45 nápadov pre posteľné čelá, ktoré vylepšia dizajn spálne

Skvelé námety pre zadné čelo postele dokážu úplne zmeniť vzhľad vašej spálne. Ak nám neveríte, pozrite sa na galériu 25 kreatívnych dizajnov nižšie. Ale najskôr si vychutnajte podobné Freshome príspevky, ako tieto spálňové dizajny, ktoré prevalcujú váš svet, spálne s výhľadom na oceán a nakoniec trochu Škandinávskej inšpirácie. Teraz, keď sme upútali vašu pozornosť, poďme sa viac baviť o vyššie spomínanej téme. Ako pravdepodobne viete, zadné čelá postelí sú dostupné v rôznych veľkostiach a materiáloch. Môžete si kúpiť jednoduché, pripravené na používanie, ktoré budú ladiť s vašou posteľou, alebo môžete improvizovať a vytvoriť si čelo, ktoré vezme level originality vašej spálne až do neba!

Nemáte dostatok miesta pre knihy? Uschovajte si ich blízko vašej postele a vytvorte si veľmi....inteligentné posteľné čelo. Alebo otvorte knihy a zaveste ich na stenu, aby ste mali jednoduchý prístup k akémukoľvek slávnemu citátu. Zrkadlá, tapety, panely zo starého dreva, akvárium a dokonca lyže. Neexistujú žiadne limity, keď sa rozhodnete vytvoriť si vaše perfektné posteľné čelo. Pokiaľ váš partner nie fanúšikom extravagantných spáľňových čŕt, určite by ste sa spolu mali najskôr porozprávať. Od tradičných až k moderným, námety pre posteľné čelá nižšie vás prekvapia a inšpirujú. Ako zvyčajne, nechajte nám komentár a povedzte, ktorý námet je váš obľúbený.

Posteľné čelá z recyklovaných predmetov

design-every-day

Ak máte nízky rozpočet, čelá z recyklovaných materiálov sú najoriginálnejšou a najmenej drahou voľbou. Medzi tieto materiály patrí napríklad:

- stena kníh

- záchranné drevené dosky

- zvyšky z drevenej podlahy

- bambusové tyčky

- staré dvere

Aby ste vytvorili elegantnejší a súčasný vzhľad, skúste zbrúsiť a zľahka vybieliť drevené laty tak, aby nepôsobili príliš drsne, špinavo a rustikálne.

Aby ste docielili ešte lepší vzhľad, skúste čelo vysadiť, čím docielite asymetrický efekt tak ako na obrázku nižšie

wood-slats

Nábytok ako posteľné čelá

Vezmite nábytok alebo iné predmety vo vašom dobe, vdýchnite im nový život a premeňte na posteľné čelo. Medzi tento nábytok patrí napríklad:

Voľne položený nábytok ako posteľné čelo

furniture

Ak máte dostatok priestoru, položte si do izby komodu, skrinku alebo stôl s dostatkom priestoru na otvorenie zásuviek. Zadná časť tohto nábytku vám bude slúžiť ako posteľné čelo. Najlepšou vecou je, že na komodu môžete položiť lampu alebo iné predmety, ktoré budu ponad vás svietiť zatiaľ čo čítate. Ak je vaša komoda nedokončená, namaľujte ju alebo prelepte tapetou

Koberec ako posteľné čelo

tasselsinteriors-rug-wall

Zaveste na vašu stenu koberec, a tým dodáte vašej spálni jemnejšiu textúru. Štandardný koberec o veľkosti 1,5 x 2,4 metra je dosť široký nato, aby vystačil matracu o šírke 1,5 metra. S Indickým kobercom dhurrie (obrázok vyššie) sa veľmi ľahko pracuje, pretože je ľahký a tenký.

Predeľovač priestoru ako posteľné čelo

screen

Nájdite si jedinečný nástenný panel alebo predeľovač priestoru a zaveste ich ako posteľné čelo. Plenty s geometrickými tvarmi alebo predeľovače priestoru vytvoria ten najmodernejší vzhľad. Pre extra kontrast, odstráňte z plenty zadnú, papierovú časť a namaľujte rám vo farbe, ktoré ladí s dekorom vašej spálne.

