Ako vytvoriť tú najlepšiu hosťovskú izbu, kde sa hostia budú cítiť ako doma

Prísť na to ako navrhnúť svoj vlastný interiér je jedna vec, avšak ak ide o návrh hosťovskej izby, vaše rozhodnutia sú obzvlášť dôležité. Každý hostiteľ si želá, aby sa hostia cítili v ich dome pohodlne. Okrem toho je tu v stávke aj trocha vašej hrdosti. Možnosť poskytnúť obzvlášť luxusný priestor pre hostí sa stáva symbolom spoločenského postavenia.

Odhliadnuc od tejto skutočnosti, najdôležitejšou otázkou ostáva: Čo je potrebné na vytvorenie skvelej hosťovskej izby? Vďaka ktorým prvkom sa bude váš hosť cítiť v izbe ako doma a bude spomínať ako si užívali pobyt u vás? Sme tu pre vás práve na to, aby sme vám to pomohli zistiť.

Dali sme dokopy návod ako vytvoriť tú najlepšiu hosťovskú miestnosť. Čítajte ďalej a naučíte sa tie najlepšie tipy a triky ako zariadiť svoju hosťovskú spálňu. Riaďte sa podľa nich a ručíme vám, že sa vaši hostia budú u vás cítiť ako v päť hviezdičkovom hoteli.

Provide some blankets.

Majte pripravené aj deky navyše v prípade že niekomu bude chladno. Fotografia Weiss Architecture Inc.

Najlepšia hosťovská spálňa musí poskytnúť rôzne možnosti pri zmene teploty

Každý z nás uprednostňuje iné podmienky na spanie. Niekto potrebuje mať v spálni nízku teplotu, iní sa zase radi skryjú pod horu prikrývok. Nanešťastie je niekedy skutočne ťažké poriadne si v noci oddýchnuť, ak nie sme schopní vytvoriť tieto podmienky.

Väčšina hostí sa radšej bude v posteli obracať celú noc, akoby mali vyrušiť hostí a poprosiť ich, aby zmenili teplotu izby. Preto je dôležité, aby bolo možné zvýšiť alebo znížiť teplotu v hosťovskej izbe na želanie.

Aby ste to dosiahli, zamerajte sa na to, aký typ posteľných prikrývok zvolíte. Vyberte si pokrývky a deky, ktoré vytvoria ľahké a priedušné vrstvy. Následne majte po ruke aj ťažšie prikrývky, aby sa k nim hostia ľahko dostali. Okrem textílií určite myslite aj na ventilátor pre tých, ktorí uprednostňujú chladnejšiu izbu.

Leave some fresh towels.

Majte v izbe pripravený kôš s čistými uterákmi, ktoré môžu hostia počas svojho pobytu použiť. Fotografia: Dreamy Whites

Nezabudnite na čisté uteráky

Počas návštevy sa vaši hostia budú potrebovať občerstviť. Aby ste sa vyhli situácii, kedy vás hostia poprosia o čisté uteráky alebo opatrne prehľadajú skriňu s bielizňou, radšej zakúpte osobitný set uterákov a odložte ich do hosťovskej izby keď hostia prídu.

Existujú spôsoby, ako môže bielizeň spĺňať dve úlohy zároveň. Okrem očividného primárneho účelu ich môžete začleniť do celkového dizajnu izby. Pri kúpe sa uistite, že budú mať podobnú farbu alebo vzor ako ostatné doplnky v miestnosti.

Uistite sa že na bočnom stolíku je dostatok osvetlenia. Fotografia: Accounter Group

Umiestnite vedľa postele osvetlenie

My všetci sme zažili moment, kedy sme sa počas návštevy u priateľov v tme potkli alebo narazili na nábytok. Preto aby sa vaši hostia nemuseli blúdiť neznámym prostredím v tme, nainštalujte osvetlenie v hosťovskej izbe hneď vedľa postele.

Pokiaľ ide o výber toho správneho osvetlenia, vezmite do úvahy štýl a veľkosť aká vám vyhovuje. Očividne si zvolíte tú možnosť, ktorá bude zapadať do vášho dizajnu, ale rovnako dôležité je uistiť sa, že veľkosť osvetlenia bude vyhovovať priestoru. Abbe Fenimore, dizajnérka zo spoločnosti Studio Ten 5 hovorí, že tento dizajnérsky omyl je dosť bežný. Podľa jej odporúčania by sme najprv mali zmerať priestor, kde sa lampa bude nachádzať, a až potom navštíviť obchod.

Ak máte trocha peňazí navyše, môžete pouvažovať aj nad kúpou osvetlenia, ktoré má vlastnosti navyše. Príkladom sú lampy, ktoré môžu aj svetlo tlmiť, takže si hostia môžu zvoliť svoju vlastnú intenzitu osvetlenia. Lampy ktoré majú zásuvku vo svojej spodnej časti sú tiež dobrou voľbou, pretože takto si vaši hostia môžu ľahko nabiť svoju elektroniku.

Include some entertainment.

V prípade že sa vaši hostia zobudia veľmi skoro, zabezpečte im zábavu. Fotografoa: Bee´ s Lnees Design LLC

Zabezpečte im zábavu

Toto je jedna z vecí, vďaka ktorým bude vaša hosťovská spálňa výnimočná. Niekedy je v novom prostredí skutočne ťažké dobre sa vyspať. Väčšina z nás bdie celú noc alebo sa zobudí na úsvite dňa. Preto radšej ako mať priateľov, ktorí sa nudia a čakajú kedy nastane prijateľný čas aby sa ukázali na raňajky, zabezpečte im v hosťovskej izbe nejakú zábavu.

To nemusí automaticky znamenať vybavenie spálne televíziou. Zvážte takú formu zábavy, ktorá obohatí aj zariadenie miestnosti. Príkladom sú knihy na konferenčnom stolíku ako je možné vidieť na fotografii vyššie. Dobrou možnosťou sú tiež časopisy.

Review our tips for a great guest room.

Využite tieto tipy pri návrhu hosťovskej spálne, ktorú budú vaši návštevníci milovať. Fotografia: Blue Ocean Design

Zariadenie hosťovskej spálne je trocha stresujúce, však? Okrem toho že zabezpečíte, aby sa vaši hostia u vás cítili príjemne máte istotu, že ste vytvorili skutočne pôsobivú miestnosť. Ak hľadáte spôsob ako zapôsobiť na vašich priateľov a rodinu, prečítajte si tohto sprievodcu ako vytvoriť tú najlepšiu hosťovskú miestnosť. Nasledujte naše odporúčania a sme si istí, že vaša extra spálňa bude tak úžasná, že vaši hostia nebudú chcieť odísť.

Aké sú podľa vás tie najdôležitejšie vlastnosti hosťovskej spálne? Aké sú vaše rady aby sa hostia cítili ako doma? Podeľte sa s vašimi názormi v komentári nižšie.

ZDROJ: Freshome