Dekoračné nápady pre spálňu, ktoré budete milovať

Vaša spálňa by mala byť miestom na oddych a relax. Aj keď dizajn vašej spálne môže mať vplyv na hodnotu bytu, stále je to miesto, ktoré je len vaše, a preto je dôležité vytvoriť priestor, ktorý sa vám bude páčiť.

Zmeniť vzhľad spálne je veľmi jednoduché a nezáleží pri tom na výške rozpočtu. Kúpa nového nábytku, nová farba stien, jemnejšie osvetlenie - to všetko sú spôsoby, ako zmeniť look vašej spálne. Existuje veľa štýlov, ktoré môžete napodobniť, aby ste vytvorili priestor podľa vašich predstáv. Ak rozmýšľate, kde začať, tu je zopár nápadov, ktoré vám pomôžu premeniť spálňu na vaše obľúbené miesto v dome.

Použite upokojujúce farby

look and feel

Spálňa je vaším útočiskom od okolitého sveta a mala by byť miestom, kde sa uvoľníte po dlhom dni. Vystrojte vašu spálňu do ukľudňujúcich farieb. Je to skvelý spôsob, ako vašu spálňu premeniť na tiché miesto pre spánok. Zamerať by ste sa mali na steny a podlahu. Upokojujúce zelené a béžové odtiene alebo jemná modrá sa skvelo hodia do spálne, pretože vám navodia príjemnú atmosféru a pomôžu vám relaxovať. Farby vašej posteľnej bielizne ponechajte jednoduché a vyhnite sa výrazným odtieňom a vzorom, ktoré môžu narušovať váš spánok. Namiesto toho zvoľte luxusné doplnky ako sú kožušinové prehozy alebo prepychové vlnené prikrývky, ktoré dodajú izbe štruktúru.

Zvoľte si tému

Screen Shot 2015-07-03 at 6.51.52 AM

Výber témy pre izbu je niekedy najlepším spôsobom, ako docieliť presne takú atmosféru, akú si predstavujete. Pre spálne je najvhodnejší vidiecky motív, ktorý vám pomôže zabudnúť na rušný život za dverami vašej spálne. Výberom svetložltej farby vyčarujete žiarivé steny a ako doplnky zvoľte fotografie krajiniek a svetlý drevený nábytok. Použite starožitné detaily ako decentný luster alebo oblý nočný stolík, aby ste sa uistili, že izba nepôsobí príliš staromódne a nevkusne.

Použite výrazné farby

Vivid & Saturated

Vo Viktoriánskej dobe sa výrazné vzory nepoužívali len v spálni, ale v celom dome. Ak túžite po dramatickejšom vzhľade, obzrite sa po výrazných tapetách, ktoré môžete použiť buď na jednu alebo na všetky štyri steny a zvoľte posteľnú bielizeň s podobnými vzormi. Keď používate výrazné vzory, vyberajte živé farby ako je žiarivá červená, žltá, modrá alebo oranžová. Žiarivé farby zvýraznia vzory a dodajú vašej spálni jedinečný vzhľad a atmosféru.

Námornícke farby

striped

Dôvod, prečo si ľudia spájajú more s pokojom a relaxom je jednoduchý. Svetlé odtiene modrej a béžovej sú prirodzene upokojujúce pre vaše telo a myseľ. Vytvorením prírodného prostredia, ktoré pripomína oceán, môžete zrelaxovať oveľa jednoduchšie. Namaľujte vaše steny jemným modrým odtieňom a pre vašu posteľ použite prírodné materiály, aby ste navodili pocit, že sa nachádzate pri mori. Podlahu ponechajte jednoduchú a zvoľte nábytok s obotrebovaným vzhľadom, ktorý vašej spálni dodá nadčasový dizajn.

Premeňte vašu spálňu na intímnu oázu

intimate space

Pre niektorých ľudí spálňa nie je len miestom pre spánok. Je to taktiež miesto, kde môžu prejaviť svoj vlastný štýl a osobnosť. Spálňa je oázou pre osobný vkus a obľúbené predmety, ktoré by ste nevystavili vo svojej obývacej izbe. Je to skvelé miesto pre veľké a výrazné maľby alebo iné dizajnérskej prvky, ktoré váš inšpirujú, a ktoré svojím dizajnom nezapadajú do ostatných častí vášho domu.zdroj: freshome