Detské izby, ktoré sa budú páčiť aj milovníkom dizajnu

Detská izba už viac nemusí byť tradične ladená do pastelových farieb, keď existuje veľké množstvo iných dizajnov. Ak máte radi moderný dizajn, zostavili sme pre vás kolekciu návrhov pre detskú izbu, ktoré sú dostatočne kreatívne pre dieťa a ktorých dizajny ocenia aj dospelí.

Keď sa rozhodnete vytvoriť detskú izbu, ktorá je praktická, bezpečná, a ktorá bude vyzerať dobre aj keď dieťa vyrastie, mali by ste myslieť na nasledujúce veci:

 • K osvetleniu pridajte tienidlo. Je to jednoduchá vec, ktorá vám podľa potreby umožní nastaviť náladu izby
 • Vyberajte odolné, ľahko umývateľné textílie a koberce, ktoré sa dajú jednoducho vyčistiť
 • Vyberajte nábytok, ktorý sa bude neskôr hodiť do izby pre teenagera.
 • Myslite na bezpečnosť a na to, kam umiestnite nábytok, keď dieťa začne chodiť. Zaobstarať by ste si mali kryty na zástrčky, postieľku by ste mali umiestniť ďalej od okenných závesov a žalúzií a cenné predmety umiestnite vysoko na poličku
 • Vytvorte detskú izbu, ktorá má dostatok úložného priestoru. Upratovanie s dieťaťom na rukách sa stane jednoduchším
 • Na zemi nechajte veľa voľného priestoru, aby sa malo dieťa, kde hrať

Tu sú naše obľúbené námety pre detskú izbu:

Nájdite peknú postieľku

1oval crib

Existuje veľa nových a moderných dizajnov postieľok, z ktorých si môžete vybrať. Vyskúšajte niečo moderné a odlišné, ako je napríklad oválna postieľka.

Zvážte kúpu postieľky, ktorá sa dá ľahko zmeniť na posteľ, keď bude postieľka pre vaše dieťa príliš malá. Keďže postieľka je najpoužívanejšou vecou v detskej izbe, určite by ste ju mali objednať s predstihom. Objednávka môže meškať alebo sa stane, že sa postieľka poškodí počas prepravy. Preto by ste mali mať dostatok času, ak sa vyskytnú neočakávané situácie.

Šedá je nová žltá

grey nusery

Ak si pohlavie dieťaťa nechávate ako prekvapenie, ako hlavnú farbu izby by ste mali zvoliť modernú a nadčasovú šedú. Šedá ladí s ktorýmkoľvek výrazným odtieňom, čím vytvára moderný, no klasický dizajn. Pre väčší vizuálny zážitok, skúste skombinovať niekoľko odtieňov šedej a rozličné vzory.

Použite výrazné farby a vzory

pattern deluxe

Máme dobré správy pre milovníkov moderného dizajnu. Jemné pastelové farby nie sú najvhodnejšou voľbou pre detskú izbu. Podľa odborníka na rodičovstvo Dr. Sears:

"Najlepší spôsob, akým môžete stimulovať zrak dieťaťa je použitím čiernych a bielych pásov alebo svetlých a tmavých kontrastných farieb. A čo s tými peknými, jemnými, pastelovými farbami, ktoré boli tak populárne medzi detskými hračkami a detskými izbami? Vám sa môžno zdajú byť pekné, ale po vizuálnej stránke nemajú pre vaše dieťa žiadny prínos. Výskum dokázal, že čiernobiele kontrasty pôsobia na sietnicu dieťaťa a posielajú silné vizuálne signály do mozgu dieťaťa. Silnejšie signály znamenajú lepší rast mozgu a urýchľujú vývoj zraku."

No biela a čierna nie sú jediné farby, ktoré dieťa priťahujú. Fungovať budú akékoľvek výrazné a kontrastné farby v grafických vzoroch.

Vhodné miesta pre vzory sú napríklad:

 • tapeta alebo nástenné maľby
 • čalúnený nábytok a ostatné textílie
 • koberec

Naše obľúbené miesto, kde môžete pridať vzory a kontrast je náš nasledujúci tip.

Nevynechajte ani strop

great ceiling

Teraz, keď už viete, že kontrast a vzory sú pre dieťa dôležité, dôraz klaďte na miesto, ktoré si dieťa všíma najviac - strop.

Vneste do detskej izby pohyb zábavným spôsobom

hanging chair

Bábätká rady zaspávajú zatiaľ čo vy ich kolíšete. A dospelí sa radi hojdajú tiež. Prečo neuspávať dieťa v závesnej, hojdacej stoličke alebo v peknom, modernom hojdacom kresle?

Navrhnite detskú izby, ktorá bude rásť spolu s vašim dieťaťom

floor time

Vyberajte prispôsobiteľný nábytok, ktorý sa dá použiť aj po prvom roku života dieťaťa. Veľa postieľok sa dnes dá premeniť na posteľ pre väčšie dieťa a dokonca existujú prebaľovacie pulty, ktoré majú podobu klasickej komody s odnímateľnou vrchnou časťou na prebaľovanie dieťaťa.

A nezabudnite do detskej izby pridať veľa zábavných vecí ako je stan alebo hojdací koník, s ktorými sa môže dieťa hrať, keď bude z neho batoľa.

Držte sa témy detskej izby

theme

Keď premýšľate nad témou detskej izby vášho dieťaťa, buďte smelí a úplne sa téme oddajte. Prvky vašej témy použite na stenách, doplnkoch a na zvyšku vášho dekoru. To je presne to, čo robí detské izby v našej galérii tak pôsobivé.

Pridajte do izby vášho dieťaťa jeho meno

marquis

Nájdite spôsoby, ako meno dieťaťa zobraziť v jeho izbe. Medzi tieto spôsoby patrí napríklad:

 • Zarámované písmená na stene
 • Obliečky alebo vankúše s iniciálmi dieťaťa
 • Doplnky s menom alebo iniciálmi dieťaťa
 • Baby's name in marquis light-up letters that double as a night light

Nezabudnite na pohodlnú zónu pre rodičov

wall mural

Rodičia trávia čas v detskej izbe buď uspávaním alebo dozeraním na svoje dieťa. Začleňte do izby pohodlné sedenie ako je pohovka alebo lôžko, na ktorom si mama a otec zdriemnuť.


Vytvorte dostatok úložného priestoru

baby storage

Je neuveriteľné, koľko vecí malé dieťa potrebuje. Vytvorte kombináciu jednoduchého úložného priestoru, ako sú skrinky, koše a zásuvky, kde môžete jednoducho uložiť neporiadok, a pekného, moderného, otvoreného úložného priestoru ako je polica na knihy, kde môžete vystaviť obľúbené predmety vášho dieťaťa.

Namaľujte zadnú časť otvorených políc svetlou, kontrastnou farbou, ktorá izbu oživí.

Skúste niektoré z predchádzajúcich moderných námetov použiť v detskej izbe vášho dieťaťa. Detská izba je perfektný spôsob ako vo vašom dieťati vyvolať lásku k dobrému dizajnu. Vytvoríte priestor, ktorý je krásny, dostatočne pútavý pre milovníka dizajnu a priestor, v ktorom môže dieťa vyrastať.
zdroj: freshome