Ako vybrať ten správny nábytok do detskej izby?

Nábytok v izbe vašich detí môže byť niekedy problém. Buď sa vám to páči alebo nepáči, alebo dieťa jednoducho rýchlo vyrastie a ani jeden z vás si to neužije. V posledných rokoch, výrobcovia nábytku vynakladajú väčšie marketingové a výrobné úsilie na výrobu nábytku do detskej izby. Od nábytku pre batoľatá až po nábytok pre tínedžerov, ich nábytok vie byť jedinečným, takým, ktorý si aj vy aj deti zamilujete. Prinášame vám zopár tipov na nábytok do detskej izby, ktorý bude bláznivý, ozdobný a zároveň neovplyvní vašu peňaženku vo veľkej miere!

Určite si rozpočet pre nákup nábytku: Ako pri každom nábytku, aj pri detskom nábytku sa ceny pohybujú od nízkych po vyššie. Škála je široká, ale takisto i kvalita a všestranný aspekt. Rozhodnite sa koľko ste ochotní minúť, či menej, či viac, a zvážte aj online nákup a ceny balného a poštovného. Vyššia cena sa môže odraziť pri cene poštovného, ale zaplatíte viac.

Dbajte na názor dieťaťa: Už pri výbere nábytku pre deti staršie ako 3 roky, si deti vedia povedať, čo sa im páči a čo nie. To však neznamená, že ich necháte vyberať farbu stenu, závesov či podlahy! Ale nechajte ich vyjadriť svoj názor. Pre jednoduchšiu konverzáciu, vybertie niekoľko motívov, farieb a nápadov vopred a potom predstavte vaším deťom možnosti. Nechajte ich vybrať tú najlepšiu voľbu z vášho výberu. Ak však neviete, kde začať, nechajte sa inšpirovať nápadmi v magazínoch alebo online na webe.Myslite na dlhšiu dobu: Kúpa detského nábytku sa mierne líši od nákupu nábytku pre dospelú osobu, pretože deti rastú. Na základe vášho rozpočtu sa musíte rozhodnúť či ste ochotní zaplatiť vyššiu sumu za nábytok, ktorí budú mať vaše deti takmer od batoľata až po tínedžera. Druhou alternatívou je kúpiť nábytok v každej fáze rastu dieťaťa. Táto možnosť je lepšia z pohľadu, ak sa chystáte meniť štýl izby, prípadne sa sťahovať, alebo chcete, aby zariadenie izby vášho dieťaťa bolo na základe trendov..

Buďte pripravení na zmenu: Aj pri univerzálnom nábytku, však nezabúdajte, že vaše deti rastú a to znamená, že budú potrebovať nový nábytok. Špeciálne pri deťoch, ktoré rastú rýchlejšie budete musieť myslieť na kúpu veľkostne väčšej postele, prípadne dospeláckej, aby vaše dieťa predišlo nepohodlnému spánku. Ďalším faktorom sú rodinné zmeny. Prírastok nového člena do rodiny alebo vysokoškolský študent sa vracia domov, takže nábytok musí byť natoľko univerzálny, aby vydržal, čo najdlhšie a bol pripravený na mnohé zmeny.

Hlavne nech je to zábava: Detská izba je jediná izby, v ktorej neplatia žiadne dekoratívne pravidlá. Ak však vaše dieťa má rado svetlé farby, preneste ich do posteľnej bielizne, koberčekov, jednoducho sa vyhrajte s farbami.

Ak vaše dieťa miluje farbu, ktorú vy veľmi nemusíte - zvážte omaľovanie stien v neutrálnej farbe a ich farbu zakomponujte do posteľnej bielizne alebo do jedného kusu nábytku. Ak chcete ušetriť peniaze, zvážte online inzercie, garáže na predaj farieb alebo opravu nábytku. Fantázii sa medze nekladú!

Nábytok v detskej izbe by mal odrážať, kým sú vaše deti... alebo kým by sa chceli stať! Nezabúdajte, že váš rozpočet a rodinný životný štýl bude určovať, koľko miniete a ako dlho vám vydrží jedno zariadenie izby. Niektorí ľudia nekupujú nábytok aj generácie, iní kupujú nábytok každých pár rokov. Rozhodnite sa, čo je správne pre vašu rodinu a vaše dieťa, ktoré má žiť v izbe. Práve vaše deti sú tými, ktorí by mali byť vo svojej izbe rovnako šťastní ako vy vo svojej spálni.


Zdroj: Freshome