takže možno sa vám zíde pár tipov, keď budete dekorovať bielou farbou.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (23)

Ružové spálne nie sú len pre malé dievčatká. Obrázok vyššie dokazuje podstatu dobrého dizajnu a zahŕňa lesklú baldachýnovú posteľ bez závesov. Nemajte obavy, pretože závesy, ktoré sa rozprestierajú od podlahy až po strop, zdobia okná a vyrovnávajú celkový dizajn tohto Charleston domu od Angie Hranowsky.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (25)

Virginia baldachýnová posteľ od Ballard Design má pevný rám so zábradlím, ktoré poskytujú vzdušný dizajn. Posteľ ladí s tmavými stolíkmi po stranách postele a zvýrazňuje svoju siluetu v zmesi prírodných farieb s trochou fialovej.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (26)

Rustikálne detaily v moderných spálňach

Moderné rustikálne baldachýnové postele pokryté s nadýchanou bielou prikrývkou zvýrazňujú atmosféru. Flokati koberec, postranné drevené stoly a opakujúce sa dekorácie s konským motívom sú zaplavené prirodzeným svetlom, ktoré sa hrnie z asymetrického okna.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (27)

Predstavte si svetlom presvietenú izbu, kde sú modré drevené steny perfektným pozadím pre bielu baldachýnovú posteľ - Manosque posteľ - a rôzne odtiene fialovej v ukľudňujúcom účinku. Vyzerá ako tá posteľ na obrázku vyššie?

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (28)

Koľkí z vás snívali o baldachýnovej postli hneď vedľa krbu? Vianočné ráno by určite dostalo úplne iný nádych. Predstavujem si seba ako sa túlim v teplých ponožkách a s knihou v tejto nádhernej baldachýnovej posteli s bielymi vyšívanými závesmi, ktoré vybral dekoratérka Jackye Lanham pre tento Charleston domov.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (29)

Z portfólia Vacation Home Builders, Whispering Pines rezidencia vyniká svojou krásnou, veľkou spálňou. Táto baldachýnová posteľ s priehľadnými závesmi sa zdá byť ako by bola vyňatá zo sna. A naviac je zasadená akoby v drevenej klietke, ktorá určite upúta vašu pozornosť.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (30)

Luxusné prešívané čelá a svieže závesy

Všetci tajne túžime po tom ľahkom pocite ako sa vznášame v oblakoch, zatiaľ čo vzdušné závesy vejú v jemnom vánku. Predstavte si, že otvoríte svoje oči a uvidíte záves, ktorý tancuje v jemnom letnom vetre a vidieckom pozadí. Práve Jamie Scott Interiors sú zodpovední za Shenandoah Valley Horse Countryho spálňový dizajn.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (31)

Elegantné farby a moderné línie od Bolzan Lettiho Fuji modernej dvojitej baldachýnovej postele sú perfektné pre vzdušnú spálňu. Dekorácie by ste mali minimalizovať, čo pomôže vytvoriť sviežu atmosféru a zdôrazniť akúkoľvek farbu si už vyberiete z ich výberu. S veľkým prešívaným čelom a ladiacim závesom, táto fascinujúca baldachýnová posteľ je ľahko prispôsobiteľná vašej predstave.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (32)

V krásnom Toronte je rezidencia navrhnutá Heintzmanom Sanbornom, kde elegantná baldachýnová posteľ zdobí spálňu. Nemôžem spustiť zrak zo závesov, ktoré obklopujú lákavú posteľ, a spôsob, akým nedbalo visia po stranách postele.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (33)

Perfektne tlmená paleta farieb si zaslúži dokonalú baldachýnovú posteľ. Interiérový dizajnér Jackye Lanham zvolila železnú baldachýnovú posteľ, aby vyvážila jemnú eleganciu priestoru.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (34)

Tkané textúry a priesvitné závesy

Exotická kombinácia rovných čiar a tkaných textúr, presahujúce priesvitné závesy a teplé osvetlenie - toto je recept na okúzľujúcu kombináciu štýlov. Existujú návody ako si ušiť závesy pre baldachýnové postele, takže ak máte radi DIY, nájdite si perfektnú, starú baldachýnovú posteľ a vráťte jej život moderným pôvabom.

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Od štvorhranných postelí až k sofistikovaným baldachýnovým posteliam s priesvitnými závesmi, všetky tieto postele majú kráľovskú reputáciu. Romantika je vítaná v tejto krásnej spálni s vintage dekorom, ktorá zahŕňa krištáľový luster. Určite si svoj vlastný dekoratívny štýl a vyberte si baldachýnovú posteľ presne pre vaše potreby a želania, či už je to vintage, moderná alebo rustikálna.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (36)

Ananásový vzor vyrezaný na nohe z tvrdého dreva baldachýnovej postele Royal Kahala Diamond Head Canopy Bed od Tommy Bahama Home/Lexington Home Brands evokuje svoju exotickú povahu, zatiaľ čo odnímateľný rám s nastaviteľnými nohami dokáže prispôsobiť posteľ vašim predstavám.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (37)

Hra s detailami v spálni

Na stenu nad posteľou môžete zavesiť maľby a fotografie. Tento byt je živým dôkazom toho, ako dokáže baldachýnová posteľ priniesť ten pôvabný pocit komfortu vysoko nad oblakmi, aj keď sa nachádzate v meste.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (38)

Inšpirované vidiekom

Táto Toskánska vila od JMA Inerior Decoration vzbudzuje našu kreativitu s jej príjemným mixom farieb. Fialová, zelená a zelená spolu perfektne ladia a vytvárajú teplý a prívetivý spálňový dizajn. Pod fialovým stropom tróni krásna baldachýnová posteľ.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (39)

Výhodou detskej izby je, že dekoračná téma sa opakuje, ako napríklad dve jemne sfarbené baldachýnové postele, odzrkadľujúce jedna druhú v pokojnom prostredí. Na obrázku vyššie je jeden z výtvorov Jackye Lenham. Táto spálňa kombinuje obliečky s kvetovanými vzorom, s dekoratívnymi mušľami, ktorá núti moja myseľ uniknúť od baldachýnov k plachetniciam.

Canopy beds For the Modern Bedroom Freshome (40)

Spálne pre väčšie deti s krásnymi terasami môžu byť dozdobené s dvomi baldachýnovými posteľami, čím vdýchnete priestoru život. Tento obrázok vyššie je z krásnej Montecito rezidencie, ktorá bola na predaj cez Sotheby's. Vysoké baldachýnové postele s krásnymi a spletitými čelami sa môžu stať hlavným bodom v spálni.

Ako môžete vidieť, existuje veľa spôsobom, akými môže baldachýnova posteľ dekorovať vašu spálňu. Odzrkadľujú nálady a charaktery a pomáhajú vám vytvárať sny každú noc, takže si vyberajte dôkladne a užite si svoj spánok.


zdroj: freshome