5 Jednoduchých spôsobov ako uplatniť trendy interiérneho dizajnu roku 2019

S nadchádzajúcim novým rokom sa tešíme na nové trendy v dizajne. Pritom v roku 2019 na nás čakajú skutočne úžasné novinky. Interiéroví dizajnéri sa zúčastňovali diskusií týkajúcich sa populárnych trendov roku 2019 posledných 6 mesiacov. Výsledkom sú trendy, ktoré zahŕňajú bohaté farby, šikovné využitie priestoru, elegantný nábytok a sústredenie pozornosti na ekologicky orientované riešenia. Predstava ako tieto trendy uplatňujete aj doma môže pôsobiť zastrašujúco, avšak v tomto článku vám ukážeme niekoľko jednoduchých spôsobov, ako môžu tieto nové trendy v interiérovom dizajne vylepšiť váš priestor.

Farby roka

Jednou z vecí, na ktoré sa v rámci dizajnových trendov tešíme najviac sú rôzne farby roka. Zdá sa, ako keby všetky väčšie spoločnosti s farbami mali svoju predstavu, čo bude v nadchádzajúcom roku veľkým hitom. S toľkými možnosťami, ako je napríklad farba Blueprint od spoločnosti Behr máte široký výber ako držať krok s trendmi.

Za účelom jednoduchého využitia nových farieb možno budete mať záujem využiť tieto odtiene pri výbere ozdobných vankúšov, prikrývok alebo ju využiť pri natretí zvýrazňujúcej steny. Môžete sa dokonca pokúsiť jednoducho natrieť touto farbou váš strop.

Predstavujeme vám niekoľko farieb roka 2019:

2019 Interior Design Trends Blueprint Color

Farba roka 2019 od spoločnosti Behr – Blueprint S470-5

2019 Interior Design Trends Clay Color

Farba roka 2019 od spoločnosti Sherwin-Williams – Cavern Clay SW 7701

2019 Interior Design Trends Night Watch Color

Farba roka 2019 od spoločnosti PPG – Night Watch PPG 1145-7

Ak sa plne spoliehate na farebnú inšpiráciu, určite si budete chcieť pozrieť stránku spoločnosti PANTONEVIEW home + interiors 2019, ktorá sa zameriava na odvážnu farebnú paletu s názvom CRAVINGS, ktorá je inšpirovaná gastronómiou alebo na paletu teplých farieb CLASSICO.

2019 Interior Design Trends Boho Style

Ak máte záujem o umelecky ladený interiér, môžete využiť trendový vzhľad boho. Fotografia: Breeze Giannasio

Boho vzhľad sa opäť vracia

Štýl boho nikdy v skutočnosti nevyšiel z módy. Predstavuje obľúbený štýl majiteľov domov, ktorí milujú výrazné farby, umelecký štýl a slobodomyseľné témy. V roku 2019 tento štýl oslavuje veľký návrat do trendov interiérového dizajnu. Ak ste hľadali nový vzhľad pre svoj domov, ktorý by bol trendový, boho štýl môže byť vaším riešením. Vďaka širokej ponuke boho produktov na trhu ako sú koberčeky, štýlové vankúše a nástenné umenie nebolo nikdy jednoduchšie dosiahnuť tento štýl.

Ak nemáte záujem o plný boho vzhľad, mohli by ste zvážiť štýl Haute Bohemian. Tento štýl sa zameriava na dosiahnutie vzhľadu vyššej spoločnosti a kultivovanej atmosféry, ktorú môžete nájsť aj v domoch výtvarných znalcov. Ďalšou možnosťou pre vás predstavuje štýl boho chic.

2019 Interior Design Trends Small Spaces

Čím ďalej tým viac sa stretávame s malými priestormi, takže ich šikovné využitie je dôležitejšie než kedykoľvek predtým. Fotografia: Ikea

Dômyselne riešené malé priestory

Vstúpte do obchodného domu Ikea a uvidíte, ako dokážu v budúcnosti dizajnéri využiť aj malé priestory. Tento interiérový trend nezmizne ani v roku 2019. S ohľadom na súčasné trendy bývania ako sú malé domy a tendencia zmenšovania sa s malými priestormi budeme potýkať pomerne často. Takže obrovským trendom budú v roku 2019 šikovné, praktické a kreatívne spôsoby ako tieto malé priestory využiť. Riešenia sa v tomto prípade sa zameriavajú na multifunkčné priestory, vyklápacie úložné priestory a premyslené oddeľovače miestností ako sú napríklad závesy.

Aj keď možno vo svojom dome nemáte malé priestory, pravdepodobne sa vám budú hodiť trendové techniky šetrenia priestoru ako sú napríklad samostatné šatníky, prispôsobiteľný nábytok, skladacie stoly alebo kompaktný odkladací priestor v kuchyni. Tieto nápady môžu viesť k vytvoreniu čistého, minimalistického priestoru s jednoduchými líniami.

2019 Interior Design Trends Eco Design

Ako ďalší trend môžete očakávať využitie trvalo udržateľných materiálov ako j to v prípade lavice Kirei v týchto domácich kúpeľoch. Fotografia: Studio Santalla

Trend udržateľnosti

Pomerne výrazným všeobecným problémom je udržateľnosť. V interiérovom dizajne roku 2019 môžete očakávať trendy, ktoré pomôžu ľuďom viesť ekologický životný štýl. Ako príklad si vezmite záhradkárstvo vo vnútri domu v podobe záhrady s bylinkami, ktoré sú populárnym prvkom v kuchyni. To vám umožní pestovať svoje vlastné, čerstvé bylinky na varenie lokálne. Steny tvorené živými rastlinami sa stali obrovským hitom, ktorý neupadne ani v roku 2019.

Pravdepodobne budete mať možnosť vidieť aj trvalo udržateľné dizajnové materiály. Ako príklad si vezmite fotografiu vyššie, kde máte možnosť vidieť nábytok a látky z udržateľných materiálov. Dokonca aj v prípade nástenného umenia sa využil ekologický prístup: je vytvorené z čierneho a bieleho recyklovaného plastu! Ak dokážete nájsť takéto trendové a ekologické kúsky, dokážete tak veľmi jednoducho vytvoriť ekologicky orientovaný domov.

2019 Interior Design Trends Curved Furniture

Zaoblený nábytok si tiež nájde v modernom dizajne svoje miesto. Fotografia: Amy Lau Design

Zaoblený nábytok

Pravdepodobne jedným z najprekvapujúcejších trendov je návrat zaoblene tvarovaného nábytku. Tento štýl nábytku bol populárny v polovici 20. rokov. Odvtedy bol nahradený ostrou geometriou využívajúcou elegantné línie. Avšak teraz sa tento štýl vrátil do módy.

V dôsledku toho môžete očakávať, že na trhu uvidíte nábytok so zaoblenými krivkami, počnúc od stoličiek až po rozmerné pohovky. Takže ak uvažujete o potrebe vymeniť nábytok a chcete držať krok s tohtoročnými trendmi, môžete vyskúšať nábytok typu ako máte možnosť vidieť na fotografii vyššie. Jemné krivky dodávajú nábytku vzhľad uvoľnenej elegancie. Tieto línie sa zároveň skvele hodia do miestností v prírodnom, uvoľnenom alebo umeleckom štýle.

Ktorý z dizajnových trendov roku 2019 sa vám pozdáva najviac? Prezraďte nám svoj názor v komentári nižšie.


ZDROJ: Freshome