Ako si vytvoriť v hlavnej spálni upokojujúce miesto na posedenie

Vaša hlavná spálňa by pre vás mala byť upokojujúcim miestom, kde sa môžete pokojne utiahnuť kedykoľvek počas dňa. Ak zvažujete vytvoriť si miesto na posedenie, mali by ste o tom dôkladne popremýšľať. Inak sa vaša posteľ stane miestom na sedenie aj spánok, čo nie je vždy dobré riešenie. Na výber toho správneho posedenia má vplyv viacero faktorov ako je napríklad veľkosť hlavnej spálne, vaše preferencie týkajúce sa posedenia, ako aj dekoratívny štýl. Stanovte si, či ho budete využívať na čítanie, relax, alebo len na skrášlenie priestoru. Nech už sú vaše preferencie akékoľvek, tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vybrať si posedenie, ktoré vám bude dokonale vyhovovať.

  • Zhodnoťte svoj priestor: Aj keď väčšina z nás by chcela mať vo svojej hlavnej spálni gauč, pohodlné kreslá a plnohodnotné posedenie, žiaľ nie je to vždy možné. Určite si, koľko voľného priestoru vám vaša miestnosť skutočne poskytuje. Miesto pri okne alebo priestor patriaci k hlavnej spálni je na to ideálny. Ak ho nemáte, vaším potrebám bude vyhovovať aj stolička v rohu miestnosti. Pre extra malé spálne by ste mohli zvážiť využitie len jedného nočného stolíka a ten druhý nahradiť pohodlnou stoličkou.
  • Určite akú úlohu má posedenie plniť: Mnoho hlavných spální má dostatok priestoru na na posedenie, ktoré zároveň vyzerá veľmi dobre. Ak máte množstvo priestoru,pouvažujte nad rozmernými kreslami na čítanie a pohovkou, alebo ležadlami,ktoré vám umožnia natiahnuť sa a relaxovať. Vytvorte priestor na konverzáciu s dvoma alebo viac stoličkami a medzi ne umiestnite menší stolík. Ak to tak preferujete, jedno kreslo môžete obohatiť niekoľkými vankúšmi, dekou a lampou na čítanie a bude tak pekne slúžiť ako čítací kútik.
  • Uistite sa, že vaše posedenie sa bude dopĺňať s posteľou: V hlavnej spálni by mala byť stredobodom pozornosti posteľ. Vyberte si posedenie, ktoré s ňou bude ladiť či už sa to týka farby, formy, materiálov alebo všetkých troch spomenutých faktorov. Malá lavica alebo posedenie na konci postele je dokonalým miestom, kde si ráno môžete položiť topánky, a to bez toho, aby ste zašpinili posteľ! Ucelený vzhľad dosiahnete na objednávku prešívaným čelom postele a tomu zodpovedajúcou poťahovou látkou stoličiek. Ak vaša spálňa vyzerá ako jednoliaty celok, výsledkom bude nádherný priestor vhodný na posedenie a oddych.


    Viacero miest na posedenie: Pri vytváraní viac než len jedného miesta na posedenie by ste mali brať do úvahy aj využitie vašej hlavnej spálne. Ak vaše deti pravidelne chodia do vašej spálne pozerať televíziu, zatiaľ čo vy si čítate na bočnom stolíku svoje emaily, vaše posedenie by malo vyhovovať všetkým vašim požiadavkám. Aby sa vaša obyčajná spálňa premenila na „obývaciu hlavnú spálňu“, môžete to dosiahnuť využitím gauča, samostatnými stoličkami a vytvorením priestoru na rozhovory. Vaše miesto na posedenie by malo odrážať váš životný štýl a to, či bude pozostávať z málo alebo mnohých miest na sedenie by malo byť definované vami.

    Vaše posedenie v hlavnej spálni by malo byť atraktívne a flexibilné. Určite si svoje potreby, priestor a aký typ posedenia sa vám páči. Ak potrebujete šetriť priestor, zvážte kúpu pohovky s úložným priestorom, ktorý môžete využiť na ukladanie kníh a časopisov. Ak máte vysokú posteľ, môžete využiť miesto na sedenie, ktoré sa dá zasunúť pod posteľ a vytiahnuť keď ho budete potrebovať. Nenechajte sa odradiť nedostatatkom priestoru a presvedčiť vás, že nemôžete mať vo vašej hlavnej spálni pekné miesto na posedenie.

    Zdroj: Freshome