5 Spôsobov ako využiť zrkadlo v malom priestore

Disponujete malým priestorom a zúfalo túžite urobiť ho väčším? Jednoduchým spôsobom ako opticky zväčšiť miestnosť je využiť klasický trik: pridajte zrkadlo.

Jednoduché zavesenie zrkadla môže doslovne opticky zdvojnásobiť priestor. Pred tým než náhodne umiestnite zrkadlo na akékoľvek miesto, existuje niekoľko spôsobov ako využiť zrkadlo tak, aby pôsobilo prakticky a pritom dodalo miestnosti štýl. Počnúc od umiestnenia zrkadla na netradičných miestach ako je strop až po využitie delených zrkadiel pokrývajúcich celú stenu, tieto nápady pre zrkadlá predstavujú skvelý spôsob ako dodať vášmu domovu štýl a zároveň ho opticky zväčšia.

 

Využite zrkadlá netradičným spôsobom


To že disponujete malým priestorom niekedy znamená, že máte zaujímavý priestor na stene napríklad vďaka prudko sa zvažujúcemu stropu. V takýchto prípadoch si môžete dať urobiť zrkadlá na objednávku a orezať ich tak, aby sa na stenu presne zmestili.

Výhody umiestnenia zrkadla do malého priestoru ako je tento sú dvojaké: dosiahnete unikátny a zaujímavý vzhľad a zároveň využitie tak veľkého zrkadla vizuálne zväčší priestor. Pokiaľ ide o malé miestnosti, skutočne ide o efektívne využitie priestoru do posledného centimetra. Tento nápad je plne založený na tomto koncepte.

 

 

 

Umiestnite zrkadlo na strop


Charakteristickou črtou malých priestorov je, že vaše steny vám neposkytnú dostatok plochy, s ktorou by sa dalo pracovať. A to čo máte zrejme využijete na svoje najcennejšie a najobľúbenejšie fotografie. Ak sa nachádzate v takejto situácii, skúste umiestniť zrkadlo na strop. Na fotografii máte možnosť vidieť, ako môžete takýmto spôsobom otvoriť priestor zhora.

Zapustené zrkadlo vyzerá akoby bolo súčasťou dizajnu. V prípade že nemáte možnosť využiť zapustené zrkadlo, vyskúšajte ploché zrkadlo bez rámu, ktoré bude splývať s okolitým stropom.

 

Využite zrkadlo, ktoré bude pokrývať celú stenu


Ďalšou možnosťou je staré dobré zrkadlo na celú stenu. Toto riešenie je neuveriteľne efektívne, nakoľko vytvára ilúziu že nemáte stenu a namiesto toho sa pozeráte do inej izby.

Avšak pri uplatnení tohto konceptu zrkadla na celú stenu môžete zvoliť ešte kreatívnejší prístup. Obľúbenou možnosťou je pridanie mriežkovaného vzoru, ktorý dodá zrkadlu elegantnú geometriu. Ako máte možnosť vidieť na obrázku vyššie, využitie narušeného povrchu zrkadla je tiež skvelý spôsob, ako mu dodať jedinečný vzhľad.

 

Využite obrovské zarámované zrkadlá


Ak uprednostňujete klasický štýl, umiestnite na stenu rozmerné zarámované zrkadlo. Pridaním rámu začleníte zrkadlo to celkového dizajnu miestnosti.

Ako príklad pre rustikálny štýl miestnosti zvoľte rám z použitého dreva. Do priestoru v industriálnom štýle sa bude hodiť zrkadlo s kovovým rámom. Umelecky ladenému interiéru sa bude hodiť odvážne sfarbený rám zrkadla. Jednoduchý rám zrkadla vám umožní jednoduché prispôsobenie vašim potrebám.

 

Vyskúšajte umiestniť zrkadlo okolo miestnosti


Ak chcete skutočne dodať vášmu priestoru na hĺbke, skúste umiestniť na priľahlé steny dve zrkadlá vedľa seba. Týmto vytvoríte geometricky zaujímavý efekt s množstvom uhlov odrazu. Viac zrkadiel len umocní konečný efekt.

Susediace zrkadlá sa dajú uplatniť v dome v akomkoľvek štýle. Ako je možné vidieť na fotografii vyššie, susediace zrkadlá sa dajú vhodne skombinovať s textúrovanou stenou. Tie vytvárajú zaujímavý optický efekt, ktorý vhodne kontrastuje s elegantným štýlom zrkadla.

Využitie zrkadiel je jedným z najlepších spôsobov ako opticky zväčšiť malý priestor, avšak nemusíte sa zastaviť len tu. Vyskúšajte niektoré z ďalších nápadov pre kúpeľné zrkadlá. Ktoré z navrhovaných nápadov pre zrkadlá sa vám pozdáva najviac? Dajte nám vedieť svoj názor v komentári nižšie!