5 Tvorivých spôsobov ako vo vašom priestore využiť výrazné farby

Výrazné farby sú skvelým doplnkom akéhokoľvek priestoru. Predstavujú pútavý prvok, ktorý okamžite pritiahne vašu pozornosť. Hodia sa k viacerým štýlom počnúc detskou izbou až po umelecky alebo bohémsky ladený priestor pre dospelých. Zvýrazňujúca farba jedného kusu nábytku sa skvele hodí do moderných a minimalistických priestorov, keďže im dodá trocha zaujímavej farby.

Pozrite sa nižšie na niekoľko spôsobov ako dodať aj vášmu domovu výraznú farbu. Tieto návrhy sa od seba odlišujú v závislosti od toho, koľko úsilia ste ochotní vynaložiť počnúc novým obkladom kúpeľne až po umiestnenie farebného nábytku v miestnosti.

Bold Colors Jelly Chairs

Tieto stoličky dodajú farbu vášmu priestoru v jedinom okamihu. Fotografia: St Margarets Renovation and Kitchen Extension

Divoké priehľadné stoličky

Priehľadné stoličky na fotografii vyššie nám ponúkajú skvelú inšpiráciu. Vďaka tomu že cez seba prepúšťajú svetlo, obohacujú okolitý priestor o žiarivé farby. Rôzne odtiene stoličiek dodávajú miestnosti zábavný a umelecký vzhľad.

Kombinácia žiarivo sfarbených stoličiek a iných farebných aspektov v miestnosti vytvára vizuálne súdržný priestor. Príkladom sú stoličky, ktoré sa skvele hodia k odvážnemu a pestrofarebnému nástennému umeniu, ktoré sa nachádza za priestorom baru. Neónovo oranžové barové stoličky do tohto štýlu presne zapadnú. Celkový vzhľad dopĺňajú nenápadnejšie odtiene ako sú žiarivo žlté kvety na stole.

Bold Colors Bright Upholstery

Rôzne farby kresiel sa k sebe hodia v prípade, že v priestore vytvárajú rovnováhu. Fotografia: John David Edison Interior Design

Viacfarebné čalúnenie

Podobne si môžete vybrať žiarivejšie odtiene čalúnenia. Na fotografii vyššie je možné vidieť, ako sa k sebe v danej miestnosti hodí viacero odtieňov čalúneného nábytku.

Tento štýl má pohovku a jedálenské stoličky v rovnakom odtieni, aby celá miestnosť nevyzerala chaoticky. Ružová farba pohovky sa odzrkadľuje na nástennom umení na druhej strane miestnosti. A nakoniec, modrý odtieň na stoličkách na popredí fotografie ladí s odtieňom farby váz umiestnených pod nástenným umením. Všetky farby sú v jednotlivých častiach miestnosti v rovnováhe.

Odvážne farby sa okrem toho vynímajú na čierno bielom pozadí. Tieto neutrálne farby dodávajú priestoru potrebnú rovnováhu.

Bold Colors Yellow Entryway

Dodajte vašej vstupnej chodbe štýl v jedinom okamihu pridaním odvážnej farby. Fotografia: Furnished by Anna

Výnimočný vstupný vchod

Príjemným spôsobom ako obohatiť váš dom o farbu je dodať vstupnej chodbe zvýrazňujúcu farbu. Takto získate odvážnu farbu, ktorá však nebude dominovať celému domu, najmä ak nemáte záujem o príliš veľa farby. Vďaka tomuto kroku získa priestor, ktorý je inak veľmi ťažké skrášliť na zaujímavosti.

Vstupné haly často vyzerajú nevýrazne a nudne. Ľudia na nich myslia skôr ako priestor, cez ktorý je treba rýchlo prejsť, aby ste sa dostali do zvyšku domu. Avšak okrem toho je to tiež miesto, kde vítate svojich hostí a ktorý u nich vyvolá prvý dojem o vašom domove. Trocha zvýrazňujúcej farby, ako je žlté posedenie na fotografii vyššie, dodá vstupnej hale štýl v jedinom okamihu.

Bold Colors Bathroom Tile

Kachličky predstavujú skvelý spôsob ako obohatiť priestor o farbu. Fotografia: Lucy Call

Výrazné kachličky vďaka odvážnym farbám

Ďalším nápadom ako dodať vášmu domovu trocha farby je využiť výrazné dlaždice, ako máte možnosť vidieť na fotografii vyššie. Pre maximálny efekt pouvažujte nad kombináciou výrazných farieb a mozaiky. Žiarivý odtieň morskej peny a výrazná svetlo modrá farba sa skvele kombinujú s hlbokými modrými a tmavozelenými odtieňmi, vďaka ktorým váš dizajn určite upúta pozornosť. Tiež môžete pouvažovať nad neónovo oranžovou obkladanou stenou za umývadlom alebo zvýrazňujúcou stenou.

Pre tento štýl však budete vo zvyšku priestoru potrebovať využiť aj neutrálne farby. Odvážne kachličky takto nebudú musieť bojovať o pozornosť, vďaka čomu priestor vyzerá organizovane a moderne.

Bold Colors Pink Bedroom

Natrieť drevo novou farbou je spôsob ako v okamihu získať výnimočný kus nábytku. Fotografia: Country Joe Homes

Drevo s farebným náterom

Vdýchnite priestoru nový život vďaka novému farebnému náteru dreveného nábytku. Ako príklad sa pozrite na fotografiu vyššie, na ktorej máte možnosť vidieť ako sa dá tento koncept uplatniť na čelá postele a bielizník. Rovnaký odtieň ružovej majú aj bodky na posteľnej prikrývke, vďaka čomu získal trocha farby aj zvyšok miestnosti.

Podobný efekt by ste mohli dosiahnuť aj natretím nočných stolíkov, dreveného hojdacieho kresla alebo vonkajšej časti knižnice. Je to okamžitý spôsob ako získať pútavý a výnimočný kus nábytku. Tento štýl sa najlepšie hodí do interiéru v prípade, že tieto pestrofarebné kusy nábytku umiestnite do inak neutrálne sfarbeného pozadia, takže nebudú v konflikte s oveľa väčšími prvkami miestnosti.

Aký je váš obľúbený spôsob ako zaviesť do vášho domova výraznejšiu farbu?

ZDROJ: Freshome