5 Tvorivých nápadov na steny s lesnou scénou

Dizajn umeleckých stien sa stal v posledných rokoch obrovským trendom. Od geometrických vzorov až po realistické umenie, tieto výrazné steny sa hodia k akémukoľvek štýlu domova. Či už využijete farbu alebo tapetu, dobrý dizajn dodá miestnosti vďaka svojej zaujímavosti na hodnote. Jedným z najlepších spôsobov ako využiť tento trend dizajnovej steny je začlenenie steny s lesnou scénou.

Táto stena nemusí byť len o stromoch. Či už uprednostňujete vo svojom domove prirodzený dojem, alebo niečo viac umelecké, existuje niekoľko spôsobov ako to zvládnuť v závislosti od štýlu vášho domova a celkového účelu miestnosti. Pokračujte ďalej v čítaní a zistíte, ako si môžete stenu s lesnou scénou prispôsobiť.


Využite jemné odtiene

Steny s lesnou scénou nemusia miestnosti dominovať. Pre viac nenápadný vzhľad zvoľte modrú a šedú farebnú schému. Tento štýl vám umožní začleniť požadovaný vzhľad do čistého moderného dizajnu. Sivá predstavuje sýtu neutrálnu farbu, ktorá sa hodí za každých okolností. Na druhej strane svetlo modrá farba sa môže kombinovať s mnohými odtieňmi, vďaka čomu vhodne dopĺňa iné zvýrazňujúce steny alebo nábytok. Na fotografii vyššie máte možnosť vidieť, ako sivá a modrá farba lesa bola zapracovaná do priestoru spolu so sivými skrinkami a modrou stenou pri schodoch.

V priestore určenom na jedenie zvoľte realizmus

Pre odvážnejší vzhľad zvoľte realistický typ steny so scénou lesa. Na fotografii vyššie vidíte kombináciu tapety so scénou lesa a modernej kuchyne. Tapeta vyzerá tak živo, že máte pocit že police sa vznášajú.

Čím je tento priestor skvelý je, že vďaka tapete v jedálenskom kútiku vytvoríte ilúziu, že si vychutnávate jedlo vonku v prírode. Skutočnosť že sa celá tapeta tiahne až do kuchyne vytvára fantastický dojem. Je to skvelá voľba v prípade, že sa snažíte priniesť do vnútra trocha prírody a zároveň uprednostňujete využiť v priestore svoju kreativitu.

Začleňte trocha prírody do priestoru kde cvičíte

Realistické lesné scény sa prekvapivo skvelo hodia aj do suterénu. Výzvou pri jeho skrášľovaní je, že zvyčajne býva odrezaný od vonkajšieho sveta a vo väčšine prípadov úplne bez okien. Riešením tohto problému je schopnosť obohatiť suterén o krásu prírody v podobe stien s obrazom lesa.

Na fotografii vyššie vidíte efektívny koncept v priestore na cvičenie. Zatiaľ čo bežíte, dvíhate závažia alebo sa rozcvičujete, lesná cestička bude navodzovať pohyb v prírode. Je to skvelý nápad pre oblasti s dlhou zimou, kde cvičenie vonku nie je možné počas mnohých mesiacov.

Pre detskú izbu zvoľte abstraktný prístup

Steny s obrazom lesa sa hodia aj do detskej izby, keďže navodzujú zábavu a umelecký dizajn. Výber abstraktného dizajnu stromu ako je to na fotografie vyššie dodáva miestnosti dojem rozmaru a hravosti, ktoré sú vhodné pre detskú izbu. Využitie trojrozmerných prvkov ako je vtáctvo dodá stene na zaujímavosti. Tematiku lesa môžete uplatniť aj vo zvyšku miestnosti ako je napríklad socha sovy na bielizníku.

Existuje nespočetné množstvo ďalších spôsobov ako zapojiť svoju kreativitu v detskej izbe a využiť dizajn stromov. Skúste napríklad na obraz stromu využiť pestré farby alebo namaľovať lesné zvieratá. Alebo ako vtipnú obmenu navrhnite stromy tak, aby sa zdalo že ich konáre držia poličky na stene.

Umenie v spálni

Námet lesa v miestnosti pre dospelých môže mať aj umelecký nádych, ako máte možnosť vidieť na fotografii hore. Vďaka pridaniu prvkov ako sú oblaky, vtáctvo a teplovzdušné balóny dodáte priestoru rozmarný nádych — najmä ak tieto prvky hraničia so surrealizmom, ako napríklad nadmerne veľký motýľ vyššie.

Na druhej strane využitie zemitej farebnej škály umocňuje dojem klasického priestoru pre dospelých. Farebná škála na fotografii vyššie uprednostňuje neutrálne odtiene, kde sa miestami objavujú kúsky ružovej, ktoré ladia so závesmi. To je dôkazom ako sa steny s obrazom lesa dajú zakomponovať tak, aby ladili s celým priestorom.

Či už si zvolíte hyper-realistickú tapetu alebo viac abstraktne ladenú maľbu, steny so scénou lesa sú istým spôsobom ako pridať akejkoľvek miestnosti na zaujímavosti. To jediné čo potrebujete je trocha kreativity, plánovania a farebného zladenia. Ktorá z týchto stien sa vám páči najviac? Prezraďte nám svoj názor v komentári nižšie!

ZDROJ: Freshome