Ako urobiť z nástenného umenia ohnisko miestnosti

Už ste niekedy kúpili kúsok nástenného umenia, len aby ste si potom uvedomili, že v miestnosti nevyznie tak, ako ste si mysleli? Často krát kupujeme nástenné umenie bez toho, aby sme zvážili, ako bude vyzerať v miestnosti, alebo ako bude pôsobiť na hostí, keď vstúpia do izby. Aby sa nástenné umenie stalo ohniskom vašej miestnosti, zvážte pri organizácii izby, nábytku a pri nákupe nástenného umenia tieto tipy.

  • Nechajte sa inšpirovať: Pri obdivovaní umeleckého diela by to malo vo vás vyvolávať emócie a pocity. Zvoľte umelecké dielo, z ktorého máte radosť a vďaka ktorému váš priestor rozpovie príbeh. Zaiste, farby a kontext by mali skrášľovať dekor miestnosti, avšak pocit vyžarujúci z umeleckého diela by mal urobiť radosť každému, kto sa naň pozerá. Pri hľadaní inšpirácie sa obzrite okolo seba, či sú to už farby, architektonické línie, nádherný oceán alebo výhľad z okna na zalesnený kraj. Vaše umelecké dielo by malo u obyvateľov domu vyvolať pocit, že sú súčasťou priestoru, stať sa ohniskom miestnosti.
  • Netradičné umelecké dielo: Kto povedal, že ohniskom miestnosti musí byť zarámovaný kúsok nástenného umenia? Nástenným umením sa môžu stať vaše kuchynské skrinky, ktoré sú oživené najnovšou trendovou farbou, alebo to môže byť akvárium pre rybičky, ktoré lemuje stenu vašej obývacej izby. Tieto kúsky sa v okamihu stanú ohniskom miestnosti len za pomoci farby, dramatickosti, a čo je zrejmé, samotná živá ryba je dostatočným umeleckým dielom!

  • Umiestnenie nábytku: Vytvoreniu ohniska miestnosti napomôže smer, v ktorom je nábytok orientovaný. Ak máte dramatickú a výraznú červenú stenu s nástenným umením, umiestnite nábytok čelne k nej, aby ste neomylne upútali pozornosť na ohnisko ako centrum diania. Podobne aj kozuby, veľké okná s výhľadom zaberajúce celú stenu a steny vykladané kameňom môžu vystupovať ako nádherné pozadie pre umiestnenie nábytku, ktoré bude orientované v smere vystaveného nástenného umenia. V závislosti od vášho priestoru, pozadie môže predstavovať všetko potrebné umenie.

  • Abstraktné nástenné umenie: Ak chcete do miestnosti zakomponovať niečo ešte viac atraktívne, zvážte využitie abstraktného nástenného umenia, ktoré nemá konkrétnu tému alebo obraz, ale zobrazuje farby a odtiene, ktoré milujete. Abstraktné umenie sa môže stať centrom pozornosti tým, že k sebe krásne zväzuje všetky prvky v miestnosti. Abstraktné umelecké dielo je často lepidlom, ktoré dokáže dať dokopy textílie, nábytok a povrchové úpravy bez toho, aby ste sa o to čo len snažili. Ak máte ťažkosti s nájdením ničoho, čo by doladilo miestnosť do jej konečnej podoby, pozrite sa na abstraktné diela. Možno tak nájdete ten posledný kúsok skladačky.

Pri vašej snahe dať dokopy miestnosť sa sústreďte na umelecké diela, ktoré vám poskytnú ohnisko miestnosti, ktoré potrebujete. Prostredníctvom inšpirácie a vhodného umiestnenia nábytku sa umelecké dielo vo vašej izbe stane trhákom. Pre niektorých ľudí je ľahšie zakúpiť najprv umelecké dielo a potom navrhnúť svoj priestor tak, aby s ním ladil. Vytiahnuť farby z umeleckého diela môže byť jednoduchšie než pokúšať sa nájsť dokonalý žltý gauč! Každý z nás zariaďuje svoj priestor odlišne. Nájdite spôsob, aby vami vybraté umelecké dielo vyhovovalo vám i vášmu priestoru.zdroj: freshome