Látkové čelá

Existuje veľa spôsobov, vďaka ktorým si vytvoríte čelo k látky. Existuje veľa jednoduchých spôsobov ako dodať vášmu čelu perfektný vzhľad:

Čelá z látkových panelov

fab-panel

Odrežte tenký drevený panel v želanej veľkosti, nalepte naň penu a zabaľte predok do tkaniny a tkaninu na zadnej časti pripevnite. Medzi súčasné motívy patria dlhé čelá, ktoré nielen orámujú nielen vašu posteľ ale aj váš nočný stolík, tak ako na obrázku vyššie

Úzke vertikálne latkové panely ako posteľné čelo

runner board

Ďalším netradičným spôsobom ako vytvoriť štýlové a moderné čelo je použitím panelov v netradičnom štýle. Zaveste panely vertikálnej polohy namiesto horizontálne. Dajte dohromady dva vertikálne panely a vytvorte medzi nimi medzeru.

Dizajn na obrázku vyššie je nielen odlišný, ale úplne zmení vzhľad postele. Pásiky môžete kedykoľvek odstrániť a nahradiť ich novými, tak aby vám pasovali k vašej posteľnej bielizni.

Čelá z látkovej mozaiky

mosaic

Kúpte si hrubú penu o hrúbke približne 5 - 12 cm. Nechajte si ju nastrihať na štvorce alebo obdĺžniky. Zabaľte každý panel do látky a pripevnite na stenu pomocou závesných pásikov Command, ktoré sa dajú jednoducho odstrániť. Pre jedinečný vzhľad, použite tvary rôznych veľkostí a farieb a vytvorte si tak mozaikové čelo podľa vašich predstáv.

Trojdimenzionálne tkaninové čelo

dwell-noordeinde-master

Vezmite kartónové škatule a panely rôznych veľkostí, "darčekovo" ich zabaľte do vašej obľúbenej látky a zaveste ich pomocou závesných pásikov Command, čím vytvoríte trojdimenzionálne čelo, tak ako čelo zabalené do Indického hodvábu ako na obrázku vyššie.

Rohové tkaninové čelo

corner bed

Ak máte vašu posteľ v rohu, zvoľte nízkoprofilové čelo pre obe steny, čím vytvoríte rohové čelo. Pre elegantný a upravený vzhľad, tak ako izba na obrázku vyššie, pridajte modernú posteľnú sukňu v rovnakej látke ako je vaša posteľ.

Umelecké posteľné čelá

Vďaka nasledovným nápadom si vytvorte si čelo, ktoré je výrazné a umelecké . Ak chcete vašej posteli dodať moderný vzhľad, začnite vo veľkom. To znamená, že by ste mali postaviť vaše čelo až k stropu alebo použiť nadmerne veľkú maľbu.

Umelecké dielo ako posteľné čelo

canvas-hermit

Nástenná maľba alebo kresba môže byť skvelým posteľným čelom. Ak chcete jemnejší, namaľujte alebo vytlačte váš obraz na veľké plátno, pripevnite ho na rám a vyplňte jeho zadnú časť čím vytvoríte vaše vlastné, čalúnené čelo

Umelecká koláž ako čelo

Modern bedroom. 3D render. Exclusive design.

Moderná spálňa. 3D efekt. Exkluzívny dizajn

Použite kolekciu menších, v obchode zakúpených umeleckých plátien na vytvorenie umeleckého čela ako z galérie. Namaľujte ich v lesklej alebo polomatnej farbe čím dosiahnete moderný vzhľad, tak ako spálňa na obrázku nižšie. Môžete taktiež použiť recyklované kartónové krabice ak sú plátna príliš drahé. Namaľujte bočné strany v kontrastnej farbe čím pridáte ďalšiu dimenziu.

Vankúšové čelo

pillow-head-2

Našim posledným tipom je vziať vankúše z vašej postele a pripevniť ich na stenu. Pre jedinečný vzhľad, zaveste na stenu súpravu vankúšov a tak budete v noci spať štýlovo a dobre. Nižšie nájdete niekoľko nápadov na posteľné čelá, ktoré by ste mali určite zvážiť.

35 Cool Headboard Ideas To Improve Your Bedroom Designzdroj: freshome