Čo urobiť než si poviete „Áno“: Užitočné tipy pri kombinovaní dvoch domácností

Takže vy a váš partner sa sťahujete do spoločnej domácnosti....gratulujeme! Aj keď sa kombinovanie dvoch domácnosti zdá ako ťažká úloha, najmä ak obaja máte množstvo vecí ktoré ste nahromadili počas vášho života, tento proces nemusí byť neprekonateľným problémom. Stačí len trocha plánovania a prezieravosti.

Tu je niekoľko rád ako skombinovať domácnosti (nábytok a dekoračné štýly), vďaka ktorým bude spoločné sťahovanie pozitívnym zážitkom pre vás oboch a to od začiatku až do konca.

Fotografia: UBuildIt Austin West

Pred sťahovaním prehodnoťte svoje veci

Jednou s najväčších prekážok pri zjednocovaní dvoch domácností je poradiť si s obrovským množstvom vecí, ktoré ste počas rokov obaja nahromadili. Ťažko sa s tým dá poradiť vo chvíli, keď na vás vonku čaká sťahovacie auto. Prejdite si svoje veci s dostatočným časovým predstihom, aby vás vo veľký deň nečakali žiadne prekvapenia.

Každý z vás by si mal samostatne prejsť svoje veci. Zbavte sa všetkého, čo v novom dome nebudete potrebovať a urobte si krátky zoznam dôležitých vecí, ktoré majú pre vás sentimentálny význam. Až to budete mať hotové, prediskutujte svoje zoznamy a predovšetkým rešpektujte želania svojho partnera.

Fotografia: Rikki Snyder

Nechajte aby priestor určoval kompromis

Pri porovnaní svojich zoznamov určite prídete na to, že máte na nich rovnaké veci. Platí to najmä v prípade, že ste istý čas žili samostatne. Skôr než sa začnete dohadovať o tom koho gauč je pohodlnejší, zamerajte sa radšej na váš nový priestor, ktorý určí ktorý kus nábytku si ponecháte.

Realisticky zvážte veľkosť, tvar a estetiku vášho nového domova. Ak máte menší apartmán, obrovský gauč v tvare písmena L pravdepodobne nebude najlepšou voľbou. Rovnako moderný nábytok sa nehodí do historickej budovy so svojským šarmom. Ak máte pochybnosti pamätajte, že vždy máte možnosť všetko predať a začať od znova.

Fotografia: Adrian Wilson

Nájdite si štýl, ktorý sa páči vám obom

Snáď ani nemusíme hovoriť, že váš nový domov by mal byť odrazom oboch vašich štýlov. Pre niektorých to znamená prisvojiť si eklektický vzhľad, ktorý umožní prejaviť sa obom vaším osobnostiam. Pre iných to znamená zhodnúť sa na niečom novom, čo bude vyhovovať vkusu vás oboch.

Doprajte si nejaký čas a pozrite si spolu webové stránky o interiérovom dizajne (ako je napríklad Bighome) a možno nájdete štýl, na ktorom sa budete vedieť dohodnúť. V zriedkavom prípade že nenájdete kompromis sa uistite, že každý z vás bude mať svoj vyhranený priestor, ktorý si upraví podľa svojho vkusu.

Fotografia: Mike Schaap Builders

Skombinovať rozličné domácnosti partnerov do jednej spoločnej sa môže zdať ako komplikovaný problém, ale všetko čo potrebujete je len trocha prípravy. Tým, že sa do tejto úlohy pustíte so správnym prístupom a pomôžete si našimi radami zaistíte, že vaše sťahovanie bude príjemným zážitkom pre všetkých zúčastnených!

ZDROJ: Freshome