6 Spôsobov ako využiť trend prázdnych rámov na obrazy

Najnovším dekoračným trendom, ktorý sa hodí do viacerých štýlov je využitie prázdnych rámov na obrazy. Typickým príkladom ich univerzálneho využitia je to, ako sa ich ostré geometrické línie hodia do prostredia ladeného v modernom štýle. Prázdny rám obrazu predstavuje nekonvenčný spôsob ako využiť typický doplnok domácnosti a zmeniť ho na pútavú dekoráciu. Okrem toho ak z viacerých rámov na obrazy vytvoríte koláž, získate tak zaujímavú a pútavú dominantu miestnosti.

Pokračujte ďalej v čítaní tohto článku a zistíte ako pracovať s týmto zábavným moderným trendom. Počnúc výberom farieb až po ich jedinečné umiestnenie vo vašom dome, tento zaujímavý prvok predstavuje jednoduchý spôsob ako dodáte vášmu priestoru nový štýl.

Empty Frame Mantel Style

Kozubová rímsa je prirodzeným miestom, kam môžete uložiť rámy. Fotografia: Quayside/Shutterstock

Vytvorte koláž z rámov a umiestnite ju na kozubovú rímsu

Kozubové rímsy už samo o sebe slúžia ako centrálny bod pozornosti miestnosti. Pridanie koláže pozostávajúcej zo zaujímavých rámov je skvelým spôsobom ako tento fakt využiť. Ako máte možnosť vidieť na fotografii vyššie, je to veľmi jednoduché. Jediné čo potrebujete je niekoľko rámov na obrazy. Pre jednoduchý vzhľad môžete vybrať rámy v rovnakej farbe ako je vidieť na fotografii.

Ďalšou možnosťou je zamerať sa na vytvorenie kontrastu za pomoci rôznych tvarov, farieb a štýlov rámov. Na dosiahnutie kontrastného vzhľadu môžete pridať jeden odlišne sfarbený rám. Ak si želáte dodať koláži viac farby, jeden z rámov môže obsahovať obraz. Následne môžete umiestniť rámy tak, aby sa miestami prekrývali a obohatíte tak svoj priestor o zaujímavé geometrické tvary.

Empty Frame Stairs Style

Stena pozdĺž schodiska poskytuje množstvo voľného priestoru, vďaka čomu je ideálna na umiestnenie koláže z rámov. Fotografia: PavelShynkarou/Shutterstock

Umiestnite prázdne rámy pozdĺž schodiska

Skvelým miestom na zavesenie koláže z rámov je stena pozdĺž schodiska. Stačí nájsť staré rámy a vybrať z nich fotografie a sklo.

Na fotografii vyššie môžete vidieť, že v tomto prípade sa kladie dôraz na kontrast. Tento atraktívny štýl sa zameriava na využitie rámov rôznych veľkostí. Ak sa chcete troche pohrať s geometrickými tvarmi, ďalšou možnosťou je umiestniť menší rám do väčšieho. Iný spôsob ako dodať celej koláži na zaujímavosti je využitie rôznych typov rámov, ako sú napríklad rámy poznačené časom alebo kovové rámy. Okrem toho sa dajú využiť rámy s rôznou šírkou lemu alebo sa môžete pohrať s rámami v rôznych farbách.

Empty Frame Contrast Style

Rozmerné rámy vám umožnia pracovať s menším počtom kusov, avšak dosiahnete rovnako výrazný dojem. Fotografia: PavelShynkarou/Shutterstock

Využite dizajn rozmerných rámov

Ďalším nápadom je využitie niekoľkých rozmerných rámov, ktoré umiestnite na stenu. Na fotografii vyššie máte možnosť vidieť, ako tento dizajn vyzerá v realite. Opäť, vaším hlavným zámerom bude dosiahnutie kontrastu. Žiarovo oranžový a modrý rám definitívne predstavujú vizuálne výrazný prvok.

Na fotografii vyššie je okrem toho vidieť, ako sa táto dekorácia z rámov hodí k ostatným prvkom v miestnosti ako sú napríklad konáre a výhonky vo vázach. Jedna z váz má rovnaký odtieň modrej farby ako má rám vysiaci na pravej strane. Oranžový rám ladí s odtieňom na vankúši, v dôsledku čoho sa oba rámy dokonale hodia do daného priestoru.

Empty Frame Rustic Style

Koláž z prázdnych rámov umiestnená nad čelo postele vytvára skvelú dominantu miestnosti. Fotografia: PlusONE/Shutterstock

Tento štýl je vhodný do každej miestnosti. Na fotografii vyššie môžete vidieť ako dizajn tejto dekorácie vynikne, ak ju umiestnite nad čelo postele. Prázdne rámy môžete jednoducho umiestniť nad posteľ, vďaka čomu využijete existujúcu dominantu miestnosti. Pre zaujímavejší kontrast môžete skombinovať prázdne rámy a zarámované nástenné umenie.

Na tejto fotografii môžeme okrem toho vidieť, ako táto dekorácia skvele vyzerá v spojitosti s viac rustikálnym štýlom. Časom poznačené rámy sa hodia k nočnému stolíku v rovnakom štýle, ako aj rustikálnymi prvkami v miestnosti ako sú rastliny a textúrované steny.

Empty Frame Gold Style

Pre jedinečný vzhľad natrite rámy želanou farbou. Fotografia: Banana Republic Images/Shutterstock

Využite svoju fantáziu a pohrajte sa s farbami

Pri práci s farbami sa môžete rozhodnúť, že si sami natriete rámy želaným odtieňom. Vaším cieľom nemusí byť vždy dosiahnuť úplný kontrast. Za pomoci zlatej alebo striebornej farby a niekoľkých prázdnych rámov môžete vytvoriť metalický dizajn, ako máte možnosť na fotografii vyššie.

Využitím rámov rôznych tvarov a textúr dokážete vytvoriť kontrast, vďaka ktorému získate pútavú dekoráciu. Ak máte záujem o štýl s výraznejším kontrastným efektom, samozrejme že môžete natrieť každý rám inou farbou. V rámci tohto štýlu sa môžete rozhodnúť využiť úplne odlišné farby, alebo zvoliť viacero odtieňov rovnakej farby ako je napríklad modrá. Pri uplatnení tohto trendu sa medze fantázii nekladú.

Empty Frame Layered Style

Vrstvenie rámov predstavuje kreatívny štýl a zaručený spôsob ako upútať pozornosť. Fotografia: Westend61/Getty Images

Rámy navrstvite

Ďalším skvelým nápadom je umiestniť jeden rám do druhého. Na fotografii vyššie máte možnosť vidieť ako tento koncept funguje v realite. Takto dosiahnete geometrický efekt, ktorý upúta pozornosť každého.

Tento motív je vhodné umiestniť na akúkoľvek stenu. Najviac sa však vyníma v prípade, že ho skombinujete so štýlmi kladúcimi dôraz na geometrické tvary, umeleckými štýlmi zameranými na kontrast, alebo rustikálnymi štýlmi v prípade, že chcete využiť rámy poznačené časom.

Aby ste dosiahli želaný efekt, určite sa zamerajte na rôzne farby a textúry rámov. Celý dizajn si zakladá na dosiahnutí kontrastu. Pamätajte však, že by ste mali vybrať rámy v podobnom štýle, ako sú napríklad rámy poznačené časom, ako je vidieť na fotografii vyššie.

ZDROJ: Freshome