Ako rýchlo predať dom aj na preplnenom trhu

Okrem smrti a rozvodu je predaj domu jedným z najviac stresujúcich okamihov vo vašom živote.

Niektorí z nás majú šťastie — v jedno slnečné ráno postavíme na dvor značku Na predaj a dom je predaný skôr než zapadne slnko. Avšak v skutočnosti podľa realitnej odborníčky Elizabeth Weintraub väčšina domov zostáva na trhu len tak priemerne po dobu 21 dní, až pokiaľ sa neobjaví ten pravý kupujúci a ponúkne zaň cenu (aj to len v tom prípade, že sa za dom ponúkne správna cena).

Zdá sa, že na trhu s realitami svitá na lepšie časy, keďže priemerná predajná cena rodinného domu vzrástla oproti minulému roku o 7,2 % a podľa posledných údajov z Národnej asociácia realitných kancelárií máme možnosť vidieť najvyššiu cenu predajnú od roka 2008.

Zdá sa že práve teraz nastal vhodný čas dať na predaj váš dom. Ale ako vyniknúť v dave, keď sa zdá, že na vašej ulici je na predaj každý druhý dom?

Tu je niekoľko skvelých tipov ako predať váš dom aj na preplnenom trhu.

Rýchlemu predaju domu napomáha skvelý vzhľad. Zdroj obrázka: Kurtz Homes

Cena musí byť správna

Samozrejme že chcete za svoj dom dostať čo najlepšiu cenu. Koniec koncov, svoj domov vidíte ako dokonalý a viete, koľko ste doň investovali. Berúc túto skutočnosť na vedomie, zrejme sa vám nasledujúca stratégia nebude páčiť, ale vďaka nej dokážete rýchlo predať svoj dom: Stanovte cenu vášho domu nepatrne pod jeho trhovú hodnotu.

Na preplnenom trhu vám konkuruje množstvo iných domov – niektoré sú lepšie a niektoré horšie, ako ten váš. Cena domu je nepochybne najlepší spôsob ako získať pozornosť kupujúceho. Pozrite si ceny ostatných konkurenčných domov vo vašom okolí a potom stanovte cenu toho vášho mierne pod priemer (podľa Elizabeth Weintraub asi o 2% menej).

Zrejme si položíte otázku prečo by ste to mali robiť, nestratíte tým peniaze? Jednoducho povedané – NIE. Stanovte počiatočnú cenu o len niečo nižšie, než je priemerná cena domu na vašej ulici, aby ste dokázali prilákať kupcov. Kto prv príde, ten prv melie a váš dom je predaný ako prvý.

Aby sa váš dom predal ako prvý, musíte ho predať za vhodnú cenu. Zdroj obrázku: Mclean Mortgage

Nedovoľte, aby sa váš dom stal datovaným výpisom

Ak váš dom ostáva na trhu príliš dlho, stáva sa datovaným výpisom a tie sa nepredávajú za požadovanú cenu. Je ťažké tomu uveriť, ale stanovením nižšej ceny získate za váš dom viac peňazí než za dom, ktorý zostáva na trhu s vyššou predajnou cenou.

Podľa BankRate.com dom s nadsadenou predajnou cenou len pomáha predaju iných domov, zatiaľ čo ten váš zostane tak. Možno sa vám stále nepozdáva nápad oceniť váš dom trošku pod priemernú cenu domov vo vašom okolí. Možno má váš dom príliš veľa vylepšení na to, aby ste podsadili cenu.

Existuje mnoho zdokonalení domu, ako je renovácia kuchyne a kúpeľne, ktoré zaručujú vyššiu predajnú cenu. V prípade domov, ktoré boli v podstúpili značné vylepšenia, nemusí byť cena tým pravým kľúčom k rýchlemu predaju. Tu je ďalšia stratégia, ktorá vám môže pomôcť.

cool-bathroom-designing-ideas-with-white-bowl-bathtub-and-brown-sleek-wall-design

Moderná kúpeľňa s obrovskou bielou vaňou.Zdroj obrázku: Jeremy Kalin

Nech váš dom vyniká z davu

Jediný spôsob ako dokážete rýchlo predať váš dom, je odlíšiť ho od zvyšku.

Ak pre vás nie je nižšia počiatočná predajná cena vhodnou voľbou z dôvodu, že váš dom je plný vylepšení, ktorými sa ostatné domy nemôžu pochváliť, potom potrebujete tieto pridané rysy domu predviesť.

Pomôžte kupujúcim upozornením na pridanú hodnotu vášho domova a vysvetlite jeho vyššiu cenu tým, že zvýraznite realizované vylepšenia domu.

Moderný dizajn bielej kuchyne. Zdroj obrázku: HP Mirror

Tu je pár spôsobov ako predviesť vylepšenia a nové vlastnosti domu:

  • Požiadajte realitnú kanceláriu o zriadenie online prehliadky vášho domu. Väčšina kupujúcich začína svoj prieskum práve na internete. Upútajte čo najviac divákov úžasnou online prehliadkou vášho domu, ktorá zdôrazní skvelé vlastnosti a vylepšenia vášho domu.
  • Pri prehliadke otvoreného domu ponúknite k dispozícii letáky. V nich zvýraznite zdokonalenia domu a náklady vynaložené na ich realizáciu. Ak ste minuli tisíce na úpravu okolia domu, tak to spomeňte a zároveň pridajte fotografie záhrady.
  • Najmite realitnú kanceláriu, ktorá je ochotná skutočne tvrdo pracovať na predaji vášho domu. Poskytnite realitnej kancelárii zoznam vylepšení domu a povedzte jej, aby sa pri ukážke domu kupujúcim snažila predať práve tieto zdokonalenia.

Kupujúci

sú ochotní zaplatiť o niečo viac v prípade, že majú pocit, že sa

nasťahujú do domu s vyššou hodnotou, ktorý disponuje všetkým o čom sa im

lem mohlo snívať. Preto sa snažte predať práve tie vlastnosti domu, na ktoré

ste tak hrdý.

Dream-Home

Predveďte všetky vylepšenia domu ako sú bazén, terasa a vodopád.

Vždy buďte pripravení na prehliadku

Je to považované za samozrejmosť, ale je nesmierne dôležité byť vždy pripravený na prehliadku. Niektorí perspektívni záujemcovia si kedykoľvek môžu chcieť prezrieť váš dom – čo znamená, že nebudete mať čas upratať.

Jednou z najlepších ciest k srdcu kupujúceho je ukázať mu krásne uprataný dom bez zbytočne sa povaľujúcich vecí. V záujme dosiahnutia rýchleho predaja by ste mohli zvážiť zamestnanie upratovačky alebo poprosiť rodinu o pomoc.

Nikto nemá záujem o kúpu domu, ktorý si vyžaduje veľa upratovania, vylepšení a práce navyše.

Rozmiestnite po dome črepníkové rastliny a pekné vankúše, aby sa záujemcovia zamilovali do vášho domu. Zdroj obrázku: IDesign Arch

Tu je zopár rád ako rozžiariť váš dom:

  • Natrite steny novou, neutrálnou farbou a vstupné dvere domu oživte decentnou a peknou farbou, ktorá sa dopĺňa s fasádou domu.
  • Do záhradky pred domom posaďte množstvo kvetov a okolo bazéna, terasy a pred vstupné dvere umiestnite rôzne kanvice.
  • Zbaľte svoje rodinné fotografie, drobnosti a prebytočný nábytok, aby váš dom pôsobil väčším a vzdušným dojmom.
  • Uistite sa, že to je v noci dobre osvetlený pre záujemcov, ktorí sa u vás môžu zastaviť po zotmení.

Kamenné sídlo s nočným osvetlením krajiny. Zdroj fotografie: Distinctive Dwellings

Množstvo malých detailov dokáže napomôcť a práca navyše vám stojí za to v prípade rýchleho predaja domu. Ak si nie ste istí čo je treba vo vašom dome upraviť, požiadajte úprimného priateľa alebo pracovníka realitnej kancelárie aby sa prešiel po dome a poukázal na veci, ktoré je potrebné doladiť.

Ak nemáte dosť času na to, aby ste zrealizovali všetky tieto úpravy navyše, možno by ste mali zvážiť najatie odborníka na zariadenie domov, aby pripravil váš dom na predvádzanie. Môže vás to stáť peniaze navyše, ale stojí to za to, ak sa vám podarí predať dom v mihnutí oka.

Byť úspešný na preplnenom trhu kupujúcich môže byť ťažké, avšak ako máte možnosť vidieť, existujú možnosti ako sa odlíšiť od množstva značiek Na Predaj.

Skvelou vecou na preplnených trhoch je nárast premávky, ktorú získate vďaka ostatným ponúkaným domom.

Využite tento dopravný ruch tým, že hneď pri prvom pohľade na váš pútavý a ukážkový dvor a fasádu bude váš dom priam kričať 'Kúp si ma'.
zdroj: freshome